Skocz do zawartości
Forum

Wrogość między kobietami


Gość Orzech laskowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzech laskowy

Ostatnio w łapki wpadł mi artykuł o tym że Polki stają się co raz bardziej agresywne wobec siebie jak i innych... jednym słowem kobieta kobiecie wilkiem... Zastanawia mnie czy u was też tak jest, że w miejscach gdzie pracujecie, mieszkacie wyczuwacie wrogość i wbijanie sobie nawazajem szpileczek złośliwości. Skąd bierze się ta wrogość między kobietami? Co nami kieruje że prowadzimy czasem ciche wojny w białych rekawiczkach?

Odnośnik do komentarza
Gość Lawendowa

no coś w tym jest... ja wolę pracować z mężczyznami bo nie ma plotek ani dziwnych zagrywek... Ja miałam kiedyś taką sytuację, że koleżanka z pokoju cały czas kablowała na mnie do szefowej, ale nie robiła tego otwrcie tylko tak podtekstami np o ona znowu się spóźniła ( owszem o 3 minuty i nie znowu a pierwszy raz), coś w projekcie nie wyszło on a zawsze była cacy a ja musiałam coś poprawiać bo przecież to nie jej wina... w końcu kiedy oskarzyła mnie o oszustwo wygarnelam jej wszystko oczywisćie wyparła się ale mi się lepiej zrobiło

Odnośnik do komentarza

~Lawendowa
no coś w tym jest... ja wolę pracować z mężczyznami bo nie ma plotek ani dziwnych zagrywek...

Ja też.
Pracowałam z kobietami i za każdym razem były jakieś plotki i zagrywki.
Pracowałam z mężczyznami i był święty spokój.

Generalnie jestem ostrożna w kontaktach z kobietami, bo jakoś im nie ufam. Kobiety to zołzy. Pewnie sama zołzą jestem, ale akurat mnie zaufać można :)

Odnośnik do komentarza
Gość Oczy Twoje

ja tak samo... jak pracowałam z kobietami to każda na drugą wilkiem patrzyła i jakieś docinki a czasami wręcz otwrte wojny, grupki i urgupowania się tworzyły i wojny podjazdowe... bezsens... po za tym większość kobiet ( niestety) nie potrafi dotrzymać tajemnicy ...

Odnośnik do komentarza
Gość Lubię jabłka

Wydaje mi się, że tak wrogość czasem pochodzi z potrzeby rywalizowania i własnej niepewności. Kobieta, która jest wredna dla innej albo jej zazdrości albo czuje się zagrożona - czy to w pracy ( że będzie od niej lepsza, szef ją bardziej polubi) czy na osiedlu ( że ktoś ją będzie porównywał) . Każdy się boi być porównywany z kimś innym bo tak naprawdę boimy się że wypadniemy bledziej, gorzej i mniej korzystnie...

Odnośnik do komentarza

No właśnie, u kobiet zazwyczaj jest więcej zawiści i zazdrości, a przyczyną tego są właśnie kompleksy, czyli można powiedzieć, że wszystko się zgadza. Oczywiście w połączeniu z głupotą bądź egoizmem, nie każdy z kompleksami obierze taką postawę. Zdarzają się osoby, które mają niskie poczucie własnej wartości, ale są też wrażliwe na drugiego człowieka i dobrze mu życzą. Ale to już nie ten temat. ;)

Odnośnik do komentarza

Czasem nie widomo skąd sie bierze taka postawa u kobiet wobec innych. Przykre to jest gdy są to zupelnie błahe powody bo nie ma co sie dąsac i robic rozne idiotyczne rzeczy tylko dlatego,ze np pojawila sie jakas 'nowa-atrakcyjna' w naszej zalozmy firmie.
Ja wszystko rozumiem ale wszystko tez ma swoje granice.Jesli nikt nam krzywdy jak to sie mowi nie robi,nie obgaduje,zle nie zyczy to nie ma co zaczynać z przesadną wrogoscią.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...