Forum Interpretacja badania krwi

Co znaczą te badania krwi i moczu?

~u...l

~u...l

Witam, dzis odebrałam wyniki krwi i moczu. Krew: na plus: Limfocyty # i % odpowiednio 3,4 i 42, trójglicerydy 188,4; cholesterol całkowity 210,20, ph moczu 8,0. Na minus: PDW 8,5; MPV 8,4; P-LCR 11,2; Bazofile 0,01 Pozostałe wyniki w normie. Do tego dochodzą skoki cisnienia i czasem problemy z wzięciem pełnego oddechu. proszę o informację, czy powyższe stanowi podstawe do poważnych obaw.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mgmg

~mgmg

zakwaszaj mocz zurawina
i wez sie za cholesterol (dieta, aktywnosc?)

Ulanka

Ulanka

Wiesz, wzięłam sie za cholesterol - od pół roku trzymam dietę i regularnie uprawiam sport, a mimo to waga rośnie bez konkretnego powodu, a cholesterol stoi jak stał, pół roku temu był identyczny.
Żurawinę i inne bogate w witaminę C produkty spozywam w dużej ilości, nie widzę potrzeby, żeby jeść więcej :)
Szukałam raczej odpowiedzi: co się dzieje, a nie: co mam jeść, bo akurat to mam opanowane do perfekcji :), ale tak czy inaczej dziękuję za odpowiedź.

193954 ulanka Kobieta, 34 lata, Warszawa
~mgmg

~mgmg

dlaczego takiej odpowiedzi szukasz u anonimow na forach internetowych, w dodatku cedzac informacje o sobie jak przez sito. Teraz napisalas, ze jesz zurawine, jutro napiszesz, jakie leki przyjmujesz.

napisalem Ci, ze masz zasadowy mocz. Skoro jesz zurawine, to znaczy, ze mozesz miec problem z nerkami, skoro mocz jest zasadowy. Moze zreszta wieczorem napiszesz, ze masz wade ukladu moczowego i ze wciaz nikt nie odpowiedzial na pytanie, ktore zadalas.
To czekaj na odpowiedz od innego anonima.

Ulanka

Ulanka

Mój wpis został automatycznie przeniesiony na forum, więc z założenia nie pytałam anonimów, tylko lekarzy :)
Problemów z nerkami nie mam (kreatynina w normie), więc o nich nie wspomniałam.
Bardziej od podpowiedzi, co powinnam zrobić zależałoby mi na informacji, skąd te odchyły od normy, być moze ktoś przy podobnych objawach miał podobne wyniki i ma już jakąś diagnozę.
FYI: Nie biorę żadnych leków, nie leczę się przewleke, nie uskarżam się na żadne dolegliwości oprócz wymienionych w poście. Myślałam o tarczycy - gorsza kondycja skóry i włosów, skoki wagi, ale z krwi wyszło, że jest zdrowa, więc na razie bez usg lub innych głębszych badań zakładam, że jest.

193954 ulanka Kobieta, 34 lata, Warszawa