Skocz do zawartości
Forum

Rozpoczęcie brania tabletek po okresie


Gość moniaaa1801

Rekomendowane odpowiedzi

Gość moniaaa1801

Witam,
Mam pytanie. Zaczęłam brać tabletki Lesinelle 25.01.2013r. Chciałam zrobić chłopakowi niespodziankę na Walentynki, bardzo nie lubi innych metod antykoncepcji. Nie był to pierwszy dzień miesiączki tylko zaczęłam brać kilka dni po okresie (powyżej dopuszczalnego 5 dnia cyklu, bodajże 7 dnia). Wiem, że podczas pierwszego blistra nie byłam zabezpieczona, ale akurat Walentynki 14.02 trafiły na 21 tabletkę pierwszego blistra. Robiliśmy to bez innego zabezpieczenia, ale nie pozwoliłam mu "pójść na całość" tj dojść we mnie. Uważacie, że jest jakiekolwiek ryzyko ciąży? Dużo par stosuje taką metodę antykoncepcji (stosunek przerywany), a ja wzięłam już 21 tabletek. Dodatkowo dodam, że nie zrobiłam przerwy między 1 a 2 blistrem i jestem w ciągu brania drugiego. Stwierdziłam, że w jakiś sposób zwiększy to zabezpieczenie. Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość OnCiekawy

Witam, chciałbym zadać jedno pytanie. Otóż, czytałem trochę o działaniu tabletek antykoncepcyjnych i opinie są podzielone jednak z tego co wywnioskowałem tabletki zaczyna się brać podczas cyklu czyli podczas miesiączki, tak? Pytanie moje brzmi następująco : Czy jesli moja Kobieta zacznie je brać w normalnie dni kiedy nie ma żadnej miesiączki ani niczego innego będą one skuteczne np po tygodniu stosowania? Dodam, iż nigdy wcześniej nie brała żadnych tabletek anty ani nawet się kochała. Wiem, iż na takie pytanie odpowie jej ginekolog ale Ja, jako ciekawski człowiek zapytać musiałem. Nie byłoby większego problemu by zaczęła je brać w 1wszym dniu cyklu lecz mamy taką sytuację, że nie mamy szans często się spotykać z powodu pracy za granicą i innych przymusów także zależałoby mi na odpowiedzi. Co się stanie jeżeli mimo braku okresu, Kobieta zacznie brać tabletki przez 1-1.5 tygodnia (może nawet mniej) regularnie i zgodnie z zaleceniami. Czy będą one skuteczne czy będzie duża szansa na ciążę?

Odnośnik do komentarza

Jesli roizpocznie brać tabletki w inny dzień niż pierwszy dzień okresu to nie jest w pełni zabezpieczona przez 7 dni. Czyli przez 7 dni trzeba się zabezpieczać dodoatkowo. Potem już nie trzeba. Ale nie romueim jednego ona chce brać tabletki przez 1,5 tygodnia a potem co odstawi? Bo jesli tak to jest to bezsens.....

Odnośnik do komentarza

Witam mam 25 lat i niegdy nie bralam antykoncepcji. udalam sie do ginekologa z zapaleniem jajnikow i torbiela lekarz przepisal mi przeciw zapalne przecibolowe antybiotyk 3 dnioy i antykoncepcje. Mialam zaczac brac antykoncepcje Vibin juz tego samego dnia 29.05.2014 przez 7dni do 5.05.2014 az do okresu lecz ciezko jest mi go okreslic poniewaz moje miesiaczki sa niereguralne i bardzo bolesne. Probelm polega na tym ze dzisiejszego dnia 04.05.2014 wspolzylam bez zadnego zabezpieczenia jest to 6 dzien brania antykoncepcji. Moje pytanie czy powinnam przyjac tabletke 72 godziny ? Czy antykoncepcja mimo tego ze jest nie brana od pierwszego dnia miesiaczki i 6 dnia brania zadziala ? Bardzo prosze o pomoc :( Jesli zna ktos jakas sprawna infolinie ktora pomoglaby mi to bylabym wdzieczna.

Odnośnik do komentarza
Gość piegusek25

Witam.
Od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Krwawienie zawsze dostaje regularnie 4 dnia po odstawieniu tabletek. Na stępne krwawienie przypada mi akurat na 7 czerwca (sobota) w dniu mojego ślubu. Czy mogę zacząc nowy blister tabletek z dwudniowym opóźnieniem a tym samym czy następne krwawienie przesunę o dwa dni?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...