Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza wizyta u ginekologa


Gość sabina16

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim się nie denerwuj, to jak zwykła wizyta u np. lekarza internisty. Piszesz, ze jestes niepełnoletnia, a wiec przy ziwycie musi byc twój rodzic, ale przy samym badaniu moze wyjsc. Nie martw sie o ten zapach, w koncu przyszłas do lekarza zeby to wyleczyc, zapamietaj sobie jedno, ze lekarz est po to zeby leczyc i niejedno juz w zyciu widzial wiec nic go nie zdziwi uwiez mi :)

Odnośnik do komentarza

Witam,
mam 18 lat i nigdy nie byłam jeszcze u ginekologa. Wiem, ze już dawno powinnam się wybrać niestety nie mogę się przełamać. Chciałabym mieć to już za sobą. Nie wiem jak się do tego przekonać. Ogarnia mnie taki strach nie wiem, może po prostu się wstydzę. Nie wiem jak wygląda taka pierwsza wizyta. Dlatego tez pisze tutaj na forum aby dowiedzieć się co nieco o takiej wizycie.
Proszę o pomoc. :(

Odnośnik do komentarza

Wiesz, nie ma do tego okreslonego wieku, jednak jesli juz zaczelas wspolzycie to powinnas pojsc zrobic przede wszystkim cytologie. Pierwsza wizyta jest zawsze bardziej stresujaca niz kolejne. Lecz nie ma sie czego wstydzic ani bac, lekarz tyle widzial ze dla niego to chleb powszedni. W koncu jest po to zeby leczyc. Najlepiej jak powiesz mu ze to twoja pierwsza wizyta, on wtedy ci bedzie wszystko tlumaczyl co po koleji bedzie robil zebys byla
a swiadoma jak bedzie to

przebiegalo i wtedy bedziesz sie mniej stresowac. Na pewno zapyta cie o pierwsza miesiczke, w jakim wieku ja dostalas, o to kiedy byla ostatnia miesiaczka, jaki jest cel wizyty. Nieraz lekarze py

Odnośnik do komentarza

Nieraz sami pytaja czy juz wspolzylas, ale jesli cie o to nie zapyta a jeszcze tego nie robilas to sama mu powiedz zeby wiedzial i ostroznie cie zbadal. Wtedy zazwyczaj lekarze nie wykonuja cytologi zeby nie uszkodzic blony. Jedno badanie wykonuje wsadzajac palce do pochwy a druga reka uciska na brzuch jest to badanie tzw palpitacyjne drugie to cytologia wklada maly wziernik do pochwy i takim pedzelkiem pobiera wymaz z szyjki a kolejne to usg dopochwowe wsadza wtedy taki cienki

Odnośnik do komentarza

Wklada wtedy takie cienkie cos od usg zapomnialam jak to sie nazywa, ale w kazdym badz razie sprawdza jajniki i macice. Badania te sa bezbolesne poprostu musisz wyluzowac miesnie to cie nic nie bedzie bolalo. Zreszta jak wybierzesz sie do ginekologa z polecenia i bedzie dobrym i sympatycznym lekarzem to ci wszystko powie co i jak bedzie robil. Jesli bedziesz miala jakiekolwiek do niego pytania, pytaj kto pyta nie bladzi. ;) sory ze w 3 postach pisalam ale ciezko z telefonu napisac tak dlugi jeden.

Odnośnik do komentarza

oczywiście badaja przez odbyt, ale nie zawsze. ja np. jak poszłam do ginekologa kiedy byłam jeszcze dziewica, to ginekolog stwierdzil, ze jesli sie uda to sprobuje nrmalnie wykonac badanie a jesli nie to wtedy przez odbyt mnie zbada. Ale na szczescie sie udalo nomalnie. Jedynie co to cytologi nie zrobila. Zalezy wszystko od tego kto ma jaka błonę. :)

Odnośnik do komentarza

W środę wybieram się do ginekologa i mam do was pytanie. Czytałam o pierwszej wizycie, ale nie było tam jednej kwesti. Jak wygląda badanie pochwy? Moja koleżanka mówiła, że mimo że jest dziewicą pani ginekolog włożyła jej palca w pochwę. Idę do tej samej lekarki. Jak powinno wyglądać to badanie? Czy ginekolog ogląda wargi sromowe i łechtaczkę?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny bardzo dużo zalezy od błony dziewiczej. Czasasmi jest taka wąska, ze badanie przez pochwę jest możliwe. Poza tym jesli nie jest to możliwe to lekarz może przeprowadzić usg przez powłoki brzuszne.

Polecam zajrzeć sobie tutaj:
http://chirurg-plastyczny.com.pl/na-czym-polega-pierwsza-wizyta-u-ginekologa/

W artykule tym jest dobrze napisane jak może wyglądać pierwsza wizyta u ginekologa, jak mozna się do niej przygotować :)

Odnośnik do komentarza

Przed wizyta warto sobie poczytać jak się do niej przygotować, zabrać ewentualne wyniki badań, przypomnieć sobie jakieś choroby, z którymi zmagali się najbliżsi członkowie rodziny itp. Moja młodsza siostra tez ostatnio szukała ginekologa w Warszawie, na szczęście mogłam jej polecić poradnię, do której sama wcześniej chodziłam - https://warszawa.klinikabocian.pl/oferta/ginekologia/ i byłam bardzo zadowolona z jakości usług. Teraz młoda jest już po kolejnej wizycie i cały stres jak ręką odjął. Już się nie boi tam chodzić, bo cale badanie jest delikatne, a lekarze dyskretni i profesjonalni. Pacjentki w gabinecie czują się bezpiecznie i komfortowo, a to moim zdaniem, bardzo ważne dla młodej dziewczyny. U mnie akurat pierwsze badanie to było usg jamy brzusznej i jej naciskanie, żeby zauważyć jakieś nieprawidłowości.

Odnośnik do komentarza

Dobrze jest zadbac o odpowiednia antykoncepcje kiedy rozpoczyna się współżycie. Dzieki temu unikamy sytuacji z niechcianą ciążą. Której raczej żadna dziewczyna nie chce.

Zerknij sobie kochana na stronę:

https://markemed.com.pl/pierwsza-wizyta-u-ginekologa-jak-sie-do-niej-przygotowac/

Jest tutaj opisane jak się przygotować do tej pierwszej wizyty u ginekologa. Na pewno nie ma co tego spotkania odkładac. Bardzo ważne jest przebadanie się raz na jakiś czas tam na dole oraz wykonanie cytologii. 

Odnośnik do komentarza

Może zapytać chociażby o to, czy współżyjesz. Przy robieniu podstawowych badań poprosi Cię byś usiadła na specjalnym fotelu lub położyła się (w przypadku USG). Wszystko na pewno zostanie Ci szczegółowo wytłumaczone- co masz robić, jak będzie wyglądało badanie, więc nie ma czym się stresować ? 

Od siebie mogę dać namiar na ginekologa w Rzeszowie https://ginekolog-rzeszow.pl/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...