Skocz do zawartości
Forum

Wysoki poziom bilirubiny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zrobiłem sobie trochę badań w związku z wyjazdem gdzie zalecane jest szczepienie przeciw żółtaczce. W badaniach wyszedł dość wysoki poziom bilirubiny. Co w takiem sytuacji?
Badania robiłem dzisiaj rano (23.03), a poprzedni weekend piątek-niedziela był dość mocno "zakrapiany". Czy możliwe, że to wpłynęło na pomiar? Ogólnie czuję się dobrze i nie mam żadnych dolegliwości.

Załączam wyniki badań. Poziom czerwonych krwinek i hemoglobiny mam delikatnie podwyższony odkąd pamiętam. Nigdy nie badałem wcześniej bilirubiny, ale przechodziłem kilka lat temu mononukleozę (wtedy badałem tylko ALAT i wrócił po jakimś czasie do normy).

Czy powinienem zrobić jakieś dodatkowe badania? Ewentualnie powtórzyć bilirubinę po dłuższych okresie bez alkoholu (jakim?)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

monthly_2018_03/wysoki-poziom-bilirubiny_5668.jpg

monthly_2018_03/wysoki-poziom-bilirubiny_5669.jpg

Odnośnik do komentarza

Wysoki poziom bilurubiny wskazuje na czynnościowe lub organiczne choroby wątroby.Oczywiście,że alkohol wpłynął na wynik badania.Po 2-3 tygodniach całkowitej abstynencji i lekkostrawnej diety,zrób badanie np.prywatnie i jeżeli będzie wszystko w normie to trzymaj abstynencję.Jeżeli nie-to lekarz hepatolog,który pokieruje co dalej.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...