Skocz do zawartości
Forum

Jakie książki polecacie?


Gość Trick

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gala3455

witam wszystkich, czy ktos zna jakas super ksiazke do historii, napisana ludzkim jezykiem, chodzi mi o dzieje Polski w jednej ksiazce.
Chce przypomniec sobie co nieco bo juz zdaje mi sie zapominac . Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Ja czytałam jakiś miesiąc temu ,,Poczwarka" Doroty Terakowskiej.Świetna książka.Pochłaniająca w całości.Dająca tyle emocji, pozytywnych i negatywnych.Smutna a zarazem pokazująca ten wspaniały rodzaj miłości,matczynej miłości.
Po niej przeczytałam ,,Ono", szczerze mówiąc nie trafiła do mnie tak jak ,,Poczwarka". A teraz czytam ,,W krainie kota".

Ile może być krzyku w milczeniu?

Odnośnik do komentarza

,, Adam i Ewa to młode, zamożne, wykształcone małżeństwo. Spełnieniem ich ambicji i planów na przyszłość ma stać się dziecko. Jednak jego narodziny okazują się ruiną, nie realizacją marzeń: dziewczynka ma zespół Downa w wyjątkowo ciężkiej postaci.

Ewa - poprzez instynktowne poświęcenie - uczy się akceptować córkę, choć nie jest w stanie dotrzeć do jej świata. Adam, którego zawiedzione nadzieje zamieniły się w odrzucenie, coraz bardziej oddala się od rodziny. Nie ma pojęcia, że Marysia-Myszka - niezdolna do wypowiedzenia poprawnego zdania i wykonania sensownej w ludzkich oczach czynności - zrywa jabłka z rajskiego drzewa i rozmawia z Bogiem. Czy zdarzy się coś, co otworzy zatrzaśnięte między nimi drzwi? Być może klucz znajduje się w przeszłości...
Książka Terakowskiej to poruszająca do głębi opowieść o tym, jak wiele - zbyt wiele - czasu trzeba często, by zrozumieć, że prawdziwa miłość nie stawia warunków, i o tym, jak trudno zburzyć mur obcości, który wyrósł niepostrzeżenie między człowiekiem a jego własnym dzieciństwem."
Mi osobiście się podobała.Moim zdaniem było też opisane życie widziane oczyma dziecka z downem .Parę razy nie mogłam się powstrzymać i czytając płakałam....

Ile może być krzyku w milczeniu?

Odnośnik do komentarza

czytałam obie książki jednak jakoś specjalnie mnie nie ruszyły. Ja polecam Boso ale w ostrogach, jest to ksiązka na temat obozów koncentracyjnych i życia tam. Wstrząsające wspomnienia autora który przeżył to piekło

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...