Skocz do zawartości
Forum

Ból podczas pierwszego razu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam 19 lat i jestem z chłopakiem prawie 2 lata, bardzo go kocham i jest to przemyślane. Próbowaliśmy dwa razy, ale gdy jego penis wchodzi, to nie może wejść daleko, bo mnie boli. I tu pytanie czy to jest taki normalny ból, bo czuje jak by mnie miał skurcz zaraz złapać. Czy to dlatego, że moja pochwa się rozciąga? Tak samo mam, gdy próbuje wsadzić palce.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że to z czasem minie - spróbujcie z żelami nawilżającymi - ja też przy pierwszych kilku razach musiałam ich używać. W aptece dostaniesz provag żel za około 15 zł jest dobry bo nie tylko nawilża ale łagodzi podrażnienia po stosunku, po depilacji miejsc intymnych i chroni przed bakteriami i grzybami. Według mnie to kwestia czasu i odpowiedniego nawilżenia.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisany przez Panią ból na pewno nie ma charakteru fizjologicznego i bynajmniej nie towarzyszy każdej kobiecie rozpoczynającej współżycie płciowe. Może mieć on wiele przyczyn, w tym psychogenne i somatyczne. Może być to wynik nieprawidłowości w budowie układu płciowego kobiety, niedostatecznego nawilżenia i rozluźnienia czy też po prostu stresu jaki towarzyszy pierwszym stosunkom płciowym. Po pierwsze powinna się Pani zgłosić do specjalisty ginekologa na wizytę - wskazane jest dokładne zebranie wywiadu i badanie ginekologiczne. Być może wskazane będzie także wykonanie badania USG. Jeśli wyniki badania fizykalnego i badań obrazowych będą prawidłowe będzie to oznaczało, że przyczyna najprawdopodobniej ma etiologię psychogenną.

Odnośnik do komentarza
Gość Lenkaaa

jak przeżyłam swój pierwszy raz to troche bolało rano jak mi go wkładał to nie bolało już ale ostatnio jak mi włożył to bardzo mnie to bolało i zakręciło mi się w głowie .czy to normalne czy coś jest nie tak ? teraz boje się uprawiać seksu z moim chłopakiem bo się boje że mnie to będzie bolało .

Odnośnik do komentarza

No ale tak od razu chyba Twoj chlopak sie nie zabiera do wkladania,prawda? Jak wyglada wasza gra wstepna? Macie wystarczajace nawilzenie?Wazne jest zeby byc rozluznionym podczas stosunku,moze jestes za bardzo zestresowana sytuacja?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...