Skocz do zawartości
Forum

Skąpy okres


Gość kwiatuszek111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiatuszek111

Witam!

Ostatnio zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Dostałam niby okresu w przedostatni dzień brania tabletek, ale nie był jak normalne okresy, tylko mniejszy i brązowy, więc to mnie dziwiło, na następny dzień miałam tylko troszeczkę, a w 3 dzień nic nie miałam. Nie wiem, czy to normalne.

Proszę o pomoc jak najszybciej!

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Skąpe miesiączki nie muszą być powodem do niepokoju. Po prostu jest to niekiedy fizjologiczna manifestacja zwykłego rytmu krwawień, które u konkretnej pacjentki przybierają właśnie taką postać. Co więcej, tego typu krwawienie może pojawić się zupełnie niespodziewanie u każdej z kobiet, które przez wiele lat miesiączkowały obficiej. Ważny jest nie fakt skąpej miesiączki tylko jej regularne, cykliczne występowanie. Niekiedy jednak, u kobiet u których miesiączki miały charakter obfity, zmniejszenie ich nasilenia i długości trwania może świadczyć o zaburzeniach miesiączkowania na tle hormonalnym lub zmianach w obrębie jamy macicy.
Również w przypadku stosowania złożonej antykoncepcji hormonalnej bądź wkładek wewnątrzmacicznych uwalniających gestageny krwawienia miesiączkowe są zazwyczaj mniej obfite.

Odnośnik do komentarza

Mycha
Pomijając kwestię ciąży przed którą jak wiadomo nigdy nie można się zabezpieczyć na 100% to napisze ci z własnego doświadczenia bo przechodzę przez to samo. Z 5-dniowej miesiączki zrobiła mi się najpierw 4-dniowa a potem 5-dniowa gdzie krwawienie było tylko przez dzień a reszta to plamienie. Ciąże wykluczyłam. Kilkanaście dni temu też się tym zaniepokoiłam że to jakieś zaburzenie hormonalne czy coś, bo to już drugi taki cykl z kolei, więc robię z tym coś. Najczęstsza przyczyna jest w stresie, gwałtownym odchudzaniu, zmianie klimatu, niedoborach, niedospaniach itd. Powiedzmy że przez ostatnie miesiące tak właśnie żyję. Teraz od tych kilkunastu dni staram się regularnie odżywiać, łykać magnes, odpoczywać, nie stresować, chociaż z tym ostatnim to ciężko i czekam na zmiany. Jak to dalej będzie trwać to wybiorę się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość anominowy

witam, okres mam regularnyco 28-29 dni i trwa 2-4 dni jest zwykle obfity.teraz dostałam w 26 dniu zaraz po stosunku jest " bardzo skapy" ale dlugi juz w sumie 5 dzien... i pare kropelek skapnie przy oddawaniu moczu.Dodam ze w poprzednim miesiącu mialam bardzo mocno odczuwalne dni plodne zakonczone wspolzyciem bez zabezpieczenia. Co o tym myslec??

Odnośnik do komentarza
Gość anuszkaaaam

Witam. Zacznę od tego, ze jakiś czas temu panicznie bałam się, ze mogę być w ciąży. Poczekałam do daty okresu i coś się pojawiło...
Kilka dni przed planowanym okresem: ból w dole brzucha i jakby lewego jajnika, potworny ból piersi. Okres dostałam terminowo, ale był strasznie dziwny, skąpy. Zawsze mam bardzo bolesne i obfite miesiączki, a ostatnio nie musiałam się tym przejmować. Właściwie nie bolał mnie brzuch. W nocy zero krwawienia, w dzień nie zbyt obfite, kilka skrzepów. Taki stan się utrzymywał przez 3 dni, później krwawienie było jeszcze bardziej skąpe. Mimo, ze okres trwał u mnie zazwyczaj 5 dni, tym razem przedłużył się o jeden. 6 dnia wystąpił delikatne plamieni i koniec.
Oczywiście naczytałam się, że to może być przez ciążę itd, więc w strachu i napięciu zrobiłam test płytkowy 3dni po zakończeniu okresu (wtedy minęły 27 i 15 dni od moich kontaktów z chłopakiem). Wyszedł negatywny, ale poczekałam jeszcze więcej niż te wymagane 10 min żeby nie było niespodzianek.
Żadnych objawów ciąży na szczęście nie było.

Ale do rzeczy. Teraz znowu okres się zbliża i jest to samo co poprzednio: ból w dole brzucha, ale nie jakiś uporczywy, czasem kłucie po lewej stronie brzucha, bolesność piersi. Poza tym wystąpiły moje typowe objawy czyli lekkie wkurzenie i czasem płaczliwość, podwyższony apetyt, a wczoraj chęć na czekoladę.

Nigdy wcześniej mój okres nie był tak dziwnie mało obfity i bezbolesny. Nigdy wcześniej brzuch nie bolał mnie przed okresem, a lekkie kłucie w jajnikach występowało na dzień lub dwa przed okresem, naprzemiennie - raz z lewej strony raz z prawej i było właściwie niewyczuwalne.
Nie wiem jaka moze być przyczyna. Ciąża odpada.

Nie oczekuję, że ktoś mnie tutaj zdiagnozuje na forum i wiem, ze muszę iść do lekarza ;P ale może któraś z Was miała podobny problem?

Odnośnik do komentarza

czasami tak bywa, może jesteś osłabiona, może zestresowana a może nic Ci nie jest. Cieżko stwierdzić, ponieważ organizm różnie reaguje na sytuacje jakie tobie się przytrafiają. Skoro ciążę wykluczyłaś, poobserwuj się, zobacz jaki bedzie ten okres, czy taki sam czy jednak wszystko wróci do normy

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

Odnośnik do komentarza
Gość ktos5165

Witam, zawsze miałam regularne miesiączki. W tym miesiącu dostałam w terminie jednak w porównaniu do poprzednich miesiączek była mniej obfita choć myślę że mieściła się w normie. Trwa jednak już 6-7 dzień i na papierze zostaje jeszcze 'świeża' krew. Czy jest to normalne?

Odnośnik do komentarza
Gość Lawendowa

tak to normalne, miesiączka reaguje na zmiany jakie zachodzą w organizmie i w jego otoczeniu. Jesli np jestem osłabiona czy odwodniona co przy obecnych upałach nie jest niczym niemożliwym to okres może być skąpszy

Odnośnik do komentarza

Od 11 godzin mam okres i jest znacznie mniej obfity niż zwykle. Objawy mam identyczne jak zawsze. Dodam, że w tym cyklu po raz pierwszy brałam tableki antykoncepcyjne naprawdę regularnie, nie pomijając żadnej i dokładnie o tej samej godzinie. Jako dodatkowe zabezpieczenie używam prezerwatywy, jeśli nie to nie dochodzi do wytrysku. Ostatnio również byłam bardzo zestresowana przeprowadzką i zmianą studiów. Czy skąpszy okres może w tym wypadku oznaczać ciążę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...