Skocz do zawartości
Forum

Wynik badania krwi do analizy


Gość 8...m

Rekomendowane odpowiedzi

Podwyższony Progesteron Witam, mam 32 lata i od dłuższego czasu zacząłem odczuwać przemęczenie oraz mam problemy z zasypianiem. Zrobiłem morfologie z której wszystkie pozycje mieściły się w widełkach normy. Ostatnio zrobiłem również badania hormonów płciowych, z których wyszło iż mam za duży Progesteron. Poniżej zamieszczam wyniki: Badanie Wynik-Jednostka norma (od- do) FSH 4,37-mIU/ml (0,95-11,95) LH 4,44-mIU/ml (1,14-8,75) Estradiol 32-pg/ml (11,00-44,00) Progesteron 0,24-ng/ml (0,10-0,20) Prolaktyna 12,80-ng/ml (2,58-18,12) Testosteron 721,48-ng/dl (142,39-923,14) Testosteron wolny 23,53-pg/ml (1,00-28,28) SHBG 45,99-nmol/l (18,30-54,10) Kortyzol 8,47-µg/dl Badanie robione na czczo o godzinie 7.30. Proszę o interpretacje wyników?, czego wynikiem jest ten podwyższony progesteron?

Odnośnik do komentarza

Wcześniej robiłem badania krwi które zlecił mi dietetyk, mrfologia +żelazo, transferyna, uibc, tibc. Z tymi badaniami byłem u hematologa powiedział że jest git, a jak jestem przemęczony to mam na 3 tygodnie na urlop jechać. Oczywiście zmiana diety tez nie przyniosła rezultatów. Więc postanowiłem sam zrobić badania i zobaczyć czy jest wszystko w normie, teraz zrobiłem zestaw hormonów płciowych (nie jest on przypadkowy), w następnym miesiącu zrobię próby wątrobowe oraz badania hormonów tarczycy. Jak będzie wszytko w porządku to zrobię badanie poziomu witamin itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...