Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

~m...l
pominelam dwie tabletki - 5 i 6 (27-28.2015). Stosunek miał miejsce 27.12 przed zapomnianą tabletką, bez zastosowania mechanicznego zabezpieczenia. Dziś rano wystąpił okres. Tabletkę z wczoraj przyjęłam wraz z planowaną dzisiejszą. Jaka skuteczność działania i czy powinnam martwić się o ciążę?

Jesli stosujesz antykoncepcje hormonalna ciagle od dluzszego czasu to raczej ciaza jest niemozliwa aczkolwiek pominelas tabletke po stosunku czyli ta wersja najgorsza. Powinno byc stosowane zatem zabezpieczenie mechaniczne.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~z...l
Dzień dobry. Od dłuższego czasu przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. W tym miesiącu nie zrobiłam przerwy między opakowaniami - zaczęła
m następne opakowanie bez przyjmowania tabletek placebo. W 4 dniu nowego opakowania nie przyjęłam tabletki o określonej porze i wzięłam ją po 14 godzinach od normalnej pory przyjmowania. Czy w takim przypadku antykoncepcja jest zachowana?

Tak bedzie zachowana ale nie powinno sie tak pozno przyjmowac tabletki. Max opzonienie to 12 godzin po czasie w ktorej stale przyjmujemy tabletke.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~o...l
Chodzi o to że biore tabletki antykoncepcyjne dokładnie Cyprest od 8 grudnia czyli wtorek a w sobote zapomniałam wziąśc tabletki i wogóle jej nie wziełam tylko na nastepny dzień tą co powinnam wziąśc 8 dni później kochałam się bez zabezpieczenia .. Czy jest ryzyko ? w 3 tygodniu też zapomniałam wziąć we wtorek a 3 dni później się kochałam .. czy jest możliwośc ciązy ?

Szansa jest owszem bo zapomnialas kilku tabletek. Oceniam ja na mala aczkolwiek tabletki bierzesz od niedawna a wiec roznie moze byc.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~e...m
Dzień dobry, pominęłam 7 i 8 tabletkę, a 9-ego dnia wzięłam 3 tabletki. 12-ego dnia odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę i czy powinnam zastosować tabletkę 72h? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, podobny wątek był poruszany, ale nie dokładnie taki.

Duzo tabletek pominelas wiec roznie moze byc z ta ochroną. Ja bym wziela ta tabl.72h po. W razie czego. A od jak dawna jestes na hormonach?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej. Pominęłam tabletkę antykoncepcyjną w 3 tygodniu brania tabletek (poniedziałek) następną tabletkę wzięłam następnego dnia po 22 (wtorek) tak jak zawsze biorę tabletki. Rano (środa) zdałam sobie sprawę o pominiętej tabletce i od razu wzięłam kolejną. Nie wiem co teraz zrobić, czy powinnam brać kolejną tabletkę o stałej porze ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 2 lat biorę antykoncepcję hormonalną, od 3 miesięcy jest to Zoely (24 4). 1 stycznia biorę ostatią tabletkę aktywną przed 4 dniową przerwą (placebo). Czy jeżeli 25 grudnia ,wieczorem współżyłam bez zabezpieczenia, to mimo to mogę bezpiecznie bez ryzyka zajścia w ciążę nie wziąć już następnego opakowania od 6 stycznia? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Przyjmuję ósme już opakowanie tabletek Dionelle. Jestem właśnie w połowie opakowania i dzisiaj zaczęły mnie boleć jajniki, jak na miesiączkę, do tego odczuwam mokrość w pochwie, z której wydziela się śluz przezroczystobiały. Ostatnie krwawienie z odstawienia było normalnie obfite, a podczas tego cyklu nie doszło do zbliżenia. Czy mimo tego jest możliwość ciąży? Dodam, że nie pominęłam żadnej tabletki w tym, ani ppoprzednim cyklu.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Aktualnie przyjmuję Zoely od 3 miesięcy. Planuję odstawić antykoncepcje hormonalna ze względu na skutki uboczne. Ostatnią tabletkę biorę 1.01 potem powinna nastąpić 4-dniowa przerwa. Ostatni raz współżyłam bez dodatkowych zabezpieczeń 25.12 czy mogę bezpiecznie, bez zagrożenia ciążą nie wziąć już następnego opakowania 6.01? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. ostatnio trafilam do szpitala przez zbyt dlugie krwawienie, lekarka zasugerowala ze moze to byc spowodowane zbyt slabymi tabletkami antykoncepcyjnymi, w momencie wyjscia ze szpitala skonczylam brac drugie opakowanie, nie bralam tabletek przez dwa dni, w drugi dzien nie brania tabletek uprawialam stosunek ze swoim partnerem, partner niefortunnie skonczyl po czym zaczelam krwawic lecz po chwili krwawienie przeszlo, w zwiazku z tym mam pytanie czy mozliwe jest zebym zaszla w ciaze?

