Forum Hobby

Własny salon fryzjerski

~Caffinka

~Caffinka

Dziewczyny jestem w trakcie otwierania włąsnego salonu fryzjerskiego,. Większość rzeczy mam juz załatwione ale nie wiem jak mam taki salon fryzjerski urządzić. Mozecie mi cos doradzić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Mirabellka

~Mirabellka

A masz może już jakieś plany jak urządzić salon fryzjerski? Moze pochodź trochę po salonach konkurencji, zobacz w jakim stylu sa ich salony. Jakie mają u siebie urządzenia i zobaczysz wtedy co będzie potrzebne Tobie. Sprawdź gdzie mają najwięcej klientów i co im sie podoba. Musisz taki salon urządzić tak by klienci chcieli do Ciebie wracać.

~qrysiak

~qrysiak

Macie jakieś pomysły na własną działalność gospodarczą? Dużo szukałam i obecnie niestety jestem bezrobotna, ale w urzędzie pracy powiedzieli mi że mogę poszukać sobie firm oferujących kursy, a urząd mi to opłaci. Zastanawiałam się nad kursami fryzjerskimi, szczególnie zwróciło moją uwagę beauty for you, gdzie mają szkolenia z przedłużania włosów. Czy myślicie, że warto skorzystać? Chyba teraz każda kobieta chce ładnie wyglądać i może miałabym szansę wreszcie mieć przyzwoite zajęcie :)
~kubiaczka

~kubiaczka

ja poradzę coś trochę z innej beczki. Musisz w jakiś sposób zainteresować klientów swoim salonem. Poza jakością usług musi być coś co ich skłoni do przychodzenia do ciebie. Wiem, że cena, ale wszyscy teraz lecą po kosztach, żeby tylko klientów utrzymać. Może pomyśl o jakiś udogodnieniach, które pozwolą klientom a przede wszystkim klientkom łatwiej u ciebie korzytsać z uług. Może jakieś rezerwacje online? żeby nie trzeba było przychodzić i czekać tylko można na godzine zarezerwować usługę? booking please to taki system własnie do rezerwacji. Może takie coś pozwoli ciś ewyróżnić z reszty salonów
~rama

~rama

Myślę, że jeśli zadbasz już o wystrój, to warto pozyskać klientów. Na to nie ma lepszego sposobu niż dobra reklama. Zarówno ta lokalna, jak i w internecie. Myślę, że strona to podstawa, media społecznościowe również, dobrze sprawdzi się też wirtualna wycieczka po salonie. Na system rezerwacji on-line i karty rabatowe przyjdzie czas. Życzę powodzenia!

~kasojan

~kasojan

Jak otworzyć własny biznes i wyjść z kryzysu finansowego?

Długo byłam bezrobotna i po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy znalazłam ogłoszenie w internecie o szkoleniach bezpłatnych.
Urząd opłacił szkolenie.
Teraz zarabiam jako fryzjerka, ale specjalizuję się głównie w przedłużaniu włosów.

Szkolenia zrobiłam w Beauty for You w Krakowie.

Trwało szybko, wszystko dobrze wytłumaczone i na brak klientek teraz nie narzekam :) Można u nich dostać potem rabat na włosy. Warto zajrzeć na ich stronę.
A jeśli chcecie się dowiedzieć więcej to chętnie podpowiem :)
Pozdrawiam
~rikosza

~rikosza

i pamiętaj, że żeby dobrze funkcjonował taki salon musisz się czymś wyróżnic. Nie ma tak, że otworzysz i klientki się zbiegną. Kilka klientek, które za tobą "przyjdą", ale to za mało. Trzeba więcej. Więc musisz jakoś ich zwabić. Fajną opcją jest np wprowadzenie jakiś udogodnień dla klientów. Możesz pomyśleć o wprowadzeniu rezerwacji wizyty online. Np przez system booking please. To coś czego na naszym rynku jeszcze nie ma, a wydaje mi się dobrym ppomysłem. Musisz poszukać jakiś rzeczy, których brakuje w salonach sąsiednich i tym się wybić

rozawiatru

rozawiatru

Pamiętaj, że w tym zawodzie cały czas należny się dokształcać. Warto w siebie w tym zawodzie inwestować i korzystać z najlepszych kursów, bo to w przyszłości będzie Ci procentować. Jak byś była zainteresowana takimi profesjonalnymi szkoleniami polecam Ci Akademię Fryzjerską Gnatyshyn na Warszawskim Ursynowie. Prowadzą tam zajęcia utytułowani styliści po najlepszych akademiach europejskich.

