Skocz do zawartości
Forum

Zwierzęta w Sylwestra


Gość Sadzonka

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżają się święta i Sylwester i bardzo boję się o swojego psa. Jest to pies po przejściach, wzięty ze schroniska. Pies był bity i głdozony. Do tej pory leczymy traume, bo boi się dosłownie wszystkiego a szczegónlnie huku. A wiadomo Sylwester, fajerwerki. Zastanawiam się czy nie można mu kupić jakiś leków uspokajających aby jakoś spokojnie przterwał tę jedną noc. Tylko nie wiem czy dostanę je u weterynarza czy może to sa podobne leki jak dla ludzi, tylko wtedy co z dawką? Pies to mieszany owczarek niemiecki

Odnośnik do komentarza

Witam! Znacie jakieś bezpieczne środki dla psów, które bardzo bardzo boją się huków petard? Do tej pory stosowaliśmy Sedalin, ale ze względu na ogromną ilość negatywnych opinii na temat tego leku, chcę z niego zrezygnować. Również dlatego, że w rzeczywistości nie uspokaja zwierzęcia, a jedynie wpływa na jego kondycję fizyczną - powoduje wiotczenie mięśni, zaburza koordynację ruchową, ponoć nawet wyostrza słuch. Mój pies po tych lekach ledwo się rusza, nie może chodzić, przewraca się, ma chyba nawet delikatny problem ze zwieraczami - jeśli ma drobne gazy, to miejsce w którym siedzi brudzi lekko kałem. Po prostu wrak psa, który jeszcze kolejnego dnia dochodzi do siebie... :/

Jeśli znacie jakieś inne leki, to proszę o podanie nazw. W najbliższym czasie mam zamiar udać się do weterynarza, ale chciałabym sama uzbroić się w jakąś wiedzę, by znowu nie wciskał mi takich g...wien.

Odnośnik do komentarza
Gość malinkaa1

Musisz udać się do weterynarza, nie podawaj psu nic na własną rękę, ponieważ możesz mu bardzo poważnie zaszkodzić. Uważaj na lek o nazwie sedalin, w internecie jest mnóstwo opinii na temat tego preparatu - głównie negatywne, przestrogi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...