Forum Hobby

Jakie książki polecacie?

~Trick

~Trick

Ostatnio brakuje mi dobrej książki? Jakoś to co do tej pory czytałam okazało się klapą i teraz poszukuje czegoś nowego i będzie się dobrze czytać i będzie wciągające. możecie coś polecić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

cafe.latte

cafe.latte

Nie wiem jaki konkretnie gatunek Cię interesuje, ale myślę, że trylogia "Millenium" Stiega Larssona nada się w zasadzie dla każdego. Świetnie się ją czyta, porywa od pierwszych linijek i jest naprawdę dobrze napisana.

90275 cafe-latte Kobieta, 29 lat, Katowice
~Mała__MI

~Mała__MI

Merto 20134 - cąłkiem fajna książka sf
Gra o tron - ksiązka rewelacyjna, intryga wciągająca i to bardzo
Dziewczyny wojenne- poruszające

eeeh..

eeeh..

" Lepiej by cię prawda zraniła, niż pocieszyło kłamstwo"
To jest mój ulubiony cytat z ksiązki Khaleda Hosseini " Chłopiec z latawcem" przeczytasz ....i przekonasz się że było warto:)

88321 eeeh Kobieta, 105 lat, Mazowsze
~Jasmi

~Jasmi

hm ja Ci polecam książkę
Mały książę
Diuna
Lesio Chmielewskiej
i słyszałam że Nocarz jest bardzo fajny

~Mała__MI

~Mała__MI

Na Diunę poluję już od jakiegoś czasu ale cały czas ktoś ją trzyma

~gala3455

~gala3455

witam wszystkich, czy ktos zna jakas super ksiazke do historii, napisana ludzkim jezykiem, chodzi mi o dzieje Polski w jednej ksiazce.
Chce przypomniec sobie co nieco bo juz zdaje mi sie zapominac . Z góry dziekuje.

grabina

grabina

Polecam romans historyczny autorki Bertrice Small.Tytuł to Zdradzona,następna to Filipa jest ich sporo tej aut.znajdziesz w każdej bibliotece.A najniekawsze to Szkot i Dama i Edora.życzę miłej lektury.

83813 grabina Kobieta, 69 lat, warszawa
~Dorotka z krainy Oz

~Dorotka z krainy Oz

Gala ale chodzi o ksiązkę popularnonaukową, podręcznik czy powieść historyczną

~gala23

~gala23

~Dorotka z krainy Oz
Gala ale chodzi o ksiązkę popularnonaukową, podręcznik czy powieść historyczną

raczej podrecznik

Arabika

Arabika

Może romans historyczny :
biała królowa
czerwona królowa - to jest cz II tej wyżej
Kochanice króla

87742 arabika Kobieta, 33 lata, Suwałki
Krzysztof.W

Krzysztof.W

Trochę na temat relacji w związkach, o ile ktoś powrzuca równie interesujące, pozycje z tego zakresu to będę wdzięczny.
BEATA AUGUSTYNOWICZ i LESZEK ŻĄDŁO-
ZWIĄZKI MIŁOŚCI
NA ŚCIEŻCE SAMOREALIZACJI.

88823 krzysztof-w Mężczyzna, 37 lat, Poza zasiegiem
Gothica

Gothica

Ja czytałam jakiś miesiąc temu ,,Poczwarka" Doroty Terakowskiej.Świetna książka.Pochłaniająca w całości.Dająca tyle emocji, pozytywnych i negatywnych.Smutna a zarazem pokazująca ten wspaniały rodzaj miłości,matczynej miłości.
Po niej przeczytałam ,,Ono", szczerze mówiąc nie trafiła do mnie tak jak ,,Poczwarka". A teraz czytam ,,W krainie kota".

--

Ile może być krzyku w milczeniu?

93649 gothica Kobieta, 112 lat, Kraina Zmysłów
~Brawurka

~Brawurka

o czy jest ta poczwara, albo jaki to typ książki ? Kryminał sensacja?

Gothica

Gothica

,, Adam i Ewa to młode, zamożne, wykształcone małżeństwo. Spełnieniem ich ambicji i planów na przyszłość ma stać się dziecko. Jednak jego narodziny okazują się ruiną, nie realizacją marzeń: dziewczynka ma zespół Downa w wyjątkowo ciężkiej postaci.

Ewa - poprzez instynktowne poświęcenie - uczy się akceptować córkę, choć nie jest w stanie dotrzeć do jej świata. Adam, którego zawiedzione nadzieje zamieniły się w odrzucenie, coraz bardziej oddala się od rodziny. Nie ma pojęcia, że Marysia-Myszka - niezdolna do wypowiedzenia poprawnego zdania i wykonania sensownej w ludzkich oczach czynności - zrywa jabłka z rajskiego drzewa i rozmawia z Bogiem. Czy zdarzy się coś, co otworzy zatrzaśnięte między nimi drzwi? Być może klucz znajduje się w przeszłości...
Książka Terakowskiej to poruszająca do głębi opowieść o tym, jak wiele - zbyt wiele - czasu trzeba często, by zrozumieć, że prawdziwa miłość nie stawia warunków, i o tym, jak trudno zburzyć mur obcości, który wyrósł niepostrzeżenie między człowiekiem a jego własnym dzieciństwem."
Mi osobiście się podobała.Moim zdaniem było też opisane życie widziane oczyma dziecka z downem .Parę razy nie mogłam się powstrzymać i czytając płakałam....

--

Gothica

Gothica

austeria
czytałam ją :) piękna :)

Czytałaś inne książki tej autorki?Mi najbardziej spodobała się właśnie ,,Poczwarka".

--