Forum Interpretacja badania krwi

Jak interpretować wynik badania krwi u 6-miesięcznego dziecka?

~i...l

~i...l

Witam. Jestem mamą 6 miesięcznego chłopczyka. Chciałam się dowiedzieć czy wyniki jego morfologii są ok. Leukocyty 8.00 10^3/ul %limfocytów 72.7% %monocytów 6.2% %neutrocytów 19.6% %eozynocytów 1.4% %bazocytów 0.1% limfocyty 5.80 10^3/ul monocyty 0.50 10^3/ul neutrocyty 1.60 10^3/ul eozynocyty 0.10 10^3/ul bazocyty 0.00 10^3/ul erytrocyty 5.19 10^6/ul hemoglobina 10.8 g/dl hematokryt 34.2% mcv 65.9 fl mch 20.8 pg mchc 31.6 g/dl rdw 17.8% płytki 521 10^3/ul mpv 7.6 fl pct 0.398% pdw 15.10 fl

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mgmg

~mgmg

moge zrobic tylko to samo, co Ty: znalezc normy odpowiednie do wieku i plci dziecka
w kazdym razie u takich dzieci limfocytow jest wiecej niz neutrocytow

~mama6miesieczniaka

~mama6miesieczniaka

Spokojnie, nie oczekuję, że ktoś znajdzie za mnie informacje w Internecie:) To była pierwsza rzecz jaką zrobiłam po otrzymaniu wyniku i wg tego co znalazłam to niektóre wartości odbiegają od normy, a synek ma m.in. niedobór żelaza. Pokazałam wyniki Pani doktor przy okazji szczepionki, ale ona tylko zerknęła, zupełnie się nie zagłębiając i stwierdziła że wszystko ok i teraz nie wiem czy normy które znalazłam były błędne czy Pani doktor olała temat, zresztą nie tylko ten. Dlatego zadalam tutaj pytanie żeby jakiś inny lekarz się wypowiedział i rozwiał moje wątpliwości. Niestety pytanie trafiło na forum, więc zostaje mi wizyta u innego pediatry.

~mgmg

~mgmg

rzadko sie zdarza, zeby autor pytania nie zloscil sie, gdy otrzymuje taka odpowiedz, jaka dalem tutaj. Dzięki!
Wizyta u innego pediatry to dobry pomysl.
Tymczasem karm sie swiadomoscia, ze lekarze odpowiadajacy na pytania zignorowali Twoje, czyli zapewne uznali, ze nie trzeba interweniowac.