Skocz do zawartości
Forum

Nieregularny cykl przy niedoczynności tarczycy


Gość JoannaR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20lat i od paru lat mam problemy z miesiączkowaniem. Przez pierwszy rok od pojawienia się pierwszej miesiączki wszystko było w porządku jednak po tym zaczęły się problemy. Najpierw miałam okres przez ok3 miesiące codziennie a następnie miesiączka zanikła. Przyjmowałam różne leki hormonalne i kiedy je zażywam mam okres jednak nie chcę przyjmować takowych leków całe życie. Słyszę opinie że to normalne u młodych dziewczyn, a winą jest tryb życia stres. Dodam że mam niedoczynność tarczycy, jednak jest to początkowe stadium nic poważnego i zażywam leki od roku więc poziom hormonu został ustatkowany. Biorę leki od 4lat i kiedy odstawiam znów nie pojawia mi się okres, więc takie leczenie nie ma sensu. Nie wiem co może być faktyczną przyczyną takiego stanu rzeczy więc proszę o pomoc, czy ktoś ma taki problem? jak wyglądało leczenie?

Odnośnik do komentarza

no niekoniecznie musi to byc wina stresu, moim zdaniem warto za tym pochodzić, bo jeśli w przyszłości będziesz chciała miec dzieci to nie możesz tego bagatelizować. Ja bym zaczeła od zrobienia badań hormonlanych, może masz zaburzenia hormonów płciowych, niedoczynność tarczycy też ma wpływ na to. Idź do do dobrego ginekologa i się dokładnie przebadaj

Odnośnik do komentarza

Miałam robione badania na hormony wszystko jest w normie. Problem w tym, że byłam u dwóch endokrynologów jeden mówi że to ma związek drugi że nie. Obecnie hormony tarczycy unormowały się, bo przyjmuję leki. Ginekolodzy za każdym razem wypisują mi leki hormonalne o identycznym składzie jedynie z inną nazwą. Nie wydaje mi się również że to wina stresu, ponieważ trwa to już zbyt długo. Czekam na odpowiedź od kogoś kto ma podobny problem i trafił na kompetentnego lekarza który pomógł.

Odnośnik do komentarza

Kwiatuszek2 ma troche racji, tez mam niedoczynność tarczycy i przed ciążą termin miesiączki był zawsze loterią, przerwy były nawet 3-miesięczne. Po ciąży jest dużo lepiej, na początki cykle były dość regularne. Teraz, juz prawie 3 lata po porodzie cykle znowu sie rozregulowują i trwają od 30 do 40 dni.

Odnośnik do komentarza

ja tez mam niedoczynnosc tarczycy i nigdy w zyciu nie trafila mi sie regularna miesiaczka a mam juz 27lat. Zazwyczaj mam co 30 pare do 40 pare dni okres.kiedys nawet mialam pol roku przerwy ale wlasnie to jest objaw niedoczynnosci. Teraz bede sie zabierala za zajscie w ciaze ale nie wyobrazam sobie jak to mialo by wygladac wyliczanie plodnych o ile takie sa :/

Odnośnik do komentarza

~paulletta
ja tez mam niedoczynnosc tarczycy i nigdy w zyciu nie trafila mi sie regularna miesiaczka a mam juz 27lat. Zazwyczaj mam co 30 pare do 40 pare dni okres.kiedys nawet mialam pol roku przerwy ale wlasnie to jest objaw niedoczynnosci. Teraz bede sie zabierala za zajscie w ciaze ale nie wyobrazam sobie jak to mialo by wygladac wyliczanie plodnych o ile takie sa :/

Po prostu kochajcie się bez zabezpieczenia bez żadnych wyliczanek, skoro będziecie starać się o dziecko.
W dni niepłodne, ba nawet regularnie stosując tabletki antykoncepcyjne można zajść w ciąże ( oczywiście to jest malutki procent, no ale nie takie cuda się w życiu słyszało). Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...