Skocz do zawartości
Forum

Swędzenie pochwy po antybiotyku a leki osłonowe


Gość samotnia5656

Rekomendowane odpowiedzi

Gość samotnia5656

Wczoraj skończyłam brać antybiotyk zinnat i od wczoraj też swędzi i piecze mnie pochwa - domyślam się, że to od antybiotyku. Wiem, że powinnam kupić jakieś leki osłonowe ale tego nie zrobiłam i teraz pojawiło się to pieczenie. Co teraz - czy jak zacznę te leki osłonowe teraz przyjmować to pomoże? Mam 17 lat.

Odnośnik do komentarza
Gość kastoramka11

Najlepiej jakbyś teraz kupiła sobie probiotyk ginekologiczny - ja do każdego antybiotyku zażywam provag, bo chroni pochwę, układ moczowy i pokarmowy przed szkodliwymi bakteriami - myślę, że spokojnie po nim powinno ci przejść to swędzenie.

Odnośnik do komentarza

Tak jak koleżanka wyżej radzi, probiotyk to dobry pomysł. Ja przy infekcjach zakładam sobie dopochwowo invag, który szybko przynosi ulgę, ponieważ skutecznie i trwale kolonizuje pochwę bakteriami mlekowymi. Na następny raz warto wcześniej zabezpieczyć się przed niepożądanym działaniem antybiotyku. Jak po kilku dniach ci nie przejdzie wybierz się do ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy najprawdopodobniej świadczą o infekcji dróg rodnych, która może wystąpić jako działanie uboczne antybiotykoterapii. Zażywanie leku osłonowego ma jednak sens tylko wtedy, gdy stosujemy go razem z antybiotykiem. Teraz nie ma to już sensu. Sugeruję konsultację ginekologiczną. Lekarz powinien bowiem ocenić, czy konieczne jest wdrożenie terapii celowanej, np. przeciwgrzybiczej. Samo stosowanie preparatów wymienionych przez Panie powyżej może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Są to bowiem preparaty, które podczas infekcji mogą być stosowane jedynie dodatkowo.

Odnośnik do komentarza

Bylam chora 1,5tyg,raz wzielam antybiotyk 1tabl,potem lek neosine,pomimo brania lacibios femina pojawilo sie swedzenie pochwy warg,wejscia i lekki bol,potem tylko swedzenie wejscia jak wlozylam tab dopochwowa strasznie pieklo,upalowo brak,raz lekkie serowate ale minimalne,bielizna jest czysta,obecnie przechodzi tylko lekko swedzi dzis wzielam 1tab flumycon,mam kupic wiecej?to grzybica ?i czy to bedzie nawracac? co z seksem? Z pochwy nie ma zadnego zapachu,stosuje tez plyn plivafem f na grzybice

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia 40

Muszę przyznać, że pierwsze co zauważyłam po stosowaniu Multi-gyn actigel, to znaczna poprawa nawilżenia pochwy i okolic. Zdecydowanie łagodzi dyskomfort związany z bardziej obfitą wydzieliną z pochwy. Polecam i duży plus za wydajność.

Odnośnik do komentarza
Gość Bozenka30

Multi-gyn actigel zakupiłam z powodu nawracających podrażnień pochwy. Jestem z niego bardzo zadowolona, ma wygodne opakowanie, które ułatwia aplikacje. Przede wszystkim nawilża, przynosi znaczną ulgę przy pieczeniu i swędzeniu. Polecam

Odnośnik do komentarza

Lek. Izabela Ławnicka
Witam!
Opisane przez Panią objawy najprawdopodobniej świadczą o infekcji dróg rodnych, która może wystąpić jako działanie uboczne antybiotykoterapii. Zażywanie leku osłonowego ma jednak sens tylko wtedy, gdy stosujemy go razem z antybiotykiem. Teraz nie ma to już sensu. Sugeruję konsultację ginekologiczną. Lekarz powinien bowiem ocenić, czy konieczne jest wdrożenie terapii celowanej, np. przeciwgrzybiczej. Samo stosowanie preparatów wymienionych przez Panie powyżej może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Są to bowiem preparaty, które podczas infekcji mogą być stosowane jedynie dodatkowo.

No niby lekarz, a takie rzeczy pisze.. Kurcze tak naprawdę po atybiotykoterapii żeby flora bakteryjan wróciła do normy czasem i dobry miesiąc potrzebny i właśnie powinno się brać znacznie dłużej śodki osłonowe...

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie miesiąc. Ja też miałam tego typu problemy po antybiotykoterapii i powrót do normy zajmował mi około tygodnia czasu. Przede wszystkim należy zadbać o to aby przywrócić pochwie odpowiednie ph oraz odbudować jej florę bakteryjną. Ja na tego typu dolegliwosci stosuje globulki Hydrovag z kwasem mlekowym i glikogenem- kuracja jest tygodniowa ewentualnie potem taka podtrzymująca co 2-3 dni globulka. Dodatkowo można zmienić bieliznę na bawełniana i na jakiś czas zaprzestać "przycinania trawniczka" aby chronic swoja pochwę przed rozwojem infekcji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...