Odnośnik do komentarza

Witam.prosze o szybka odpowiedz. 2,5 miesiaca temu urodzilam przez cc dziecko. Do tej pory nie mialam miesiaczki, przestalam karmic ok tygodnia temu. Od 10 dni biore Ovulan, jednak nie trzymam sie godzin. Np 9tabletke zapomniaam wieczorem, ale wzielam rano, a 10tab tego samego dnia wieczorem. Tez niestety tego dnia po wzieciu tabletki odbylam stosunek bez zabezpieczenia. Po 11godz wzielam EllaOne. Jaka jest mozliwosc zajscia w ciaze?

Odnośnik do komentarza

Witam.prosze o szybka odpowiedz. 2,5 miesiaca temu urodzilam przez cc dziecko. Do tej pory nie mialam miesiaczki, przestalam karmic ok tygodnia temu. Od 10 dni biore Ovulan, jednak nie trzymam sie godzin. Np 9tabletke zapomniaam wieczorem, ale wzielam rano, a 10tab tego samego dnia wieczorem. Tez niestety tego dnia po wzieciu tabletki odbylam stosunek bez zabezpieczenia. Po 11godz wzielam EllaOne. Jaka jest mozliwosc zajscia w ciaze?

Odnośnik do komentarza

Witam Was serdecznie.
Sprawa ma się tak, że pominęłam 4 i 5 tabletkę (niedziela i poniedziałek). Stosunek miał miejsce w niedzielę. We wtorek wzięłam dwie tabletki- tą z poniedziałku i według przyjętej godziny wtorek. 62 godziny po stosunku wzięłam tabletkę 72h/po. Jakie jest ryzyko ciąży w takim przypadku? Dziękuję za odpowiedzi.

Dagmara.

Odnośnik do komentarza

Witam.Mój cykl trwa 26 dni, kochaliśmy się 17 dnia cyklu, a dnia 13 miałam owulację - zawsze mnie wtedy boli jajnik. Kochaliśmy się z prezerwatywą, która na kilka minut przed wytryskiem partnera zsunęła się. Do wytrysku nie doszło wewnątrz mnie. Wytrysk był bardzo wodnisty, a pierwszy był bardzo gęsty (wytrysk poza mną). Cykle mam regularne. Dodatkowo mam małopłytkowość rzędu około 95tyś płytek. Czy mogę przyjąć lek EllaOne bez recepty lub inny już na receptę i czy jest szansa na ciążę?

Odnośnik do komentarza

Zgubiłam 12 tabletkę z opakowania tabletek antykoncepcyjnych (maja tabletki placebo, nie 7 dniową przerwę). Miałam wziąć ją dzisiaj. Teraz nie wiem, czy dzisiaj mam nie brać, czy może jakoś inaczej. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Pozdrfawiam

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam pytanie, a mianowicie co zrobić jak zapomniałam wziąć tabletki w 3 tygodniu stosowania? Dokładnie była to 18 tabletka czyli nie wzięłam jej we wtorek. W środę brałam normalnie, gdyż się nie zorientowałam, wczoraj (czwartek) zorientowałam się że nie wzięłam tej tabletki, ale nie wzięłam dwóch tabletek na raz tylko jedną. Została mi tylko jedna tabletka do końca opakowania i co robić dalej? Brać od razu następne opakowanie? Przed tą zapomnianą tabletką brałam tabletki regularnie i nigdy mi się to nie zdarzyło, a biorę te tabletki 3 lata. Dodam, że 3 dni po zapomnianej tabletce współżyłam. Jakie jest ryzyko ciąży? Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Gość malaczarna123456789

Witam. Wczoraj o godz 15 przyjęłam tabletkę antykoncepcyjną a o godz 16 zaczęłam wymiotować i trzymało mnie do 20. Zatrucie alkoholem. O godz 21 przyjęłam drugą tabletkę ponieważ na ulotce napisane jest żeby przyjąć że było to pominięcie tabletki. Pozniej juz nie wymiotowałam. Była to 8 tabletka więc zaczął się 2 tydzień brania tabletek. Kochałam się 2 dni wcześniej i nie doszło do wytrysku w pochwie. Czy stosować jakieś dodatkowe zabezpieczenie? Istnieje możliwość ciąży? Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam. 24 grudnia rozpoczęła 21 dniowa antykoncepcję pigulkami Elin. 25 przyjelam drugą tabletkę lecz 26 grudnia udalam się w nagła pilna podróż zapominając zabrać ze sobą pigułek. W efekcie ominelam ich aż 6. Co teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Gość Anastazja19

Od 1.5 roku biore tabletki antykoncepcyjne okolo miesiac temu zaczęłam chorować na kręgosłup. ( rwa kulszowa) bralalam zastrzyki a pozniej tabletki. Od tyg. Zaczął bolec mnie brzuch ( ból jak na okres ) nigdy nie bolało mnie az tak mocno i dlugo. Pomóżcie o co moze chodzic . Czy umówić sie do lekarza?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...