Skocz do zawartości
Forum

Opóźnienie miesiączki przy wysokiej prolaktynie i Bromegonie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam dosyć stresujący problem. Sytuacja wygląda tak, że od zawsze miałam bardzo długie cykle o nieregularnej długości - średnio 36-44 dni, ale bywały i dłuższe. Jakiś czas temu w moich badaniach wyszło, że mam bardzo wysoką prolaktynę (ponad 130 ng/ml). Endokrynolog po dokładniejszych badaniach przepisał bromergon i zalecił od razu go rozpocząć - był to mniej więcej czas owulacji. Mimo, że moje cykle zawsze były długie i nigdy nie wiedziałam kiedy dokładnie rozpocznie się okres to tym razem jestem niespokojna, gdyż dziś mija 51 dzień i nic. Mam lekkie bóle podbrzusza, ale możliwe, że są one wyimaginowane przez to oczekiwanie. Brzuch mam też jakby wzdęty (czasem tak miewałam przed okresem).
Moje pytanie jest takie - czy możliwe, że to przez bromergon opóźnia się miesiączka? Czy może przez badanie prolaktyny z metoklopramidem, które miałam w okolicach przypuszczanej owulacji? Zastanawiam się czy taki nagły wzrost prolaktyny jak przy tym badaniu może zatrzymać owulację?
Dodam, że nie ma możliwości bym była w ciąży. Mam też ostatnio bardzo dużo stresów, ale czy okres może się z tego powodu, aż tak spóźniać?
Proszę o jakieś sugestie, pomysły, bo wizytę u ginekologa mam dopiero na początku czerwca, a stres mnie zje...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Wśród przyczyn, które mogą powodować brak/opóźnienie miesiączki może znajdować się zarówno podwyższona prolaktyna, stres i wiele innych. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by precyzyjnie wskazać przyczynę. Bez wątpienia warto jednak podkreślić, że podwyższona prolaktyna hamuje owulację! Proszę systematycznie stosować Bromergon i czekać na efekty terapii. O szczegółach proszę natomiast porozmawiać z lekarzem ginekologiem podczas najbliższej wizyty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...