Skocz do zawartości
Forum

Gotujemy z sercem!


Tarja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria to ja

ja szczerze mówiąc nie lubie gotowac ale gotuje bo musze, nie lubie zmywac i sprzatac kuchni po moim gotowaniu ale jak mi wydjzie cos dobrego co inni chwala to czuje sie dumna z wlasnych umiejetnosci :D nie umiem niestety piec

Odnośnik do komentarza
Gość PSYCHOPATA

A teraz wypowie się facet :D
Ja lubię gotować,biorę przykład z Makłowicza i Okrasy. Dla mnie to przyjemność i żaden wstyd. Prawdziwy facet powinien umieć gotować bo inaczej pada z głodu albo gównianego żarcia z barów szybkiej obsługi.
Lubię eksperymenty w kuchni,a potrawy? np. kuchnia meksykańska,włoska.

Odnośnik do komentarza

Ja podobnie jak Mała Mi gotuję z pasji,a moją ulubioną potrawą są samosy,wogóle uwielbiam kuchnie hinduską,ostatno odkryłam francuską, ale bez tych tam żabich udek, ślimaków itp.A ciasta, torty...to jest to, jedynym ciastem za którym nie przepadam piec, jest drożdzowe,może dlatego że nie mam fajnego,niekłopotliwego przepisu....więc jak ktoś by miał to poproszę:)

Odnośnik do komentarza
Gość nitka2327372

Ja bardzo lubie gotowac i piec. Kiedys bedac jeszcze nastolata pomagalam w domu rodzicom i tak nauczylam sie co nieco, z czasem probowalam nowych przepisów, zmienialam stare, zagladalam na strony internetowe. Teraz moge powiedziec ze cos tam umie. np. dzis upieklismy z moim kochanym 3 letnim synkiem ciasto piegus. Przepis od tesciowej. Prosty i pyszny. wszystkie skladniki nalezy kolejno zmieszac
- szklanka maku
-szklanka cukru
mieszamy razem mikserem ok.1 min.
dolewamy pól szklanki oleju mieszamy
dalej dodajemy kolejno 6 jajek, mieszamy
dalej 2,5 szklanki maki
1 lyzeczke czubata proszku do pieczenia
mieszamy i wylewamy na blache wylozona papierem do pieczenia
pieczemy w 170 * C ok . 5o minut.

mozna pieguska wzbogacic rodzynkami, orzechami a nawet pierniczkami.

Odnośnik do komentarza

Ja moge polecić przepis na muffiny.
2 szklanki mąki
szklana ( 3/4) cukru
2 słyzeczki proszku do pieczenia
1 jajko
1/2 kostki margaryny
1 szklana mleka
rodzynki, orzechy czy cokolwiek innego
Margaryne rozpuścić. Skladniki sypkie ze soba połączyć, dodać mleka i jajko i wymieszać. mogą być niewielkie grudki. Dodać rodzynki. Ostudzoną ( ale płynną margarynę ) dolewać pomału i mieszać. Nałożyć do foremek i wstawić do piekarnika na 180 stopni na jakieś 10-15 minut.

Odnośnik do komentarza

Mam podobnie jak Dziewczyna_jak_Malina. Czegoś tam się nauczyłam od mamy, a teraz już sama eksperymentuję. Ostatnio z różnymi sojowymi i strączkowymi wynalazkami. Głównie tofu, ale nie tylko. A jak już tofu to tylko z Polsoi, ze względu na to, że ta firma ma atest na soję niemodyfikowaną. Poza tofu sama wiele robię, np. hummus z ciecierzycy czy pasty z soczewicy. Nie zapominam też o starej dobrej fasoli. I tak dzięki temu zmniejszam sobie poziom cholesterolu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...