Forum Ginekologia

Plamienie w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych

maniaaaaa

maniaaaaa

Witam,

Od ok.3 lat biorę tabletki Yasmin. W tym cyklu do końca opakowania zostało mi 6 tabletek do konca, a zeczelam delikatnie plamić, dosłownie delikatnie, czasem nic nie wypływa na wkładkę. Czy może być to spowodowane tym iż, pominelam pierwszą tabletkę i następnego dnia przyjełam dwie naraz, a także dlatego że przyjmuję je nieregularnie?? czasem 1-2 godziny opóżnienia?? Byłam u ginekologa zanim zaczeły się te plamienia jakies 4 dni temu. Robił mi badanie ginekologiczne i usg, wszystko wyszło w porzadku. Cytologię miałam w sierpniu.

88727 maniaaaaa Kobieta, 29 lat, Zabrze

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Plamienie mogło być spowodowane przejęciem dwóch tabletek jednocześnie na początku opakowania. Jeśli wystąpiło jednorazowo to nie powinna Pani mieć powodu do niepokoju. W przypadku gdy plamienie wystąpi w następnym cyklu lub dolegliwości nagle ulegną nasileniu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 31 lat, Lublin
~angelika7686

~angelika7686

Witam !
Biorę pierwsze opakowanie tabletek, jestem przy 9 tabletce i zaobserwowałam, iż zaczęłam bardzo delikatnie plamić. Nie jest to widoczne na bieliźnie, tylko jak korzystam z ubikacji i się podcieram, to są delikatne ślady , taki brązowy śluz. W ogóle nie współżyłam ze swoim chłopakiem i tu zastanawiam się, czy wszystko jest w porządku ? Może mój organizm się przyzwyczaja i dlatego tak się dzieje? A może to oznacza, że tabletki są złe? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam.

~joanna47

~joanna47

Z tego co wiem, plamienie śródmiesięczne jest jednym z najczęstszych skutków ubocznych przyjmowania hormonów. Na razie nie ma powodów do obaw, to prawdopodobnie minie. Tak jak napisałaś, Twój organizm musi się przyzwyczaić.