Forum Interpretacja badania krwi

Co znaczy wynik kreatyniny?

~t...l

~t...l

Witam, mam 31 lat. Czy wynik kreatyniny 1.22 (zakres 0.70-1.20) przy eGFR >60 jest ok?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mgmg

~mgmg

jezeli jestes ciezki, jesz duzo miesa lub malo pijesz plynow to ok
a jak wyniki badania moczu
czemu byla oznaczana kreatynina?

~tkditf11

~tkditf11

Ważę 96 kg na 185cm wzrostu. Dużo ćwiczę na siłowni, tak więc w diecie stosunkowo jest dużo mięsa. Piję ok. 2l płynów w tym głównie woda. Badanie moczu wyszło OK. Kreatynina oznaczona była razem z innymi badaniami w ramach corocznej ogólnej kontroli, aczkolwiek te badanie pierwszy raz dostałem w zestawie, tak więc nie mam do porównania wyniku np z ubiegłego roku.

~mgmg

~mgmg

raczej wszystko w porzadku
jezeli pojdziesz z tym do lekarza, to co najwyzej skieruje na powtorzenie oznaczenia kreatyniny, co mozesz zrobic sam, np. za miesiac, jezeli jestes zaniepokojony.
nie przejmowalbym sie

~House...1

~House...1

eGFR jest wynikiem nieprawidlowym.. skknsultuj wynik z lekarzem

~House...1

~House...1 wpis edytowany

egfr jest badaniem filtracji klebuszkowej... Jest to najlepszy wskaznik dzialania naszych nerek...
A podany egfr przez autora jest bardzo zlym wynikiem...

Chlopie lec z tym do rodzinnego i nefrologa... Jjesz duzo miesa, tak piszesz na pewno masz obciazone nerki.....
Nigdy nie pytaj na forum bo tu nie ma lekarzy tylko osoby

~mgmg

~mgmg

House...1
Poczytaj sobie o wzorze MPRD i dlaczego podają wynik ">60".

~House...1

~House...1

No o po co mi to mowisz???

To nie zmienia faktu, ze ten wynik jest zly i powinien byc skonsultowany z lekarzem..

Dlugo w tym siedze...
I NIE Z GOOGLI... Z ŻYCIA...

~mgmg

~mgmg

nie, wynik GFR nie jest zły
wg MDRD tak się podaje wyniki, które są ok, bo MDRD nie jest zbyt precyzyjne, jeżeli czynność nerek jest prawidłowa.
Świetną legendę sobie tworzysz zresztą: 'długo w tym siedzę', tyle każdy może napisać?

~House...1

~House...1

Ja nie musze nikomu niczego udawac...
Ze mna jest 13 lat CU. 2 operacje. 7 lat stomii. Milion wizyt w szpitalu.
Parenascie odmiedniczkowych zapalen nerek.. przoweodow moczowych, pecherza...
Hepatopatia.. PSC... Jebana depresja..
Problemy z trzuska.. migrena napieciowo, naczyniowa bo rowniez zylak w mozgu... Problemy z nieregularnymi okresami i PMS.. aktualnie nadmiar zelaza co rozwala mi stawy i nie tylko...
Przelyk barretta czy jak sie to tam pisze... A ile chorob i rakow co mialam miec a jednak nie mialam... To nie zlicze... Milion rozmow z lekarzami... Od matolow co wiem wiecej od nich po tylu latach... Do naprawde na wysokim poziomie profesorow najlepszych w polsce. Milion badan.... a mam dopiero 23 lata...
A za Toba co jest?? Google?? Nie twierdze, ze wiem wszystko bo jak nie wiem to sie nie odzywam, ale po tylu latach wiem na pewno wiecej niz janusz internetowy co siedzi tylko i czyta w necie, ktory nic nie przezyl...
Jak uwazasz, ze wiesz wiecej i lepiej.... to dalej zyj w swoim swiecie.. to nic zlego..
Skonczylam konwersacje...

~mgmg

~mgmg

szkoda, ze nie dopuszczasz mozliwosci, ze inni tez moga cos wiedziec. Tak bardzo nie mozesz sie z tym pogodzic, ze konczysz konwersacje.

~House...1

~House...1

Nie umiesz czytac ze ztozumieniem? Powiedzialam, ze nie wiem wszystkiego... Nie neguje, ze inni moga cos wiedziec... Absolutnie... Powiedzialam, ze jak sie na czyms nie znam to milcze...
Natomiast... Jesli ktos tylko siedzi i czyta w necie i na podstawie wyszukanych informacji w necie odpowiada na pytania nie majac stycznosci z tym w realnym swiecie.... i sie upiera, ze ma racje... No to sory...............

Koncze konwersacje tylko dlatego, bo wyrazilam swoje zdanie i uwazam ze wszystko zostalo powiedziane w tym temacie..

~mgmg

~mgmg

ale dlaczego piszesz, ze nie mam stycznosci z tym w swiecie realnym? Bo kazalem Ci poczytac? Po to sa teksty, zeby uzupelniac wiedze.