Skocz do zawartości
Forum

Rumunia


Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam podróżować. Wraz ze swą drugą połówką wyszukujemy atrakcyjne kierunki naszych wypraw. W tym roku padła propozycja wyjazdu do Rumunii. Wytwórnia wypraw proponuje zwiedzanie średniowiecznych grodów, cerkwi, zamczysk oraz wesołego cmentarz w Sapanta. Nigdy tam nie byłam i mam mieszane uczucia co do tego kierunku podróży. Czy ktoś z Was był w Rumunii? Proszę podzielcie się swymi wrażeniami ze zwiedzania tego miejsca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nigdy nie byłaś to ja na pewno polecam wybranie się. Jest wiele zwiedzania ale właśnie przez to pamięta się wiele z wycieczki. Castelul Corvinilor jest uważany za najpiękniejszy gotycki zamek w Europie Środkowej i jego na pewno musisz zobaczyć. Biertan przyciąga obronnymi grodami kościelnymi, stanowiącymi nieraz prawdziwe minitwierdze otoczone murami z basztami i kryjące budynki gospodarcze, studnię (czasem wykopaną wewnątrz kościoła), szkołę i pomieszczenia mieszkalne. Ja nawet chyba przejrzę tą ofertę, bo nie wiem czy znów się nie wybiorę

Odnośnik do komentarza
Gość michulek

Nad czym Ty się zastanawiasz. W twoim przypadku miała miejsce kumulacja szcześcia (Może to nie szczęście?). Mam na myśli to, że Rumunia jest pięknym krajem. Wiele osób, nie wybiera się tam, czego osobiście nie rozumiem. Jeżeli chodzi o wybór biura podróży to również jest bardzo dobry. To, że o Wytwórni Wypraw dużo się nie słyszy, nie znaczy, że jest to złe biuro podróży. Ktoś Ci je polecił?

Odnośnik do komentarza

Też nie wiem nad czym ona się zastanawia. Uśmiechnięci ludzie, pyszne jedzenie, najmocniejszy na świecie bimber i oczywiście - wampiry. Od czterech lat jeżdżę turystycznie z przyjaciółmi do Rumunii. Zarówno w kwaterach prywatnych, jak i w hotelach warunki są znakomite, czysto, wygodnie i tanio. Wszędzie Wi-Fi, nawet w szeklerskiej wsi Rimetea działa otwarta sieć Wi-fi. Drogi, zwłaszcza te główne mają znakomite a ludzie rzeczywiście mili i uśmiechnięci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...