Skocz do zawartości
Forum

Eksperci i lekarze na forum abcZdrowie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
32 dnia cyklu dostałam plamienia z krwią (przezroczysty śluz z krwią z nitkami krwi, po 1-2 dniach zamienił się w brązowy śluz,ciągnący się, a później stał się lepki, pod koniec zauważyłam czarny lepki glutek). To wszystko trwało 4,5 dnia.
Mam cykle 35 dni z reguły. 39 dnia pojawił się śluz rozciągliwy,przezroczysty chyba płodny,to mogła być owulacja w 32 lub 39 dn cyklu? Moje endo w 37 dni miało gr. 0,41 cm.
Ostatni cykl był 42 dn i wystąpiło plamienie w 20 dc, a 26 śluz płodny i przezroczysty

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie dotyczace badania usg i obecnosci ojca. Moja partnerka jest obecnie w 8tyg ciazy i 4 dniu z tego co mi mowila.. bylem z nia przy pierwszej wizycie u lekaza(6tydzien 5dzien) miala wtedy usg dopochwowe ale lekarz nie pozwolil mi wejsc do srodka i byc przy badaniu, tez nie dostalismy ani zdjecia ani zadnego opisu z badania.. na drugiej wizycie ponownie nie zostalem wpuszczony... gdy poprosilem po badaniu asystentke chociaz o pokazania tego zdj co jest w karcie takze mi odmowili twierdzac ze nic takiego tam nie widac(8tydzien).. badania robione sa w przychodni polozniczo ginekologicznej z NFZ czy wlasnie z tego powodu nie chca wpuscic ojca dziecka na badanie lub chociaz na rozmowe po badaniu? Nie ma to znaczenia(prywatne lub NFZ) i ojciec dziecka moze byc przy usg lub innych czynosciach zwiazanych z ciaza?
Prosze o odp czy to jest mozliwe bardxo mnie to meczy

Odnośnik do komentarza

Witam,

Mam bardzo ważne pytanie.

Wczoraj doszło do stosunku, w którym przez głupotę mój prtner skończył w środku.
Nigdy nie stosowałam antykoncepcji, używaliśmy metody przerywanego stosunku, ale wczoraj coś poszło nie tak.
Zaznaczam, że stosunek ten był podczas 2 dnia miesiączki.

Moje pytanie brzmi czy mogę zajść w ciążę?

Moje miesiączki są nieregularne i nie wiem jak to się ma do sytuacji.

Przedstawiam ostatnie daty moich miesiączek począwszy od stycznia:

25.01.16 do 30.01.16
12.03.16 do 18.03.16
19.04.16 do 24.04.16
01.06.16 i nadal trwa

Proszę o jak najszybsza odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

Witam, ostatnia miesiaczke mialam 13. 05 moj cykl trwa okolo 30 dni wczesniej mialam cykle 28 dniowe ale odkad staramy sie o dziecko cykl sie wydluzyl. Dzis jest 15. 06 a @ dalej nie ma dzis pojawil sie lekko brazowy śluz jest go malo ale jest pobolewa mnie podbrzusze ale nie mocno tz nie tak zebym musiala brac tabletke przeciwbolowa, piersi wogole mnie niebbola chociaz zawsze bardzo bolaly przed @ dotego mam gazy w sumie jak zawszebprzed okresem. Nie ukrywam ze cieszyla bym sie z ciazy ale boje sie zrobic test staramy sie juz dwa lata i testow juz troche zrobilam i zawsze sie zawiodlam a z drugiej strony boje sie ze cos ze mna nie tak przed staraniami @ byl idealny a teraz wszystko jest inaczej. Pomocy co moga oznaczac moje objawy

Odnośnik do komentarza
Gość Angelinaaa

Witam, mòj problem polega na tym, ze w 3 tygodniu zapomnialam wziac tabletke. Po uplywie 24 godzin juz jej nie bralam tylko wzielam kolejna z opakowania .Nie doczytalam ze nie powinnam robic 7-dniowej przerwy I ja zrobilam niestety. Po przerwie wspolzylam. Czy jest ryzyko ze moglam zajsc w ciąze?

Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona 1

Bardzo proszę o pomoc mam 30lat 25 marca wspolzylam z partnerem stosunek przerywany moje cykle są nie regularne 4tyg po stosunku zrobiłam test ciążowy z obawy iż okres się nie pojawił test wyszedł negatywny 17kwietnia miałam lekkie plamienie w sluzie które pojawiły się następnie jednorazowo 26 do tej pory nie dostałam miesiączki moj brzuch jest jak balonik poza tym nie mam żadnych objawów a i czasami gęsty biały śluz bardzo proszę o pomoc czy pomimo tego może to być ciąża dodam że jestem bardzo nerwowa osoba i nie ukrywam że źle odżywiająca się

Odnośnik do komentarza
Gość Bartoszmówi

Podstawową motywacją wspomnianych ekspertów i lekarzy obecnych w https://portal.abczdrowie.pl/ jest promocja i reklama swojej działalności gospodarczej, za którą uiszczają stosowne opłaty. Z kolei https://portal.abczdrowie.pl/ używa ich obecności do własnej promocji i reklamy, która zapewnia firmie odpowiednie źródło dochodu, będącego celem prowadzenia działalności usługowej w branży reklamowej. Ewentualna aktywność ekspertów i lekarzy na forum abcZdrowie ma charakter wyłącznie fakultatywny i niezobowiązujący dla żadnej ze stron, wliczając wszystkich użytkowników. Często zdawkowe, oderwane od szerszego kontekstu, banalne, nieprzemyślane, wyimaginowane bądź hipotetyczne pytania anonimowych użytkowników eksperci z reguły ignorują w trosce o zachowanie własnego wizerunku, tak aby nie narażać się na śmieszność we własnym środowisku, jak również na hejt ze strony trolli. Jest to zrozumiałe wobec zobowiązania do zachowania godności zawodu i dobrego imienia, jak również nie sprzeniewierza się zobowiązaniu do niesienia fachowej pomocy, którą świadczą oni odpowiedzialnie w realnych godzinach swojej pracy, do której starają się dokładać należytej staranności. Zainteresowanych zapraszamy do odpowiednich placówek reprezentujących poszczególne branże!

Odnośnik do komentarza
Gość UwagaNaBOTa

Jak widac BOTerka (litera...litera) zakladajaca sztuczne, fikcyjne tematy nadal w akcji. Nie odpowiadajcie w takich tekatach, to clickbaity majace naganiac klijentow watpliwej jakosci lekarzom.
lmperator

Odnośnik do komentarza

Ja nie spotkałam się jeszcze z lepszym lekarzem niż Doktor Zbigniew Jastrzębski ;) Jest miły, delikatny i odpowiada na wsyzstkie pytania, nawet jak już ja czuję, że męcze człowieka haha, jest super! Polecam

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Stosuje już od półtora roku plastry evera. Zawsze o tej samej porze przyklejałam i ściągałam. Miesiączka ( bardzo słaba zazwyczaj) zawsze pokazywała się w 3-4 dniu po odklejeniu plastra. Moje pytanie jest takie jeśli w nowym opakowaniu przykleiłam pierwszy plaster w czwartek i odkleiłam go w czwartek za tydzień, i nie przykleiła drugiego plastra a według kalendarzyka pokazywało mi na niedziele dni płodne i obliczoną owulacje. Dodając ze kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia żadnego dwa razy. Czy jest ryzyko zajścia w ciąże jeżeli w poniedziałek dostałam dość mocne krwawienie? I drugie pytanie czy przeczekać i zrobić test i najlepiej po ilu dniach ? Czy mogę i jak mogę nadal stosować plastry ?

Odnośnik do komentarza

Wyczysc internet ze zbednych elementow i ciesz sie czystymi witrynami!

Na Mobilnych Przegladarkach Firefox (otwartozrodlowa fundacji Mozilla), Kiwi (Estonski klon wlasnosciowego Chrome firmy Google), lub Yandex Browser With Protect (licencja jeszcze norweskiej Opery na kompresje danych dla rosyjskiej firmy), opartych o silnik Blink Chromium, mozna instalowac darmowe rozszerzenia jako dodatki dla Chrome https.chrome.google.com/webstore/ Napisanych Pierwotnie Dla Desktopowego Chrome.

Najlepszym Rozszerzeniem Do Blokowani Reklam, trackerow, antyblockerow, koparek crypto walut, przekretow SMS, Malware, komunikatow Cookies, RODO i wiele wiecej, ale tylko w przegladarkach, jest Adguard Adblocker 3.x.x (po instalacji wlacz w opcjach wszystkie polskie i angielskie listy regul i modul niewidzialnosci Stelth Mode).

