Forum Interpretacja badania krwi

Analiza wyniku badań laboratoryjnych.

Dredziu

Dredziu

Dzień dobry szanowna społeczności. Wczoraj wieczorem w piątek przyszły mi wyniki badań, a z rana w poniedziałek lecę do Londynu i kompletnie nie mam jak dostać się do lekarza, który zresztą i tak przyjmuje w poniedziałki od popołudnia...
Coś jest źle z:
- monocytami,
- kwasem moczowym
- i żelazem....

Dodam, że do badania przymierzałem się 3 dni (więc 3 dni nie jadłem nic od 17 - we wtorek, środę, czwartek - w piątek zrobiłem badanie na czczo, rano; po prostu nie miałem jak dotrzeć do placówki, stąd przekładałem z dnia na dzień). Więc byłem bardzo głodny, a miałem aktywną noc przed badaniem. Piję duuużo wody (2l dziennie - to zawsze). Badania zrobiłem, ponieważ mam takie jakby siniaki pod oczami, no sine jest i jestem cały czas zmęczony. Spałbym i spałbym.... Załączam badania:

Bardzo dziękuję, gdyby ktoś zechciał rzucić na to okiem, po angielsku w Londynie to się raczej z lekarzem nie dogadam;
Miłego dnia, z głębokim ukłonem,
Dominik

204101 dredziu Mężczyzna, 24 lata, Poznań

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dredziu

Dredziu

Dodam, że robiłem badania dokładnie rok temu i żelazo wyszło również za wysokie: 221,28 ug/dl (podany zakres referencyjny, 59,00-158,00).
Ogólnie wszystkie wyniki podobne. Jedynie widzę że leukocyty wtedy były 4,23 tys/ul (zakr. ref. 4,00-10,00), i że w moczu ich było 25,0 /ul (mikrolitr) (zakr. ref.: negatywny < 20/ul); teraz niestety nie zrobiłem badań moczu.
Czyli tego żelaza mam sporo, od roku, albo i od wielu lat pewnie, jak teraz tak widzę - wtedy to zignorowałem, a może taki urok organizmu - "firmowo" mam go za dużo?

204101 dredziu Mężczyzna, 24 lata, Poznań
~michuu

~michuu

w zasadzie zainteresował bym się tylko tym żelazem można dorobić badania TIBC, transferyna, ferytyna i zgłośić się do lekarza niech się wypowie może hemochromatoza?