Forum Interpretacja badania krwi

Wynik badania krwi do analizy

~z...l

~z...l

Witam, z powodu powiększonego węzła chłonnego potylicznego została mi zlecona morfologia, ob i crp (w badaniu nie stwierdzono żadnej infekcji). OB i CRP w normie a z morfologii nieco przekroczone: 1) mono% - 9,7 przy normie 2-8 (ale wartość MONO w normie - 0,55 przy normie 0,1-0,9) 2) LUC% - 4,5 przy normie 0-4 (ale wartość LUC w normie - 0,26 przy normie 0-0,4) 3) MCH - 26,3 przy normie 27-34 4) MCHC - 32,1 przy normie 33-36 5) PDW - 64,6% przy normie 47,7-59,3 Czy jest się czym martwić? Jaki powinien być kolejny krok by znaleźć przyczynę powiększenia tego węzła?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~z...l

~z...l

żadne z tych odchyleń nie ma znaczenia? Czytam np. że mch i mchc jak jest niższe to może być niedokrwistość z powodu żelaza. Monocyty w rozmazie też 10% wyszły przy normie do 8.

~z.....l

~z.....l

ok. A co lekarz powinien dalej zlecić, zrobić?
Tak, wiem, lekarz powinien decydować ale mam różne doświadczenia z rzetelnością niektórych lekarzy.

~z....l

~z....l

kiedyś dzięki takim anonimom dowiedziałam się na co choruje. Bo lekarze mnie wówczas olewali. Dopiero jak sama zrobiła określone badania i poszłam z wynikami to usłyszałam "a no faktycznie". Od tamtej pory szukam w różnych źródłach informacji.