159597 rozawiatru Kobieta, 30 lat, Warszawa
~Antoninak

~Antoninak

tak, zebyś sama miałą ochote do takiego salonu wejsć, być w nim obsłuigiwana i tam wracać...miło, przytulnie, w takim klimacie zeby chciało sie tam być...można poszerzyć zakres usług o kosmetyczke, masaż, jakieś zabiegi "spa", sprzedaż kosmetyków...tak żeby w jednym miejscu mozna było sie zrelaksować, i wyjsć odmienioną. Na apla.eu są różnego rodzaju gabloty w których możesz różne kosmetyki mieć wyeksponowane, będą ładnie wyglądać, przykuwać uwagę i dadzą ci dodatkową możliwosć zysku, powodzenia:)

~Deniska

~Deniska

ja prowadzę własny salon fryzjerski :) niezły biznes jeśli ma się spoko ceny i do tego oferuje się dobrej jakości usługi. Np. ja używam w swoim salonie jedynie kosmetyków inoar bo one dają świetne efekty i klientki są bardzo zadowolone :) szczególnie z zabiegów z użyciem ich keratyny.

~kakode

~kakode

Patrzcie tutaj - http://www.wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl/ Tak, mnóstwo tego jest, ale żeby biznes przynosił zyski, musicie się wyposażyć we wszystko co niezbędne. A zresztą - klienci szukają jakości. Nikt nie będzie chodził do salonu, który nie zapewnia jakościowych rozwiązań...

~Kaśkak

~Kaśkak

Własny salon to super sprawa. Musisz mieć na uwadze salon-lokalizacja musi być bardzo dobra,najlepiej centrum.
Swój lokal kupiłam tu lokale użytkowe wrocław
Bardzo sobie chwalę

~Marika34

~Marika34

O ile założenie działalności gospodarczej nie jest trudne, to jej prowadzenie bez odpowiedniego wsparcia przysparza wiele problemów. U nas gdyby nie aplikacja Gabi.net.pl , to nie wiem jak bym nad wszystkim zapanowała i przede wszystkim czy bym zarabiała. Aplikacja przypomina klientom o wizytach, więc tylko kilka klientek w miesiącu odpada. Mam do niej dostęp z każdego miejsca na świecie, więc wiem co się dzieje w salonie, nawet gdy mnie tam nie ma. Poza tym pozwala na tworzenia kampanii sms z informacjami o nowościach. Dla mnie rewelacja! Tutaj https://www.gabi.net.pl można pobrać i przetestować wersje demo.

~onkaY

~onkaY

O ile założenie działalności gospodarczej nie jest trudne, to jej prowadzenie bez odpowiedniego wsparcia przysparza wiele problemów. U nas gdyby nie aplikacja lewatywa.net.pl , to nie wiem jak bym nad wszystkim zapanowała i przede wszystkim czy bym zarabiała. Aplikacja przypomina klientom o lewatywach, więc tylko kilka klientek w miesiącu odpada. Mam do niej dostęp z każdego miejsca na świecie, więc wiem co się dzieje w salonie, nawet gdy mnie tam nie ma. Poza tym pozwala na tworzenia kampanii sms z informacjami o nowościach. Dla mnie rewelacja! Tutaj https://www.lewatywa.net.pl można pobrać i przetestować wersje demo.

jestemfiona

jestemfiona wpis edytowany

Urządź go tak, żeby po wejściu było słychać "wow" ;)
Musi być czysto, bez zbędnej graciarni i tysiąca okurzonych bibelotów. Może posiłkuj się jakimiś stylami, np. duński, glamour. Klient wchodząc do Ciebie musi czuć, że stawiasz na jakość sprzętu, bo to sugeruje mu, że sama usługa też taka będzie.
Porządne, trwałe meble możesz kupić w tej hurtowni - https://activeshop.com.pl/ . Z tego co przeglądałam cenowo są przystępni, więc nawet rozkręcając dopiero biznes, będzie Cię stać.

187756 jestemfiona Kobieta, 29 lat, Warszawa