Na stronie domowej jest tez platna, dozywotnia wersja osobnej aplikacji Adguard(nie ma w sklepie Google), ktora usuwa Reklamy i inne smieci z wszystkich aplikacji typu Youtube, VOD, Facebook, przegladarki, itp., na wszystkich systemach mobilnych i stacjonarnych. 

Trzecia wersja Adguard, to tzw., Adguard Bloker Zawartosci, ktory dziala tylko z mobilna przegladarka Yandex i Samsung Internet Browser. Jest w formie osobnej aplikacji dostepnej w sklepie Google, ale to mocno okrojona wersja pelnego rozszerzenia, z tym ze dobra na slabe, lub bardzo stare smartfony i tablety. Po instalacji trzeba ja uaktywnic w opcjach przegladarki. Raz uruchamiasz, aktywujesz listy filtrow, bo nie wszystkie potrzebne sa domyslnie wlaczone i zapominasz. Bedzie dzialac zawsze.
Wejdz na polska strone domowa Adguard Po Informacje. https://adguard.com/pl/welcome.html

Aby wejsc, zobaczyc dodatki i moc zainstalowac rozszerzenia trzeba na webstore wchodzic z ktorejs z wymienionych mobilnych przegladarek, wiec najpierw na smartfonie, lub tablecie zainstaluj ze sklepu google ktoras z zalecanych przegladarek. Polecam szczegolnie Yandex Browser With Protect w wersji Alpha, czyli na najnowszym jadrze Chromium - mnostwo opcji ustawien i mozliwosci, w tym szyfrowanie do publicznych hotspotow i modul anty Malware. Oprocz dodatkow dla Chrome wersja Alpha umozliwia instalacje rozszerzen napisanych dla desktopowej Opery z https.addons.opera.com/pl/ 
To obecnie najbardziej zaawansowana mobilna przegladarka (ma tez wersje desktop, wiec mozliwosc synchronizacji miedzy wersjami) z tlumaczem lepszym od tego z Google.

Nie wiesz co to rozszerzenia? To male programy rozszerzajace mozliwosci standardowych przegladarek internetowych. Do Firefoxa sa na tym adresie - https.addons.mozilla.org/pl/android
Chcesz sie pozbyc reklam, trackerow szpiegujacych i innych zbednych widocznych i niewidocznych elementow witryn internetowych, to instalujesz w przegladarce rozszerzenie pisane przez ludzi niekomercyjnych. Aktywujesz filtrujace listy regul i masz czysty i bezpieczny internet. Internetem rzadza chciwe korporacje, ale mozna latwo pozbawic zyskow roznorakich cwaniakow zerujacych na ludzkiej naiwnosci.

Jezeli ktos czegos nie rozumie, czy potrzebuje pomocy bo sobie nie radzi to smialo pytac.EkspertOdWirtualu,Derick

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.07.2014 o 13:58, Gość dkl napisał:

Jeden z ginekologów w sekcji pytania do specjalistow na kazde pytanie odpowiada : prosze udac sie do lekarza. No coz to bardzo malo pomocne

A tam czeka.... " 

  • Szacuje się, że w Polsce każdego dnia dochodzi do 200 gwałtów, zaledwie 10 proc. z nich zgłaszanych jest na policję
  • Monzer M., ginekolog, został oskarżony o z­gwałcenie oraz doprowadzenie do innej czynności seksualnej wobec swoich pacjentek
  • Na policję i do prokuratury w Zabrzu zgłosiło się 20 kobiet, 19 z nich przesłuchanych przez sąd otrzymało status pokrzywdzonej przez Monzera M.
  • Policja apeluje o dalsze zgłaszanie się ofiar ginekologa

Badanie ginekologiczne dla wielu kobiet jest mało komfortowe, dlatego też często szukają lekarza, przy którym będą czuć się swobodnie, który w jak największym stopniu zminimalizuje ich niepokój, czasami też wstyd. Co miały czuć pacjentki ginekologa Monzera M., który w swoim prywatnym gabinecie dopuścił się gwałtu i innych czynności seksualnych?

Do gabinetu ginekologa kobieta wchodzi sama, nikt jej przy tym badaniu nie towarzyszy, bo nie chce czuć dodatkowego skrępowania faktem, że musi przed właściwie obcą osobą się rozebrać. Nie dość, że często kobietom towarzyszy wstyd, zażenowanie, to dodatkowo myślą jedynie o tym, by badanie jak najszybciej się zakończyło, a one mogły się ubrać. Co działo się w gabinecie Monzera M., do końca nie wiadomo, śledczy i prokuratora nie podają szczegółów ze względu na dobro śledztwa, ale też w ten sposób chronią kobiety, które zdecydowały się zeznawać.

