Forum Kobiety

Książka lepsza niż Harry Potter :)

~tequila99

~tequila99

Chciałabym wam polecić książkę, którą można przeczytać razem z dzieckiem i nie będzie to kolejny Harry Potter, chociaż tez z gatunku fantastycznego ;) niebawem ma swoją premierę, nazywa się "Baśniobór" - autorstwa Brandona Mulla. Ja przeczytałam wersję angielskojęzyczną. W stanach jest cała seria, więc i w Polsce pewnie się jej doczekamy :) Książka jest na prawdę świetna.

Baśniobór to rezerwat magicznych stworzeń. Wróżki, driady, najady, elfy, diabliki i wiele innych małych i dużych stworzonek zagrożonych wyginięciem znalazło tam schronienie. Nie łatwo jest opiekować się takim miejscem. Istoty magiczne są często nieobliczalne, a rezerwat kryje także najstraszliwsze potwory. Rodzeństwo Kendra i Seth nie mają pojęcia, w jakie miejsce trafili, gdy przyjeżdżają na prawie trzy tygodnie do dziadka, który jest strażnikiem tego niezwykłego rezerwatu. Dziadek początkowo nie wprowadza dzieci w tajniki swojego zajęcia, ale dociekliwe dzieciaki szybko odkrywają istnienie magicznych istot wokół siebie. Gdy zaś niesforny Seth pozwala sobie na zbyt wiele psot, wywołana zostanie prawdziwa lawina zdarzeń, mogących doprowadzić nawet do zagłady rezerwatu. "Baśniobór" Brandona Mulla to prawdziwie ekologiczna opowieść o tym, dlaczego należy chronić bioróżnorodność, ubrana w płaszczyk baśni. Jest w niej stary dom i ogromny ogród, jest głęboko skrywana rodzinna tajemnica, są rezolutni bohaterowie, którzy w Baśnioborze nie tylko dowiadują się sporo o magicznym świecie, ale przede wszystkim odkrywają w sobie odwagę i determinację, uczą się, czym jest lojalność i wierność sprawie. A dodatkowo odkrywają zalety picia mleka:)

"Baśniobór" to pierwsza część pięciotomowego cyklu - oryginalny tytuł to "Fablehaven". Na amerykańskiej stronie internetowej, można poczytac o całej serii. Polska premiera będzie chyba 16 maja... :)

Ciekawa jestem czy też wam się spodoba tak samo jak mnie :)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~LaCiruela

~LaCiruela

Masz rację jest świetna. historia bardzo wciąga, ale ja kupiłam właśnie ze względu na to, że to bardzo mądra książka. to jak pokazuje, ze trzeba dbać o wszystkie stworzenia, nawet jeżeli nie są ładne, dobre ani miłe. No i moja ulubiona postać Lena. Jej opowieść o starzeniu się na pewno przeczytam kiedyś własnemu dziecku. Super!