Skocz do zawartości
Forum

Złe wyniki badania cholesterolu po zjedzeniu smażonego


Gość wa...00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam odebrałem wyniki chol.całkowity 236 , HDL 29 , LDL 156.5, TG 222 ,Trochę niepokoi mnie fakt iż od dłuższego czasu zażywam liphantyl supra160 .Rok wszcześniej wszystkie wartości były w normie poza HDL które jest u mnie niski 30-35 . Dzien przed badaniem jadłem smażoną kiełbasę i wypiłem 1 piwo .Czy mogło mieć to wpływ na wynik badania ?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tłusta, obfita kolacja i alkohol w dniu poprzedzającym badanie lipidogramu jak najbardziej może zafałszować wyniki. Zdecydowanie warto byłoby zatem za jakiś czas ponownie wykonać badanie. Powinien się Pan jednak do takiego badania odpowiednio przygotować:
- przez kilka dni przed badaniem utrzymuj stała dietę,
- unikaj spożywania nadmiernej ilości tłuszczów,
- unikaj alkoholu i palenia papierosów,
- przed pobraniem krwi nie zażywaj leków obniżających poziom cholesterolu,
- przed badaniem unikaj stresu i nadmiernego wysiłku.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Obfity posiłek, alkohol, brak odpowiedniego odstępu pomiedzy ostatnim posiłkiem a badaniem (12-14 h na czczo) może skutkować przede wszystkim zafałszowaniem wyniku badania trójglicerydów, w mniejszym stopniu cholesterolu całkowitego i LDL.

Proszę pamiętać także o tym tym, że zażywaniu leków obniżających stężenie cholesterolu powinna towarzyszyć odpowiednia dieta. Szczególnie w przypadku podwyższonego poziomu trójglicerydów ważne jest unikanie spożywania alkoholu i cukrów prostych (słodycze).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Cierpliwy

Jem golonki około 1 kg tygodniowo z kapustą lub chrzanem oraz pół kromki chleba każdorazowo i mam tylko 220 cholesterol ! Co mam zrobić jeszcze aby mieć cholesterol co najmniej 260 ?
Może uda się uzyskać 300 mg ?
Proszę o pilną odpowiedz.
Czy smarowanie chleba margaryną może pomóc bo smarowanie smalcem i masłem nie pomaga !
Amen.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...