Skocz do zawartości
Forum

Jakie książki polecacie?


Gość Trick

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to się spodobało bardzo – Pogranicze zbrodni – autorstwa Dariusza Grabary. Wziąłem to sobie zamówiłem na długie wieczory, a wciągnąłem w jedno popołudnie :) Nie wiem czy jeszcze to mają w ofercie na stronie www.goneta.net, bo stąd kupowałem ale to już było jakiś czas temu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

W godzinę śmierci - super kryminał, opisujący seryjnego mordercję, który wzoruje się na Zodiaku, który zabijał w latach 70 i chyba 60 ubiegłego wieku. Dużo zagadek i książka fajnie napisana. Bardzo dobrze się czyta, urzekło mnie i mam zamiar wypożyczyć kolejne książki tego autora.

Pamiętniki wampira - jest to pamiętnik seryjnego mordercy, który zabijał w latach 70 i 80 ubiegłego wieku na Śląsku. +18 lat, bardzo szczegółowo opisane morderstwa i gwałty. Mnie ta krótka książka odrobinę przeraziła, stwierdziłam, że trzeba uważać, bo najlepiej wyglądający człowiek może okazać się zabójcą.

Śpiąca królewna - akurat czytam, fajny kryminał, ale niestety mordercę znamy od początku. Zabija dla zabawy i gwałci córki mordowanych rodziców. Dodatkowo zjada sobie ciasto O.o Potem pisze o tym książkę i wykłada ją na uczelni. Nie wiem czy na faktach, ale sam autor na samym początku opisuje wydanie książki, którą pisze.

---------------------

Odnośnik do komentarza

Ja polecam książki z kolekcji o rosji. Coś o marksizmie, trockim i stalinie. Można wiele wyciągnąć nauki z tego. Nie chodzi mi tu głuptasy o ideologię, tylko o sposób przemowy. :D W rosji mówiono inaczej w mediach ,a poza granicami inaczej do np.: ameryki. Wile można dowiedzieć się o sposobach manipulacji jakie tam występowały. A drugą ważną rzeczą jest metafizyka Arystotelesa. chyba składa się z 3 części nie pamiętam kto to tłumaczył Lecz przyjemnie mi się czytało. A ciężko to się czyta :D

Odnośnik do komentarza
Gość karlik13

Polecam książki Stephena Kinga jak zaczniesz czytać nie pożałujesz ją osobiście z tych co przeczytałem polecam(Pod kopułą, Podpalaczka, Talizman i jeżeli znasz lśnienie choćby z filmu z nicholsonem to też Doktor Sen.)

Odnośnik do komentarza

Na razie najlepsza w urban fantasty jest moim zdaniem Joanna Stańczyk. Autorka nie ma schematycznego podejścia, co mi się niezwykle podoba. Roztacza nową wizję świata. Śledzę ją od dawna, a jej cykl księga ras to prawdziwy majsterszyk, jeżeli chodzi o prowadzenie historii.

Odnośnik do komentarza

Osobiście mogę polecić kryminał/thiriller polityczny "Brudna", widziałam już zapowiedzi na yt https://www.youtube.com/channel/UCmB3mgLjkz_ZItj97W0hMaQ?view_as=subscriber Fabuła rewelacyjna i bardzo na czasie, całość zapowiada się bardzo obiecująco, więcej informacji znajdziecie na fb https://www.facebook.com/BrudnaKryminal/?modal=admin_todo_tour polecam sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...