Skocz do zawartości
Forum

Wynik badania krwi do analizy


Gość g...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, zrobiłem ogólne badania krwi i moczu z których wyszło, że mam podwyższony poziom żelaza 213 µg/dl i limfocytów 58,1 % oraz obniżony poziom neutrofilów 29,7%. Co to może oznaczać i przede wszystkim jakie badania dodatkowe powinienem wykonać?

Odnośnik do komentarza

Nie suplementuję żelaza, więc nie, to nie od suplementów. W międzyczasie trochę poczytałem, limfocyty mogą być podwyższone od przeziębienia, akurat w dniu badania zaczęło mnie coś brać, organizm mógł zacząć się bronić zanim się gorzej poczułem. Neutrofile są powiązane z zatruciem metalami ciężkimi, w tym przypadku żelazem. Pozostaje sprawa żelaza, tu mogę mieć wadę genu lub jakąś chorobę. W pierwszej kolejności powtórzę badania jak będę pewny, że jestem zdrowy. A później chciałbym wiedzieć co robić dalej, jakie badania wykonać, czy co robić, bo wątpię, żeby lekarz był w stanie powiedzieć cokolwiek z samych cyferek, które są raczej wstępem do dalszych badań. Tylko nie bardzo wiem jakich, w jakiej kolejności, jedynie wiem, że powinienem przebadać się pod względem mutacji genu. Może pod względem WZW, ale czy na pewno?

Odnośnik do komentarza

Tak, doradziłbym: wykonaj więcej badań, sprawdź co piszą w internecie, bo ja się nie znam.
W internecie jest ogromna ilość informacji, ogromna ilość śmieciowych i błędnych informacji, ale znaleźć tu można również widzę wartościową, której nie należy bezgranicznie ufać jeśli nie jest z wiarygodnego źródła, ale może być drogowskazem.
Badania zrobiłem sam, z własnej chęci zbadania swojego stanu zdrowia, mam napisane, że żelazo mam podwyższone, i z tego próbowałem wyciągnąć więcej informacji, poczytałem trochę, przyczyn może być wiele, należy dalej się badać, byłem ciekawy jak, ale wzbudziłem zainteresowanie osoby, której życie prawdopodobnie niezbyt udane, więc swoją frustrację wylewa w internecie. Do lekarza pójdę, prawdopodobnie internisty, który mnie skieruje gdzieś indziej, będę marnował czas na jeżdżenie z miejsca na miejsce, zadałem pytanie mając nadzieję, że uda się tego uniknąć, tyle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...