Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, zapomniałam w czwartek wziąć tabletke antykoncepcyjną vibin mini, zawsze biorę około 22 czasami ostatnio zdarzało sie 22.30-40, w piątek rano wziełam o 11 mienło ok 12.5-13h co mam zrobić jeśli to 19 tabletka ( 3 tydzień blistra) :( Co mam zrobić w takiej sytuacji ? Czy jestem zabezpieczona ? Dzisiaj mam zacząć pierwszą tabletkę placebo, mam dokończyć opakowanie czy zacząć nowe a białe tabletki wyrzucić ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Załóżmy, że podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zajdę w ciąże. Będzie to około tygodnia, przed 7 dniową przerwą. Kiedy najlepiej zrobić wtedy test ciążowy, aby był wiarygodny? I jakie mogą wyniknąć konsekwencje, jeśli nie wiedząc o ciąży zaczęłabym dalej przyjmować tabletki? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, pominęłam 7 i 8 tabletkę, a 9-ego dnia wzięłam 3 tabletki. 12-ego dnia odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę i czy powinnam zastosować tabletkę 72h? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, podobny wątek był poruszany, ale nie dokładnie taki.

Odnośnik do komentarza

. Byłam chora więc dostałam antybiotyk Augumentin. Przyjmuje również tabletki Yasminelle. Antybiotyk skończyłam w ostatni dzień 7-dniowej przerwy. Na następny dzień zaczęłam nowy blister tabletek antykoncepcyjnych. Nie współżyłam przez 7 kolejnych dni. Na 8 za to odbyłam stosunek przerywany, po 2 dniach również. Czy byłam już chroniona przed ciążą?

Odnośnik do komentarza

Witam. Niedawno dostałam od swojego ginekologa tabletki antykoncepcyjne lesiplus. Skończyłam opakowanie, ale nie wystąpiło krwawienie pod czterech tabletkach placebo, więc rozpoczęłam kolejne opakowanie (nie wymiotowałam, nie pominęłam żadnej dawki). Po drugiej tabletce różowej z nowego opakowania, dostałam krwawienia, które już się zakończyło. Czy mimo, że zaczęłam nowe opakowanie zanim dostałam krwawienia, jestem bezpieczna?

Odnośnik do komentarza

Witam.
Trzy dni temu rozpoczęła mi się miesiączka i zaczęłam brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, tego samego dnia i przez dwa kolejne parokrotnie odbyłam stosunek płciowy. Jestem świadoma ,że tabletki stają się skuteczne dopiero po upływie 2-3 tygodni jednak moim zmartwieniem jest to ,ze miesiączka nie wróciła od momentu jej pokazania się (krwawiłam może przez 3-4 godziny pierwszego dnia cyklu). Co może oznaczać ta przerwa? Czy jest to wpływ tabletek czy też stosunku? (było on przerywany) Jakie jest prawdopodobieństwo ,że mogę być w ciąży? (mniej więcej 2 tygodnie wcześniej zażywałam pigułkę ''po'')

Cykl mam regularny 28 dni, miesiączki trwają zwykle od 6 do 8 dni i są dość obfite.

Odnośnik do komentarza

Czy mogę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne w środku cyklu? Miesiąc temu lekarz stwierdziła u mnie jajniki o bud. policystycznej 4 miesiace temu odstawiłam tabletki(teraz chce do nich wrócic dlatego poszłam do ginekologa która stwierdziła chorobę) i od tamtej pory miałam 2 regularne cykle a teraz miesiaczki nie ma juz 58 dni..wiem ze przy Pcos moge jej nie miec długo stad moje pytanie czy moge zacząć brac tabletki w środku cyklu i od kiedy wtedy bede zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza

Witam. Dnia 18.12.2015 przestałam brać tabletki antykoncepcyjne i jak zawsze czekałam na miesiączkę.Niestety mies. brak do dnia dzisiejszego. Zrobiłam sobie test wyszedł negatywny. Mam bóle w podbrzuszu i 25.12 miałam delikatne plamienia dziś za to lecidużo śluzu Proszę o poradę czy zrobić jeszcze jeden test czy może poczekać. Ze 4 lata temu jak przestałam brać tabletki to od razu dostawałam miesiączkę. Pozdrawiam Paulina

Odnośnik do komentarza

Witam. Trzy dni temu rozpoczęła mi się miesiączka i zaczęłam brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, tego samego dnia i przez dwa kolejne parokrotnie odbyłam stosunek płciowy. Moim zmartwieniem jest to ,ze miesiączka nie wróciła, co może oznaczać ta przerwa? Czy jest to wpływ tabletek czy też stosunku? (było on przerywany) Jakie jest prawdopodobieństwo ,że mogę być w ciąży? (mniej więcej 2 tygodnie wcześniej zażywałam pigułkę ''po'')

Odnośnik do komentarza

Jestem 6 miesiecy po cc . Od wrzesnia biore tabletki belara . Tabletki nie sa brane regularne . Kazdy stosunek odbywa sie zawsze z prezerwatywa i dodatkowo przerywany przed wytryskiem . W październiku i listopadzie miesiączke mialam normalnie a teraz sie nie pojawiła a przerwa na miesiaczk 10-17.12 ale wystąpilo plamienie 1.12 i 3.12 . Ostatni stosunek mialam 10.10 . Dwa razy ( ok 30.11 i 24.12) bardzo dziwnie sie czulam dusznosci, silny skurcz brzucha. Czy to moze byc ciaza czy rozregulowanie?

