Skocz do zawartości
Forum

Wyniki badania hormonów tarczycy


Gość wynikibadan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wynikibadan

Witam, dzisiaj odebrałem wyniki badań hormonów tarczycy. Mam podejrzenie nadczynności tarczycy (wiele objawów na to wskazuje). Bardzo proszę o ich interpretacje. TSH 1.16uIU/ml (norma 0.25-5.00) , FT3 3.45pg/ml (2.60-5.40) , FT4 1.71ng/dl (0.62-1.85)

Odnośnik do komentarza

~oliwia8
Czy wynik badania TSH na poziomie 2.68ulU/ml jest prawidłowy (mam 34 lata)?

Ogólnie dla twojego wieku jest w normie. Jednak dobrze by było zrobić dodatkowo ft3,ft4. W razie starań o potomstwo najlepsze wyniki to pomiędzy 1 a 2.

Odnośnik do komentarza

"Witam, dzisiaj odebrałem wyniki badań hormonów tarczycy. Mam podejrzenie nadczynności tarczycy (wiele objawów na to wskazuje). Bardzo proszę o ich interpretacje. TSH 1.16uIU/ml (norma 0.25-5.00) , FT3 3.45pg/ml (2.60-5.40) , FT4 1.71ng/dl (0.62-1.85)"
Tu wyniki badań sugerują subkliniczną nadczynność.

Odnośnik do komentarza

Czy wynik badania TSH na poziomie 2.68ulU/ml jest prawidłowy (mam 34 lata)? min 0.270 max 4.200

(Ogólnie dla twojego wieku jest w normie. Jednak dobrze by było zrobić dodatkowo ft3,ft4. W razie starań o potomstwo najlepsze wyniki to pomiędzy 1 a 2.)

Odnośnik do komentarza

~mgmg
~RzakeL

Ano kolego trzeba się dokształcić by wiedzieć takie rzeczy. Dla laika w tej dziedzinie normy są w porządku.

Więc mnie dokształć. Dzisiaj.


Hehehe ubawiłeś mnie. :) Uwierz mi na słowo że hormony szczególnie te, podług tabel i norm a realem to jest duża różnica. :)

Odnośnik do komentarza

Trudno. Więc musisz się zabrać za dział endokrynologia,poczytać o przysadce,nadnerczach i wszystkich współpracujących razem hormonach a w szczególności u kobiet-szczególnie tych które starają się o potomstwo. Jeśli nie bierzesz tego pod uwagę to lepiej będzie jak pominiesz ten temat by nie wprowadzać ludzi w błąd. :)

Odnośnik do komentarza

~mgmg
Nie odpowiedzialaś na pytanie. Nie po raz pierwszy dajesz do zrozumienia, jak dużo wiesz - począwszy od pseudonimu - ale w rzeczywistości nie potrafisz niczego wyjaśnić. To się nazywa pozerstwo.

Oczywiście w Twoim mniemaniu szczególnie wtedy kiedy zarzuci się Tobie niekompetentną odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

~mgmg
Przyjmuję zarzuty, jeżeli są uzasadnione. Ty rzucasz sobie terminy w powietrze i nie potrafisz wyjasnić.

Nie mam co do Twojej osoby żadnych zobowiązań i nie będę się tłumaczyć przed Tobą z czegokolwiek. :)
Mówię konkretnie jak jest i nie wdaję się w szczegóły bo nie mam tyle czasu co Ty. Koniec tematu i zbędnej dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...