Skocz do zawartości
Forum

Stan podgorączkowy przed okresem


Gość magda895

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magda895

od pewnego czasu dokonuję pomiarów temperatury (chcę dowiedzieć się mniej więcej, kiedy przypada u mnie owulacja). Tydzień przed okresem mam stan podgorączkowy (ok. 37 stopni). Czy ta podwyższona temperatura może wskazywać owulację? W ogóle jest to możliwe,że na tydzień przed okresem występuje owulacja?W całym cyklu mam skoki temperatury, ale różnią się tylko np. 1 stopniem. Chciałam się dowiedzieć czy ten stan podgorączkowy to może być owulacja czy po prostu organizm tak reaguje na miesiączkę. Pozdrawiam i czekam na opinie i doświadczenia.

Odnośnik do komentarza

Po owulacji temperatura wzrasta powyżej 37 stopni (37-37,5), wiec taka temperatura świadczy, że owulacja już była. Tuż przed okresem temperatura spada poniżej 37 (36,9-36,5). Owulacja była kiedy był skok temperatury do 37.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie kiedy ma Pani owulację. Przede wszystkim nie mam bowiem dostępu do Pani dzienniczka pomiarów temperatury. Powinna Pani jednak wiedzieć, że w całym cyklu płciowym wyraźny wzrost temperatury powinien wystąpić tylko raz, tj. w czasie owulacji. Warto jednak pamiętać, że ten wzrost zazwyczaj wynosi tylko około 0,5 stopnia. Jeśli zatem chce Pani ustalić termin owulacji, najlepiej byłoby gdyby skonsultowała się Pani z lekarzem ginekologiem, który dokładnie oceni wszystkie pomiary temperatury z kilku ostatnich cykli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...