Skocz do zawartości
Forum

Jak odczytać morfologię?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponownie proszę o interpretację wyników - odp do mnie nie dotarła a wizyta dopiero jutro późnym wieczorem. Hemoglobina 10g/dl(11,2-15,7),MCV 70,5fl(79,4-94,8),MCH 20,6pg(25,6-32,2),MCHC 29,2g/dl(32,2-35,5),RDW-SD 51,1fl(36,4-46,3),RDW-CV 19,9%(11,7-14,4),MPV 9,2fl(9,4-12,5),P-LCR 18,8%(19,1-46,6),Monocyty 11,8%(2-10),Eozynofile 07%(1-6), Mocz ciężar właśc.1,011kg/l(1,015-1,030),Leukocyty: obecne, Bakterie 587ul(0,00-385,80), GGTP 40u/l(0-40). Jeszcze raz prosze o odp. Bardzo się martwię. Nigdy wczesniej nie miałam takich wyników... nałogi: palenie :/

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór! Dziękuję za odpowiedz! Od razu zapisałam się do urologa - kons. + usg, ale dopiero na 07.12.17.
Tak jak wcześniej pisałam, byłam z wynikami u lek. rodzinnego, który nie stwierdził żadnych nieprawidłowości - ogólnie mnie to nie zdziwiło, bo odczytał wyniki w ciągu 10sek. stwierdzając tylko anemie i nic więcej. Sprawdził ciśnienie na moją prośbę ( na pierwszej wizycie ciśnienie 159/110 ) dziś 159/111 ( nigdy wcześniej takiego nie miałam )- wróciłam do domu z przepisanym żelazem i wymuszonym skier. na usg brzucha. Mam już dużo wcześniej stwierdzone 3 kamienie na lewej nerce po 3mm, ostatnie usg 4 mce temu. Od wczoraj mam cykl menstruacyjny, który trwa u mnie 7dni - a po 2 dniach właśnie się skończył. Pytanie - może i głupie, ale czy jechać na pogotowie, czy czekać do 07.12.17? Czuję się ogólnie bardzo zmęczona, głowa, lewy bok boli, co chwile pieczenia, przechodzące bóle od lewej łopatki do krzyża, brzuch po każdym posiłku rośnie, bardzo luźne stolce. Na siłę pije 3litry dziennie, brak apetytu - jedzenie też na siłe, a widzę, że dosłownie puchne.... Dziękuję jeszcze raz za każdą pomocną odpowiedź!! Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Gość Natihshshsbb

No nie wiem... Prosze zrobic jeszcze raz wynik z moczu... Jak to sie rozwinelo.. prywatnie kolo 10 zl kosztuje... I koniecznie minimum szescio godzinny mocz z nocy... Bedzie to porownanie czy infekcja sie rozwinela i do jakiego stopnia..
Nie wiem...
Lekarz rodzinny jest bardzo niekompetentny.. radze zmienic... A najlepiej isc prywatnie.... Niestety takie realia...

Te wszystkie objawy sa spowodowane zapaleniem.. a jeszcze jak sa stwierszone kamienie... To juz wg... Bardzo niedouczony lekarz....
Czy na sor?? Ciezko mi powiedziec bo tam niewiele pomoga raczej...
Ja bym piszla prywatnie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...