Forum Gry i zabawy

Gry wideo dla seniorów

~Stasiu90

~Stasiu90

Witam,

Ostatnio wyczytałem, że gra wideo może niczym dobra krzyżówka stymulować mózg seniora :D Co myślicie, czy zaopatrzacie Waszych dziadków w tego typu gry? :)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Orzech laskowy

~Orzech laskowy

jeśli senior odnajdzie się w czymś takim to jak najbardziej, ale dużo starszych osób boi się nowych technik i nie bardzo rozumie o co w nich chodzi

kwiatuszek2

kwiatuszek2

Commodore 64 czy amiga świetnie by się sprawdziły :) Moja babcia grała w majhonga :P

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 27 lat, Katowice
Lady in Red

Lady in Red

no sądzę, że takie gry jak mahjong, pasjans dały by radę, ale już strzelanek bym sobie nie wyobrażała

85106 lady-in-red Kobieta, 27 lat, Wejcherowo
Agnieszka N.

Agnieszka N.

Mój dziadek jest na to za stary.. Nie sądze, żeby mu sie spodobała taka rozrywka.. Na co dzień wytęża mózg grając w karty i to mu wystarczy..

--

Zawsze pod góre :/

122897 agnieszka-n Kobieta, 28 lat, Kraków
~timonka

~timonka

gry faktycznie gimnastykują umysł, również u młodszych osób, ale są też takie dedykowane osobom starszym :)

filip.reczek

filip.reczek

Wielu moich pacjentów - jestem fizjoterapeutą w Senior Residence w Katowicach, mimo swojego wieku uwielbia rozwiązywać nie tylko krzyżówki i grać w warcaby, lecz również grać w gry komputerowe! Oczywiście w znacznej mierze są to pasjanse i szachy, ale również bardziej zaawansowane platformówki ;)

146083 filip-reczek Mężczyzna, 31 lat, Katowice
azas1

azas1

ja bardzo lubię grać w scrable, sudoku i rozwiązywać krzyżówki. Polecam wszystkim!

146992 azas1 Mężczyzna, 55 lat, Warszawa