Skocz do zawartości
Forum

Wynik badania krwi do analizy


Gość g...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas ostatniego badania krwi wyszedł mi podwyższony poziom wapnia całkowitego: 2,55, gdzie norma dla lab. wynosi: (2,1-2.5), przy poprzednim badaniu było 2,58. Fosfataza zasadowa, kreatynina, kwas moczowy, mocznik w normie. Co może być przyczyna podwyższonego wapnia we krwi? Czy jest to czynnik zwiększający ryzyko osteoporozy? Dodam, ze mam 21 lat.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałam powyżej wyniki pozostałych parametrów, które mogłyby być wiążące z poziomem wapnia, które były wykonane podczas badania, miescily się w normie (nie przy dolnej, ani górnej granicy) i wymienilam je, wiec nie widzę potrzeby przepisywania liczb. Jak widać nie można liczyć na pomoc i radę na tym forum, jedynie na nadgorliwą doczepkę do formy zadanego pytania, co jest przykre, bo w zamian za to mógłby ktoś udzielić odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania, które po części nie wymagają znajomosci wyników badań. Czy lekko podwyższony poziom wapnia we krwi zwiększa ryzyko osteoporozy?

Odnośnik do komentarza
Gość AnnaMariaAntonina

Panie profesjonalisto-pasjonato nie jesteś lekarzem więc nie żądaj wyników badań na papierze!!!!
Bynajmniej wpadł mi do głowy taki oto przemyślunek że ty może ....... jesteś żądając badań na papierze! Czasem ludzie w dobrej wierze wklejają tutaj nie tylko wyniki badań ale i swoje dane personalne i to bardzo ważne w przypadku kredytów online!!!!

Odnośnik do komentarza

Kurcze ile zawiści, nienawiści nawet na forum o zdrowiu. Kobieto weź pochodne bezodiazepiny, niech ci się w głowie uleży! Masz kompleksy?

Niech idą do lekarzy, w większości postów zachęcam do tego..

Nie mam zamiaru dyskutować z jakimiś hasłami typu "nie jesteś lekarzem to nie pomożesz". Jesteś tak prymitywna, żeby mieć tak ograniczony punkt widzenia? Tyle rzeczy można zbadać w organiźmie przy dzisiejszym rozwoju biochemii. Wszystkie bóle, wszystkie dolegliwości. Organizm człowieka jest tak niesamowitym laboratorium. I zamiast połączyć naukę, medycynę w jedno - pomagając - to musi trafić się "nienawiść/zawiść".

Po prostu szkoda mi jak można być tak ogranizczonym, może warto pomyśleć o miejscu na wsi, dojenie krów i zająć się gospodarką? Tam nie trzeba stosować nauki.

I druga prośba - zamiast robić burdy obyczajowe proponuje, jeśli widzisz jakiś błąd merytoryczny w moich postach - wykaż go. Chyba, że nie widzisz i celem są burdy, to w takim razie trudno.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...