Skocz do zawartości
Forum

Proszę o analizę wyników krwi.


Gość Żądna odpowiedzi.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Żądna odpowiedzi.

Wstawiłam tu wcześniej pytanie, ale że zobaczyłam wątek w którym piszecie żeby podawać wyniki wraz z normami to chcę rozszerzyć pytanie.

A więc robiłam prywatnie, aby potwierdzić lub wyeliminować moje przeczucia, badania krwi na poziom prolaktyny we krwi, w drugim dniu cyklu. Mój wynik to 27,64 ng/ml. Dopuszczalna normą to 4,79 - 23,30. Nie oczekuję w tym miejscu odpowiedzi, że przekroczyłam normę bo to widzę sama. Spotkałam się z opinią, że każde laboratorium ustala inne normy, a 27 ng/ml prolaktyny to w zasadzie jest w normie. Z drugiej jednak strony moja dociekliwa naturalne doprowadziła mnie do sprawdzenia różnych źródeł, które mimo że nie są najwyższych lotów to zgodnie sugerują że prolaktyna powyżej 25 ng/ml może prowadzić do zaburzeń miesiączkowania, które u mnie występują. Moim pytaniem jest zatem to czy ja mam prolaktynę w normie? Jeśli nie do końca to czy warto powtórzyć badanie by sprawdzić czy to nie było chwilowe? W których dniach/ w której fazie cyklu najlepiej wykonać taki pomiar? Robiłam też inne hormony, ale są w normie.
Bardzo mi zależy na odpowiedzi. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Żądna odpowiedzi.

Ja i tak zrobię po swojemu, ale bym chciała poznać czyjąś opinię. Chciałam to wstawić jako pytanie do lekarza, lecz odesłali mnie na to forum, że niby jest multum takich pytań no i nic innego nie poradzę. Może jednak znajdzie się ktoś kto miał podobne problemy na przykład.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...