Skocz do zawartości
Forum

Utajony niedobór żelaza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu mam niski poziom żelaza we krwi, przy dobrych wynikach, dobra hemoglobina. Mój ostatni wynik to Fe 34ug/dl oraz 44ug/dl. Po zażywaniu Tardyferonu przez kilka miesięcy żelazo się podniosło do 104ud/dl, zaś po odstawieniu tabletek znowu spadło. Lekarz mnie skierował na gastroskopie. Dodam, że mam problemy z żołądkiem i jelitami (zgagę, bóle brzucha, biegunki, zaparcia), często mdleje, mam tachykardie. Co oznacza utajony niedobór żelaza we krwi?? Od czego mogę mieć ciągły problem z żelazem?

Odnośnik do komentarza
Gość Hanshans1

ewa95- Hej. Takie pytanie. Czy w tym okresie po podwyższeniu poziomu żelaza z 44 do 104 ug/dl zaczęłaś czuć się lepiej? Była jakakolwiek zmiana na lepsze?

Ja co prawda mam żelazo 56 ug/dl, ale to poniżej normy bo norma dla mężczyzn to 59- 175 ug/dl. I ciekawi mnie czy moje marne samopoczucie i blady wygląd jest od tego niskiego poziomu żelaza.

Odnośnik do komentarza

Gdy wyniki się podniosły nie poczułam zbytniej poprawy samopoczucia. Może to przez to, że mam takie skoki żelaza i na dobrym poziomie utrzymywało się bardzo krótko. Ogólnie ciągle jestem blada ja trup, mam zawroty głowy, szybko się męcze, mam zaburzenia koncentracji i bardzo wysoki puls.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...