Skocz do zawartości
Forum

Leczenie grzybicy pochwy


Gość Olivia21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!
Od jakiegoś czasu mam problem na początku czułam pieczenie i ból w miejscach intymnych ale byłam przekonana że to może przed miesiączką bo na dniach powinnam dostać.
Ale niestety w trakcie miesiączki i po nic się nie zmieniło a nawet było gorzej, wszystko miałam zaczerwienione i opuchnięte wiec w końcu udałam się do ginekologa okazało się że to grzybica pochwy, lekarz przepisał mi leki Flumycon i Pimaficin, leczenie z dniem dzisiejszym trwa już 5 dzień i nie za wiele się zmieniło jest tak że dzisiaj jest ok a jutro tak jak przed leczeniem... W sumie trwa już to Miesiąc i mam tego dosyć ciągle coś piecze i boli nie może się nawet normalnie umyć czy ogolić a o sexie już nawet nie wspomnę . Przed wizytą u ginekologa stosowałam inny lek Clotrimazolum Gsk (maść i tabletki dopochwowe) i szczerze nie wiem czy po nich nie było lepiej. Pomóżcie mi kobietki!! Ile to może jeszcze trwać czym dobrym leczyć? Za tydzień znów mam miesiączkę i po niej wizytę i czuje że moje leczenie będzie nadal trwało....

Odnośnik do komentarza

Cześć, z tego co piszesz to miałaś leczenie wyłącznie lekami na grzybicę a objawy mogą wskazywać też na infekcję bakteryjną (waginozę bakteryjną). Powinnaś odczekać po leczeniu aktualnych chociaż z 10 dni i zrobić posiew z pochwy z anybiogramem - może po prostu lekarz źle dobrał leki i wystarczy przepisać celowane leki i już? Pamiętaj, żeby uzupełniać florę bakteryjną pochwy i w czasie leczenia antybiotykami też stosować coś osłonowo (najlepiej stricte środki ginekologiczne, w aptece coś polecą np. Lacibios Femina).
U mnie dokładnie tak było: byłam leczona na grzybicę a okazało się BV.

Odnośnik do komentarza

Tak jak koleżanka wyżej napisała koniecznie zrób wymaz z pochwy, ja zawsze dodatkowo robię wymaz z odbytu – skoro twoja infekcja cały czas nawraca też proponuję ci zrobić oba wymazy. Może masz grzybicę ogólno układową i cały czas się zarażasz, pamiętaj również że partner też powinien się prze leczyć. W trakcie leczenia i po nim stosuj dopochwowo invag, ponieważ probiotyk dopochwowy działa znacznie szybciej niż doustny. Skutecznie kolonizuję pochwę bakteriami mlekowymi, łagodzi podrażnienia i chroni przed kolejnymi infekcjami. Mi zawsze w takich sytuacjach pomaga. Może również powinnaś pomyśleć o zmianie diety, o wykluczeniu z niej cukrów, alkoholu i pszennego pieczywa. Nie martw się, odpowiednie leczenie, dieta i probiotyk powinny pomóc!

Odnośnik do komentarza
Gość Ewela2104

Mi na grzybice pochwy pomogly globulki Gynalgin i smarowanie sie na zawnatrz mascia Clotrimazolum. Objawy ustapiły w ciagu 4dni, a po 2 dniach roznica była kolosalna.
Nie wspólzyj w tym czasie bo mozesz zarazic swojego partnera, mu pomoze smarowanie czlonka mascia. Jezeli nic Ci nie pomaga koniecznie zrob wymaz z pochwy, bedziesz miala pewnosc co Ci dolega. Na ta chwile pomimo lekow od ginekologa nie rezygnuj z masci Clotrimazolum, jest naprawde swietna.

Odnośnik do komentarza

Mysle, ze wymaz z pochwy czy nawet posiew bedzie dobrym kierunkiem leczenia, bo tak jak pisała mańka777 leczenie będzie celowane i byc moze bardziej skuteczne. Dodatkowo powinnas zadbac o zregenerowanie flory po leczeniu dobrym probiotykiem. Ja po antybiotykoterapii zawsze stosuje Lactovaginal, wydaje mi sie ze jego działanie jest najskuteczniejsze, podawany dopochwowo działa szybko i w miejscy dotkniętym problemem. Dla pewności po skończonej pełnej kuracji, możesz go stosowac profilaktycznie 2-3 razy w miesiącu, przed i po okresie, bo to tez takie newralgiczne momenty.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy rzeczywiście wskazują na infekcję dróg rodnych. Proszę jednak pamiętać, że w takiej sytuacji najważniejsze jest konkretne leczenie celowane, a nie stosowanie probiotyków, które mogą być stosowane tylko pomocniczo. Powinna skonsultować się Pani z lekarzem ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią, pobierze wymaz w kierunku grzybów, bakterii czy też ewentualnie innych drobnoustrojów oraz zleci antybiogram/mykogram. Wyniki umożliwią leczenie przyczynowe, co na pewno przyniesie oczekiwane efekty. Do czasu wyleczenia powinna powstrzymać się Pani od współżycia płciowego. Ponadto Pani partner również powinien być przeleczony.

Odnośnik do komentarza

Widocznie jest jakaś przyczyna U mnie nawroty grzybicy zakończyły się jak przestałam chodzić na publiczny basen. Zaczęłam prać bieliznę w wysokiej temperaturze i potem ją prasowałam. Duże znaczenie wbrew pozorom ma również dieta. Powinnaś wyeliminować duże ilości cukru. Zerknij sobie tutaj:
https://zdrowie.tvn.pl/a/grzybica-pochwy-leczenie-domowe-sposoby-tabletki-masci-globulki-probiotyki-jak-rozpoznac-infekcje-szybko-zlagodzic-stan-zapalny-i-zapobiec-nawrotom

Na stronie jest opisanych wiele domowych sposobów na to aby złagodzić swąd i nieprzyjemne uczucie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...