Odnośnik do komentarza

witam. dzisiaj wziełam jedną tabletkę antykoncepcyjną i zapomniałam i wziełam kolejną z dnia następnego,dodam że jestem w trakcie krwawienia. Czy nic się nie stanie i czy mam zacząć kolejne opakowanie? tabletki biorę bez żadnej przerwy konczę jedne opakowanie i zaczynam kolejne. Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

witam, tabletki Naraya zaczęłam przyjmować w drugim dniu cyklu 25 listopada raczej bez wielkich opóźnień, przy 20,21 miałam dość silny ból brzucha jak przed miesiączką i pojawiło się brązowe plamienie. Następnie krwawienie z odstawienia pojawiło się 18 grudnia i po 7 dniach nie rozpoczęłam kolejnego opakowania. Do pełnego stosunku doszło 25 grudnia, a następnie 27 i 28 z wytryskiem na zewnątrz. 28 wieczorem robiłam test owulacyjny jednak 2 kreska była jasna. Czy mimo tego istnieje ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

~m...m
witam, tabletki Naraya zaczęłam przyjmować w drugim dniu cyklu 25 listopada raczej bez wielkich opóźnień, przy 20,21 miałam dość silny ból brzucha jak przed miesiączką i pojawiło się brązowe plamienie. Następnie krwawienie z odstawienia pojawiło się 18 grudnia i po 7 dniach nie rozpoczęłam kolejnego opakowania. Do pełnego stosunku doszło 25 grudnia, a następnie 27 i 28 z wytryskiem na zewnątrz. 28 wieczorem robiłam test owulacyjny jednak 2 kreska była jasna. Czy mimo tego istnieje ryzyko ciąży?

Witam, z tego co jestem oczytana to za wcześnie, żeby robić test, radziła bym zrobić test po Nowym Roku. Test mógł zakłamać wynik, więc ja na twoim miejscu bym zrobiła po Nowym Roku, albo udała się jak najszybciej do swojego ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Witam.Mam taki problem.Okres (pierwszy po odstawieniu tabletek) miałam 3.12.Trwał normalnie 5 dni. Potem od 15.12 plamilam przez ok 5 dni( podejrzewam że to była owulacja bo bolało mnie podbrzusze). A 24 zaczęłam krwawic ale nie tak jak w okresie. Jedna podpaska na dzień starczyla. Dziś już nic nie ma. Krwawienie lekkie było jak w okresie 5 dni. Dodam że były stosunki prywane. Wczoraj zrobiłam test-negatywny.Normalny okres powinnam dostać 1 stycznia. czy to krwawienie mogło być implantacyjnym?

Odnośnik do komentarza

Witam.Mam taki problem.Okres (pierwszy po odstawieniu tabletek) miałam 3.12.Trwał normalnie 5 dni. Potem od 15.12 plamilam przez ok 5 dni( podejrzewam że to była owulacja bo bolało mnie podbrzusze). A 24 zaczęłam krwawic ale nie tak jak w okresie. Jedna podpaska na dzień starczyla. Dziś już nic nie ma. Krwawienie lekkie było jak w okresie 5 dni. Dodam że były stosunki prywane. Wczoraj zrobiłam test-negatywny.Normalny okres powinnam dostać 1 stycznia. czy to krwawienie mogło być implantacyjnym?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Od dłuższego czasu przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. W tym miesiącu nie zrobiłam przerwy między opakowaniami - zaczęłam następne opakowanie bez przyjmowania tabletek placebo. W 4 dniu nowego opakowania nie przyjęłam tabletki o określonej porze i wzięłam ją po 14 godzinach od normalnej pory przyjmowania. Czy w takim przypadku antykoncepcja jest zachowana?

Odnośnik do komentarza

Witam. Dnia 22 grudnia z dziewczyna robilismy petting doszlo do wytrysku ale w lazience , troche spermy mialem na lewej rece wytarlem ja recznikiem papierowym i umylem rece. Po jakis 5-10 minutach robilem petting dziewczynie prawa reka. Boje sie ze mogla zajsc w ciaze 28 powinna miec juz okres ale go nie ma. Dodam ze dziewczynia bierze tabletki antykoncepcyjne. Jaka jest szansa ze moglo cos sie stac?

Odnośnik do komentarza

Chodzi o to że biore tabletki antykoncepcyjne dokładnie Cyprest od 8 grudnia czyli wtorek a w sobote zapomniałam wziąśc tabletki i wogóle jej nie wziełam tylko na nastepny dzień tą co powinnam wziąśc 8 dni później kochałam się bez zabezpieczenia .. Czy jest ryzyko ? w 3 tygodniu też zapomniałam wziąć we wtorek a 3 dni później się kochałam .. czy jest możliwośc ciązy ?

Odnośnik do komentarza

Wyjeżdżając do domu na święta nie zabrałam ze sobą tabletek antykoncepcyjnych ( a z tego listka wzięłam juz 12-14). 3 dni później dostałam okres i w 5 dniu cyklu rozpoczęłam nowe opakowanie. W sylwestra wezmę 6 tabletkę z tego listka ale niestety wtedy wypadają też moje dni płodne. Czy bez innego zabezpieczenia nie zajdę w ciąże jeśli będe uprawiała sex 31?

Odnośnik do komentarza

pominelam dwie tabletki - 5 i 6 (27-28.2015). Stosunek miał miejsce 27.12 przed zapomnianą tabletką, bez zastosowania mechanicznego zabezpieczenia. Dziś rano wystąpił okres. Tabletkę z wczoraj przyjęłam wraz z planowaną dzisiejszą. Jaka skuteczność działania i czy powinnam martwić się o ciążę?

Odnośnik do komentarza

~d...l
Biorę tabletki Belara, dzisiaj wieczorem wezmę 17. tabletkę z blistra. Zastanawiam się, czy zawsze podczas brania występuje śluz i czy zawsze świadczy on o owulacji.
Odpowiedzcie, proszę, bo to pilne.

Wystepuje bo świadczy na jakim etapie cyklu jest organizm.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...