Skocz do zawartości
Forum

Proszę o analizę wyników


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 41 lat i od 2 tygodni mam problemy zdrowotne (wspomnę, że byłem okazem zdrowia):
Zaczeło się od skaczącego ciśnienia 150/100 - 110/70 co 2-3godziny (obecnie się unormowało) nieraz nie mogę spać wtedy w nocy puls ok 100, częste ból głowy, temperatura ok 37-38st., brak innych objawów chorobowych, węzły chłonne w normie, gardło w normie, katar brak. Lekarz twierdzi infekcja wirusowa (nikogo w swoim otoczeniu nie zaraziłem) (od wysokiego CRP zaczęły się dalsze badania). Badanie Neurologa i Laryngologa - Poprawne.
USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej - POPRAWNE WYNIKI.
KTG głowy - POPRAWNE WYNIKI.
EKG - POPRAWNE WYNIKI.
Badanie płynu mózgowego-rdzeniowego: TP46.0H; BAR-ODW wodojasny; GLU 64.0; PANDY +; CYTOZA 3 kom/ul; NONE-; CL 117mmol/L.
Badanie krwi (wypsiałem, te które są nieprawidłowe): ALT (GPT) 263,9 U/l (było nawet 433); AST (GOT) 168,5 U/l (było nawet 404); CRP (s) 20,68 mg/l (było nawet 29,3); GGTP 211 IU/l; Hematokryt 37,9 %; MCV 78,8 fl; MCH 27,2 pg; RDW-CV 15,3 %; % neutrocytów 4,9 %; % limfocytów 75,8 %; % Monocytów 15,8 %; % bazocytów 1,9 %;Liczba neutrocytów 0,46 G/l; Liczba limfocytów 7,10 G/l; Liczba Monocytów 1,48 G/l.
Rozmaz mikroskopowy krwi: Granulocyty segmentowane 3 %; Limfocyty 85 %.
Pozostałe wyniki krwi w normie.
Badanie krwi dodatkowe w normie: (TSH - w normie); Antygen HBs (s) niereaktywny; Bilirubina całkowita (jedn. tradyc.) 0,5 mg/dl; anty-HAV-IgG ujemny; K - surowica 4,74 mmol/l; P - surowica 0,88 mmol/l; Na - surowica 139 mmol/l; CA - surowica 2,36 mmol; Kreatynina GFR-EPI 87; KRE 1,06; Kineza Krea. CK 340H u/L; D-Dimery DD 757 ng/ml.
Mocz - badanie ogólne - Leukocyty 25 leuk./ul, Weryfikacja mikroskopowa osadu moczu: Nabłonki płaskie: pojedyncze [poj. wpw] Leukocyty: 0 - 2 wpw [0 - 5 wpw] Pasma śluzu: liczne [nieobecne].
Co te wyniki mogą sugerować? Może powinienem inne badania wykonać? Do jakiego lekarza (specjalność) powinienem się udać? Proszę o analizę wyników. Pozdrawiam Sebastian

Odnośnik do komentarza

Nikt tu Ci nie zanalizuje wyników ,bo przyczyny mogą być różne,to,że np.że masz problem wątrobowy i stan zapalny ,to sam widzisz , musisz robić dalsze badania,ale nie na własną rękę, wybierz się do lekarza rodzinnego ,niech Cię kieruje do specjalistów.
" ... coraz częściej wątroba niedomaga przez:
– choroby o podłożu autoimmunologicznym
– zablokowane drogi żółciowe
– nadużywanie leków bez recepty jak i tych na receptę
– narkotyki
– pasożyty"
"Alat i Aspat
To podstawowe próby wątrobowe które wiele laboratoriów nazywa np. GPT, ALT, GOT, AST. Ich podwyższony poziom wskazuje na uszkodzenie komórek wątroby, których przyczyn należy się doszukiwać w ostrym lub chronicznym zapaleniu wątroby, zapaleniu pęcherzyka żółciowego, marskości wątroby, mononukleozy zakaźnej lub nadmiernemu spożyciu alkoholu." - itd.,tak możesz sam sobie sprawdzać w necie ...,
zrozumiesz ,że same wyniki nic nie mówią,lekarz musi połączyć wywiad ,różne objawy i badania, postawić diagnozę.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...