Skocz do zawartości
Forum

Co znaczy niski poziom płytek krwi?


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witammogłabym prosić o interpretację badań krwi? Wbc-7.01,rbc-4.64,hgb-14.0,hct-41.8,mcv-90.1,mch-30.2,mchc-33.5,plt-105,rdw-sd-45.6,rdw-cv-14.2,pdw-21.3,mpv-13.4,p-lcr-50.4,pct-0.14,neut-4.31,lymph-1.86,mono-0.66,eo-0.15,baso-0.03.najbardziej martwi mnie niski poziom plytek krwi. Czy to jest objaw jakiejs choroby? Dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam byłam ponownie u lekarza z wynikami. Pdw mpv i mono nie są już powyżej normy ale niestety płytki krwi dalej poniżej normy. Wtedy ich iloćś wynosiła 105 teraz podniosły sie do poziomu 12. Dostałam skierowanie do hematologa. Czy ktoś może mi powiedzieć co dokładnie oznacza niski poziom płytek? Lekarz powiedział mi tylko że to zaburzenia szpikowe.

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna35

Zrobilam ponowne badanie krwi poziom plytek 90.spadaja.reszta morfologii w normie. Zrobilam rtg klatki piersiowej wynik ok. Usg jamy brzusznej w normie(sledziona watroba trzustka zoladek nerki pecherz woreczek zolciowy). Proby watrobowe dobre mocznik i kreatynina tez. W moczu pojawily sie leukocyty 12-15w polu widzenia, pojedyncze pasma sluzu nieliczne bakterie nablonki plaskie liczne w polu widzenia bialko lekki opal. Cytologie mialam robiona pol roku wczesniej wynik zapalenie bakteryjne zazywalam na to lek. Czy oznacza to nawrot bakterii a moze zupelnie co innego? Bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...