Skocz do zawartości
Forum

Domowe sposoby na kolkę nerkową


Gość Yanina23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yanina23

Witam,

czy istnieją jakieś domowe sposoby na poradzenie sobie z kolką nerkową? Co robić w trakcie ataku - od razu udawać się do szpitala czy może jakieś leki albo domowe sposoby mogą pomóc i zwalczyć ból?

Odnośnik do komentarza

W przypadku wystąpienia kolki nerkowej bardzo ważne jest zmniejszenie dolegliwości bólowych. W tym celu można stosować leki wydawane z przepisu lekarza lub sięgnąć po dostępne bez recepty niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSLPZ). Specjaliści polecają również stosowanie środków rozkurczających mięśnie gładkie. Niekiedy ból złagodzić mogą łagodnie ciepłe kąpiele oraz okłady.
W okresie napadu kolki nerkowej ważne jest wypijanie dużej ilości płynów, aby dobowa objętość moczu wynosiła ponad 2 litry. Najlepiej pić niegazowane niesłodzone napoje.W przypadku kolki nerkowej ulgę przynieść może aktywność fizyczna. Poza tym pomoże ona przesunąć i w efekcie wydalić wraz z moczem drobne kryształki, które odpowiadają za tę dolegliwość. Pozdrawiam rh

Odnośnik do komentarza
Gość andrewa

Czasami kolka, może świadczyć po prostu o tym, ze mamy kamienie na nerkach i tyle. Kamienie są uciążliwe ale nie są jakoś tragiczne dla naszego zdrowia. Dzisiaj mamy tyle możliwości, ze śmiało możemy się zapisać na zabieg i problem zostanie szybko rozwiązany. Ja na przykład miałam usuwanie kamieni metodą URSL w szpitalu mazovia, metoda bezbolesna, ale bardzo skuteczna :) Odczułam szybko ulgę :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...