Wszystko zaczęło się na początku minionych już wakacji. Na policję w Zabrzu zgłosiła się kobieta, zeznając, że zakres przeprowadzanych badań przez ginekologa Monzera M „kategorycznie przekraczał standardy”. Policja zajęła się sprawą i bardzo szybko dotarła do kolejnych trzech kobiet, których zeznania obciążały ginekologa przestępstwem z artykułu 197 kodeksu karnego, który brzmi:

§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Ginekologa aresztowano 16 sierpnia tuż po wyjściu z domu do pracy. Postawiono mu zarzuty zgwałcenia oraz dopr­owadzenia do innej ­czynności seksualnej. Na tym jednak policja i prokuratura nie poprzestały. Nagłośnienie sprawy przez media sprawiło, że z zeznaniami zaczęły zgłaszać się kolejne poszkodowane, ich liczba rosła z dnia na dzień. Jeszcze w czwartek, w momencie aresztowania Monzera M., było ich cztery, w piątek pięć, a w sobotę już osiem. Ustalono, że ginekolog krzywdził kobiety w swoim prywatnym gabinecie w latach 2016-2018. Prokuratura ostatecznie zastosowała wobec lekarza trzy miesiące aresztu i zabezpieczyła jego majątek na 90 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar."  

Dlatego zawsze podczas badań i zabiegów powinna być osoba bliska by nie dochodziło do groźnych zakażeń i zarażen pochwy np. Brodawczakiem ludzkim i innymi świnstwami jak wirus wątroby typ  C itp.... Dlatego zawsze podczas badań krocza powinna pilnować osoba bliska sterylności bo rękawiczki chronią tylko lekarza nie pacjenta! 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.04.2016 o 16:30, Para-noik napisał:

Witam, mam pytanie dotyczace badania usg i obecnosci ojca. Moja partnerka jest obecnie w 8tyg ciazy i 4 dniu z tego co mi mowila.. bylem z nia przy pierwszej wizycie u lekaza(6tydzien 5dzien) miala wtedy usg dopochwowe ale lekarz nie pozwolil mi wejsc do srodka i byc przy badaniu, tez nie dostalismy ani zdjecia ani zadnego opisu z badania.. na drugiej wizycie ponownie nie zostalem wpuszczony... gdy poprosilem po badaniu asystentke chociaz o pokazania tego zdj co jest w karcie takze mi odmowili twierdzac ze nic takiego tam nie widac(8tydzien).. badania robione sa w przychodni polozniczo ginekologicznej z NFZ czy wlasnie z tego powodu nie chca wpuscic ojca dziecka na badanie lub chociaz na rozmowe po badaniu? Nie ma to znaczenia(prywatne lub NFZ) i ojciec dziecka moze byc przy usg lub innych czynosciach zwiazanych z ciaza?
Prosze o odp czy to jest mozliwe bardxo mnie to meczy

Ginekolog nie ma podstawy prawnej by odmówić obecności osoby z która jesteśmy!   Gdy odmawia to takiego lekarza należy zgłosić w Izbie Lekarskiej składając skargę. Gdy nie daje zdjęć to jest inny problem powinien wtedy się nim zająć urząd skarbowy gdyż nie chce mieć śladu badania w jego gabinecie. Takich lekarzy co odmawiają obecności osoby nam bliskiej należy omijać i wystawiać w Internecie by inni również unikali takich niekompetentnych lekarzy nawet z bardzo mała wiedzą medyczną skoro boją się świadka badań z naszej strony! Nawet podczas badań na NFZ musi lekarz wyrazić zgodę na obecność osoby bliskiej gdyż łamie prawa pacjenta ust 2008 R Art 21 Prawo Pacjenta ! Najlepiej jest zawsze KAZDE BADANIE I ZABIEG NAGRYWAĆ MAMY PRAWO DO NAGRYWANIZ BEZ PYTANIA LEKARZA . Wyedy mamy również nagraną  odmowę obecności przez lekarza. Nie wolno nam publikować nagrania z badania bez zgody lekarza ale dołączamy to jako dowód w sprawie w Izbie Lekarskiej i w sądzie gdzie składamy pozew odszkodowawczy na rzecz PACJENTA! 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...