Skocz do zawartości
Forum

Co oznaczają takie wyniki przy zajadach?


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje dziecko prawie 5 letnie jest strasznie blade, robią mu się zajady przy ustach jest trochę senne. zrobiłam mu badanie kriw morfologie i o to wyniki MCV 76.3, MCH 24,2, MCHC 31,7 CHCM 31,7, CH 24,2 TE wszystkie wartości są zaniżone z podwyższonych wyników są eozynofile % - 5,7 o czym mogą świadczyć powyższe wartości ? dodam, że leukocyty erytrocyty hemoglobina i hematokryt oraz płytki krwi są w normie

Odnośnik do komentarza
Gość Joanna swietlik

Czy ktoś wie gdzie mogę dostać lek Ferrum ?syrop dla dzieci ? Szukałam w całej bydgoszczy i nigdzie nie znalazłam bo w hurtowniach juz wogole ponoć nie ma. Może ktoś wie czy wogole gdzieś w Polsce jest dostępny ?

Odnośnik do komentarza

możliwe, że Twoje dziecko ma niedobór wit b 2. Spróbuj suplementacji tą witaminą. Poszukaj jakie warzywa i owoce zawierają tą witaminę ale suplementacja zadziała szybciej. Sprawdz jakie dawki możesz podawać dziecku . O ile chodzi o ogólny stan organizmu , to nie zawsze morfologia jest miarodajna. Przyczyną może być niedobór wit z grupy b, ale o tym musisz porozmawiać z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...