Forum Interpretacja badania krwi

Wynik badania krwi do analizy

~a...l

~a...l

Witam. Proszę o pomoc. Mam podwyższone leukocyty. W marcu badanie krwi 22tys leukocytow. Lekarz stwierdził zapalenie płuc. Mimo że inne parametry w normie również OB i CRP. Po antybiotyku spadły do 11tys. Po miesiącu do 6 tys. Wczoraj znowu zrobiłam badania. WBC 10.39 NEUT %78.40 LYMPH%13.80 MONO %6.40 EOSYNO %0.7 BASO %0.7 NEUT 8.16 LYMPH 1.43 MONO 0.66 EOSYNO 0.1 BASO 0.1 RBC 5.01 HGB14. 5 HCT 43.5 MCV 86.8 MCH28. 9 MCHC 33.3 RDW-SD 45.5 RDW-CV 14.1 PLT376 PDW 8.6 MPV 8.6 P-LCR 14.2 PCT 0.320 IG 0.02 IG% 0.2 OB 1 CRP 1.0 GRANULOCYTY PODZIELONE 74% LIMFOCYTY 23% MONOCYTY 1%.Boję się że to białaczka.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mgmg

~mgmg

w bialaczce nie spadają

poza tym nie czytasz odpowiedzi na swoje pytania

~Asia1981

~Asia1981

Czytałam że przy białaczce mogą być nawet w normie. Boje się bo źle się czuję.

~mgmg

~mgmg

widzisz, za malo wiesz. Czytalas, ze moga byc w normie przy bialaczce, ale nie doczytalas, ze wtedy w rozmazie stwierdza sie nieprawidlowe krwinki biale, ktorych Ty nie masz.

~Asia1981

~Asia1981

To dlaczego badają mi węzły chłonne i wysyłają do hematologa? Jeden lekarza stwierdził że są powiększone. Jak zrobiłam usg to wyszło że normalne do centymetra. Już nie wiem co o tym myśleć. Zdarzają mi się poty nocne bardzo się boję. Czytałam też że białaczke wyklucza tylko badanie szpiku.

~mgmg

~mgmg

jest wiele chorób węzłów chłonnych. To normalne, że przy wysokich wbc badaja wezly chlonne i dla ostroznosci wysylaja na usg.
skoro usg nie wykazalo nieprawidlowosci, to powinnas sie cieszyc, a nie przejmowac.

~Asia1981

~Asia1981

Boję się że jak to nie białaczka to jakiś inny nowotwór. Pani doktor powiedziała że 22tys to bardzo zły wynik. Wykoncze się ze strachu. A ty skąd masz informacje na ten temat?

~Asia1981

~Asia1981

Najbardziej się boję przez te moje objawy. Poty nocne i jakiegoś czasu mam mroczki przed oczami prawie ciągle.

~Asia1981

~Asia1981

Myślisz że jak w rozmazie nie ma tych złych komórek to nie jest białaczka?

~Asia1981

~Asia1981

Boże dziś się obudziłam w nocy. Łóżko całe mokre. Tak się spocilam. Przerażona jestem.

~Asia1981

~Asia1981

Kolego mam wyniki badania węzła. Wykluczyć można białaczke limfatyczna. Dalej się boję że to jakaś inna białaczka

~Asia1981

~Asia1981

Robiłam znów wyniki. Morfologia super, leukocyty 8300. Chyba by tak nie było przy białaczce co?Przepraszam ja już wariuje chyba. W poniedziałek mam hematologa. Mam nadzieję że mnie uspokoi. Chciałbym o coś spytać. Dlaczego zainteresowales się tym portalem? Miałeś kiedyś problem ze zdrowiem?