Skocz do zawartości
Forum

Co znaczą te badania krwi i moczu?


Gość u...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis odebrałam wyniki krwi i moczu. Krew: na plus: Limfocyty # i % odpowiednio 3,4 i 42, trójglicerydy 188,4; cholesterol całkowity 210,20, ph moczu 8,0. Na minus: PDW 8,5; MPV 8,4; P-LCR 11,2; Bazofile 0,01 Pozostałe wyniki w normie. Do tego dochodzą skoki cisnienia i czasem problemy z wzięciem pełnego oddechu. proszę o informację, czy powyższe stanowi podstawe do poważnych obaw.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, wzięłam sie za cholesterol - od pół roku trzymam dietę i regularnie uprawiam sport, a mimo to waga rośnie bez konkretnego powodu, a cholesterol stoi jak stał, pół roku temu był identyczny.
Żurawinę i inne bogate w witaminę C produkty spozywam w dużej ilości, nie widzę potrzeby, żeby jeść więcej :)
Szukałam raczej odpowiedzi: co się dzieje, a nie: co mam jeść, bo akurat to mam opanowane do perfekcji :), ale tak czy inaczej dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Mój wpis został automatycznie przeniesiony na forum, więc z założenia nie pytałam anonimów, tylko lekarzy :)
Problemów z nerkami nie mam (kreatynina w normie), więc o nich nie wspomniałam.
Bardziej od podpowiedzi, co powinnam zrobić zależałoby mi na informacji, skąd te odchyły od normy, być moze ktoś przy podobnych objawach miał podobne wyniki i ma już jakąś diagnozę.
FYI: Nie biorę żadnych leków, nie leczę się przewleke, nie uskarżam się na żadne dolegliwości oprócz wymienionych w poście. Myślałam o tarczycy - gorsza kondycja skóry i włosów, skoki wagi, ale z krwi wyszło, że jest zdrowa, więc na razie bez usg lub innych głębszych badań zakładam, że jest.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...