Skocz do zawartości
Forum

Wynik badania krwi do analizy


Gość n...m

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym prosić o interpretację poniższych wyników: Hemoglobina: wynik:13,9g/dl (norma: 11,2- 15,7); Hematokryt: 41,4% (34-45); MCV :85,2fl (79-95); Płytki krwi:273 tys/ųl (150-500); Transferyna:311 mg/dl (200- 360); Żelazo:28,8 ųmol/l (6,6-26); Witamina B12: 357 pg/ml (191-663); Ferrytyna: 31,77 ųg/l (13-150); TSH: 2,750 ųIU/ml (0,27-4,2); FT3: 3,17 pg/ml (2-4,4); FT4: 1,31 ng/dl (0,98-1,7)Podejmując decyzję o przystąpieniu do badania kierowałam się następującymi objawami, które towarzyszą mi już od dłuższego czasu, są to: obniżenie zdolności intelektualnych(problemy z pamięcią, zapominanie słów, obniżona koncentracja). Towarzyszy mi również ciągłe uczucie zmęczenia oraz senność w ciągu dnia bez względu na to ile godzin prześpię w nocy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Mój post

Zamierzam zrobić krzywą cukrową i insulinową 3punktową. Kiedyś zrobiłam samą glukozę i wynik był dobry, skłonił mnie do tego fakt, że po dłużej przerwie między posiłkami robi mi się słabo, trzęsą mi się ręce, nogi, zdarzają mi się takie sytuacje również kiedy posiłek był zbyt mały.

Odnośnik do komentarza
Gość Mój post

Na polepszenie samopoczucia od roku biorę Letrox50, 1/2 tabletki, a co kilka dni całą, wg zaleceń endokrynologa. Badania zrobiłam na własną rękę, nie licząc trójki tarczycowej, którą musiałam wykonać na wizytę kontrolną.

Odnośnik do komentarza
Gość Mój post

Myślałam, że może jest tu ktoś mądrzejszy ode mnie i podzieli się swoją wiedzą lub doświadczeniem, nie widzę nic złego w zasięgnięciu opinii innych ludzi, nawet jeśli to dotyczy interpretacji wyników, często w ten sposób można dowiedzieć się czegoś interesującego, co można potem zweryfikować na wizycie, dopytać lub doczytać w specjalistycznej literaturze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...