Skocz do zawartości
Forum

Zanik miesiączki podczas odchudzania


Gość Tina123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 19 lat i spóźnia mi się okres a powinnam mieć go już ok 3 tyg temu i ten fakt dość mnie niepokoi gdyż nigdy nie miałam tak dużego opóźnienia. Doda też że ok ok 5 miesięcy jestem na diecie jem ok 1300-1500 kcal i do tego codziennie ćwiczę skalpel i 3-4 razy w tyg trening cardio. Ważę 59,5 kg przy wzroście 169. Czy moja dieta odchudzająca może być przyczyną braku okresu i czy są jakieś sposoby aby ją wywołać ?

Odnośnik do komentarza

zaburzyłam sobie miesiączkę, biorę hormony, ale chciałabym żeby po ich odstawieniu też przychodziła miesiączka.
co mogłabym w tym kierunku zrobić?

waże 49kg/162cm
jem mięso 5razy w tygodniu, czasami to kurczak czasami gulasz wieprzowy, wątróbka, jak robię sos czy leczo używam oliwy, jem surówki z sosem na bazie oliwy, jem dużo nabiału, lubię bardzo serki wiejskie, zsiadłe mleko ( czasami jem całe opakowanie do obiadu 400gbardzo lubię kaszę jęczmienną, czasami zjadam ziemniaki, jajek jem do 10 tygodniowo, bardzo lubię margarynę (dlatego nie jem masła) często grubo smaruję nią kanapki, wiem trochę niezdrowe.. chleb pszenno-żytni z ziarnami, bardzo lubię jabłka, do obiadu lubię jeść surówki(200g czy 300g) , jakieś buraczki zasmażane czy marchewkę duszoną, wątróbkę też duszoną na oleju, fileta z mintaja na oleju raz w tygodniu do obiadu, kawę piję z mlekiem (pewnie tu też nie za zdrowo), ryż jem czasami do mięsa/ w zupie pomidorowej, w niedziele tradycyjnie rosół z domowym makaronem, mięso.
robiłam morfologię, badania według lekarza mam idealne.
ćwicze 5 razy w tygodni dla ujędrnienia ciała dywanówki.

poniżej ilu kalorii nie można schodzić, żeby występowała miesiączka? co mogę robić jeszcze by sobie pomóc?

dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam 20 lat i niedoczynnoś tarczycy. Okres spóźnia mi się już ponad tydzień. Nie uprawiałam jeszcze nigdy seksu. W ciąży więc raczej nie jestem, bo przecież przypadkiem (na toalecie czy w wannie) zajść w ciążę nie można.
Przez ostatni miesiąc zmieniłam dietę, tryb życia (wyregulowałam go) zrzuciłam 2 kg wagi, zaczęłam ćwiczyć. Miałam też problem z raną po depilacji, którą smarowałam clotrimazolem, co pomogło ją wyleczyć. Jaka może być przyczyna zaniku miesiączki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...