Forum Hobby

Książka czy film?

pentox

pentox

Jak się zapatrujecie na to? Lepiej zawsze przeczytać książkę przed obejrzeniem filmu czy niekoniecznie? :)
Znacie jakieś filmy, które okazały się lepsze niż książki, na podstawie których powstały?

195821 pentox Kobieta, 36 lat, Krk

Odpowiedzi znajdują się poniżej

anduinka

anduinka

Na podstawie świetnych ksiażek często powstają dobre filmy ;) Nieraz film zachęca do przeczytania ksiązki. Zdarza się, niestety, ze film jest słabszy od literackiego pierwowzoru, a często jest tak, ze fani książki mają wielkie oczekiwnai, którym cięzko sprostać, a lepiej go odbierają, ci którzy nie czytali. Bardzo udane są ekranizacje Igrzysk śmierci na przykład. A teraz w kinach wspaniała Tulipanowa gorączka.

167687 anduinka Kobieta, 33 lata, warszawa
pentox

pentox wpis edytowany

anduinka
A teraz w kinach wspaniała Tulipanowa gorączka.

Wybieram się na ten film we wtorek, ale książki nie czytałam. Słyszałam niemniej sporo pochlebnych opinii. Lubię melodramaty, osadzone w klimatycznych epokach. A Tulipanowa gorączka zachęciła mnie przepięknym plakatem filmowym, który niedawno widziałam na mieście.

195821 pentox Kobieta, 36 lat, Krk
Basia131

Basia131

Ja wychodzę z założenia, że żaden film nie zastąpi dobrej książki.

197309 basia131 Mężczyzna, 21 lat, Nowy Targ
aga_a

aga_a

Ja wolę najpierw przeczytać książkę, a potem zobaczyć film. Choć są filmy, które są tak fajne, że czasem żałuję, że znam z książki zakończenie. Więc różnie bywa:)

183070 aga-a Kobieta, 28 lat, Śląsk
Nela85

Nela85

W moim przypadku chyba zawsze książka była lepsza od filmu. Zdarzyło mi się też kilka razy obejrzeć najpierw film, a dopiero póżniej przeczytać książkę, ale ogólnie wyznaję zasadę: najpierw książka, potem ewentualnie film.

188465 nela85 Kobieta, 33 lata, Katowice
BERBEC

BERBEC

Bardzo lubię czytać i oglądać filmy. Na czytanie potrzeba więcej czasu więc oglądam Właśnie na gwiazdkę mąż dokupił mi pakiet filmowy HBO w https://toya.net.pl/hbo/ Teraz w wolnej chwili mogę oddać się przyjemności, jaką daje mi oglądanie filmów a jest w czym wybierać.

170805 berbec Kobieta, 21 lat, łódź