Forum Interpretacja badania krwi

Wysoki poziom bilirubiny

filip.ludwik

filip.ludwik

Witam,

Zrobiłem sobie trochę badań w związku z wyjazdem gdzie zalecane jest szczepienie przeciw żółtaczce. W badaniach wyszedł dość wysoki poziom bilirubiny. Co w takiem sytuacji?
Badania robiłem dzisiaj rano (23.03), a poprzedni weekend piątek-niedziela był dość mocno "zakrapiany". Czy możliwe, że to wpłynęło na pomiar? Ogólnie czuję się dobrze i nie mam żadnych dolegliwości.

Załączam wyniki badań. Poziom czerwonych krwinek i hemoglobiny mam delikatnie podwyższony odkąd pamiętam. Nigdy nie badałem wcześniej bilirubiny, ale przechodziłem kilka lat temu mononukleozę (wtedy badałem tylko ALAT i wrócił po jakimś czasie do normy).

Czy powinienem zrobić jakieś dodatkowe badania? Ewentualnie powtórzyć bilirubinę po dłuższych okresie bez alkoholu (jakim?)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

• wysoki-poziom-bilirubiny_5668.jpg
  • wysoki-poziom-bilirubiny_5669.jpg
202271 filip-ludwik Mężczyzna, 27 lat, Krakow

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mgmg

~mgmg

nie pytaj na forum, jakie badania zrobic, pojdz do lekarza
na forum jeden powie tak, drugi cos dorzuci, pojdziesz na badania, a lekarz kaze zrobic jeszcze cos i po co masz chodzic dwa razy

filip.ludwik

filip.ludwik

To samo można powiedzieć o lekarzu - jeden powie to , drugi co innego. Lubię mieć pogląd na sprawę z kilku perspektyw, po to pytam na forum.

202271 filip-ludwik Mężczyzna, 27 lat, Krakow
~synaps

~synaps

Wysoki poziom bilurubiny wskazuje na czynnościowe lub organiczne choroby wątroby.Oczywiście,że alkohol wpłynął na wynik badania.Po 2-3 tygodniach całkowitej abstynencji i lekkostrawnej diety,zrób badanie np.prywatnie i jeżeli będzie wszystko w normie to trzymaj abstynencję.Jeżeli nie-to lekarz hepatolog,który pokieruje co dalej.
Pozdrawiam.

~mgmg

~mgmg

filip.ludwik
To samo można powiedzieć o lekarzu - jeden powie to , drugi co innego. Lubię mieć pogląd na sprawę z kilku perspektyw, po to pytam na forum.

Na forum piszą amatorzy, anonimi. Równie dobrze możesz stanąć przed apteką i pytać klientów