Forum Interpretacja badania krwi

Wynik badania krwi do analizy

~M...l

~M...l

Odnośnie morfologi. Dlaczego neutrofile które mam podane w tys/ul mam podwyższone a podane w procentach mam w normie?? Dlaczego to się różni? Nie wiem czy w koncu mam jr podwyższone czy w normie? Dokładniej. Podane w tys/ul mam 10.16 a podane w procentach mam 66.30

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mgmg

~mgmg

bo cos innego tez masz pewnie wysokie
wazniejsze sa tysiace - masz stan zapalny/infekcje bakteryjna, pojdz z tymi wynikami jutro do lekarza.

Monica1992

Monica1992

Tak. Ogólnie mam podwyższone leukocyty 15,30 gdzie norma jest 10,04. Poza tymi neutrofilami jeszcze limfocyty 3,66 gdzie norma 3 i monocyty 1,09 gdzie norma 1. Czy takie leukocyty sa bardzo wysokie czy można mówić że podwyższone?

213747 monica1992 Kobieta, 27 lat, Lubliniec
~mgmg

~mgmg

dlaczego jeszcze nie poszlas do lekarza?

nie jest bardzo wysoko, moze np. zapalenie nerek albo stawow

Monica1992

Monica1992

Byłam. Przeprowadził wywiad ale nic nie powiedział. Zalecił wizytę u ginekologa ale tam wszystko jest ok. Ostatnio przechodzę żałobę czy stres może mieć wpływ na taki wynik? Brałam też lek na alergie loratadyne czy to też mogło wpłynąć na badania?

Monica1992

Monica1992

To już sama nie wiem. Ogólnie lekarz powiedział że mam bogatą krew. Nie wiem co to może znaczyć. Przed badaniami przechodziłam przeziębienie. Katar kaszel zatoki itp. Więc może to miało wpływ

~mgmg

~mgmg

i dlatego "konsultacje" przez internet mijaja sie z celem. Po 2 dniach wreszcie mowisz, ze badania byly po infekcji. Mam nadzieje, ze lekarzowi tez to powiedzialas?

Monica1992

Monica1992

Tylko że badania robiłam dwa tyg. Po zakończeniu przeziębienia. Czyżby tak długo sie to utrzymywało w organizmie? Lekarzowi powiedziałam ale tego nie skomentował

Monica1992

Monica1992

Ta złośliwość jest nie potrzebna. Po prostu chciałam zasięgnąć opinii kogoś innego ponieważ bardzo sie przejmuje takimi wynikami. Mimo wszystko dziękuję za poświęcenie mi czasu. Pozdrawiam

~mgmg

~mgmg

istotne informacje podajesz z opoznieniem i malymi lyczkami, np. o tym, że była infekcja, ale 2 tygodnie wcześniej, dowiedzialem sie w ciagu dwoch dni. Zwroc uwage, ze nikt inny praktycznie nie odpowiada w tym watku.
Najwazniejsze, ze bylas u lekarza, i lekarz nie widzi powodu do duzego niepokoju.
Rozumiem, ze boisz sie takich hasel jak bialacza - w bialaczkach jest wzrost jednego rodzaju leukcytow, a nie kilku.

Czy lekarz dal skierowanie na kolejna morfologie z tzw. rozmazem recznym?

Monica1992

Monica1992

Nie dał. Zalecił tylko ginekologa żeby sprawdzić czy tam jest wszystko ok. U ginekologa byłam wyniki są w porządku. Faktycznie czytanie w Internecie nakręca człowieka, nie ukrywam tego