Forum Interpretacja badania krwi

Interpretacja wyniku

Corolla

Corolla

Witam
Mam 23 lata.
Od kilku miesięcy jestem bardzo osłabiona nawet po nocy ,mam bule mięśni i czasem kości,bule głowy,mam ciągłe zmęczenie po nawet niewielkim wysiłku.Badania tarczycy w normie,serce też,lekarz nie bardzo wie co mi jest i ciągle gdzieś daje skierowanie a to trwa...
Robiłam wcześniej 2 razy morfologię i było ok,natomiast teraz mam takie wyniki:
Wbc 13,3  Rbc4,71 Hgb15,1 Hct43 Mcv93 Mch32 Mchc 34 Plt262 martwi mnie Neut 9,22 (10 3ul) norma max 6,13.   Mono 0,93 (10 3/ul) norma max 0,36    reszta wyniku w normie.

198167 corolla Kobieta, 23 lata, Katowice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Corolla

Corolla

Crp mam 0,33 a Ob 6,czy przy bakteryjnym crp nie powinno być wyższe

~mgmg

~mgmg

sluchaj, jezeli bedziesz tak sobie podawac po 2 wyniki co kilka godzin, to nic sie nie ustali.
nie wiem, moze np. bylas po jedzeniu.

Corolla

Corolla

Byłam na czczo ale badanie robiłam przed 12 a wstałam po 10, pielęgniarka zasugerowała co prawda ,że powinno się robić wcześnie rano ale robiłam to też zaraz po przebudzeniu

Corolla

Corolla

Ten stan wyczerpania zaczynał się 8 miesięcy temu wylądowałam wtedy na sorze taka byłam słaba leukocyty miałam wtedy 15,2 a crp 0,25,lekarz zasugerował infekcję a jej nie miałam zero kataru, kaszlu nic tylko brak sił...po 2 tygodniach morfologia była ok leukocyty 8tyś.a samopoczucie dalej tragiczne ja w chorobie,zero sił i cały czas tak jest do dziś ,nie mam siły kontynuować studiów na magistra a chcę bardzo...

Corolla

Corolla

Jedyne co przychodzi mi do głowy to wyrzynające się od dawna ósemki i problemy ze stawami skroniowymi ale czy od tego tak bym mogła się czuć?

~mgmg

~mgmg

posluchaj, tutaj nie ma lekarzy ,wiec nikt nic nie wyjasni na 100%. Poza tym znowu podalas kilka szczegolow, wczesniejszych wynikow. Pojdz moze do innego lekarza ze wszystkimi wynikami.
takie problemy moga tez miec podloze psychiczne