Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęłam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych (madinette, wcześniej żadnych innych nie zażywałam) pierwszą tabletkę zażyłam pierwszego dnia miesiączki 26 listopada i brałam je regularnie o godz 21, niestety 9 grudnia zorientowałam się, że 7 grudnia nie zażyłam tabletki, później 8 grudnia zażyłam normalnie o 21 i nie wiem czy mam teraz wszystkie zażyć i po 7 dniach przerwy nowy blister (czyli przedłużyłabym do 22 a nie 21 dni) czy nie zażywać już tej jednej i pominąć ją całkowicie?

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie, otoż we wtorek odkleiłam ostatni plaster antykoncepcyjny Evra natomiast w środe zaczełam stosować antykoncepcje tabletkami. Dodac ze stosowałam plastry 2 miesiące. Musiałam zmienić z uwagi na częsty okres po plastrach (3 w czasie stosowania jednego opakowania). Moje pytanie czy mogę współźyć juz bez zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza

Witam, od miesiąca stosuję tabletki antykoncepcyjne Harmonet. Po tygodniowej przerwie przed następnym opakowaniem wystąpiło u mnie bardzo obfite krwawienie tzw z odstawienia. Po nim miałam dostać okres, minęło 8 dni, a jego nadal nie ma. Zaczęłam już drugie opakowanie. Czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam 3 tydzień tabletek Sidretella 20, niestety 1 tabletkę tego tygodnia zażyłam 12,5 h później. Wg ulotki mam skończyć to opakowanie i zacząć od razu kolejne. Czy mimo to mogłabym zachować tygodniową przerwę? Kiedy wystąpi krwawienie? Czy opóźnienie tej tabletki ma wpływ na ryzyko zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 9 lat biore tabletki Novynette. Wszystko było ok. W ostatniej 7 dnowej przerwie miałam słabe plamienie, gdzie zwykle miałam normalne krwawienie. Wzięłam klejną paczke i dzisiaj powinnam mieć okres, ale nic, nawet najmniejszego objawu. czy to objawy do niepokoju? Czy jeśli krwawienie sie nie pojawi, to czy powinnam zaczynać kolejne opakowanie?

Odnośnik do komentarza

Witam. 6 dni temu rozpoczęłam trzecie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Angiletta. Mam anginę i otrzymałam 3 dniowy antybiotyk - AzitroLek. Czy zmniejszy to skuteczność działania tabletek? Drugie moje pytanie - czy w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych mogę brać skrzyp w tabletkach? Słyszałam, że zażywanie ziołowych leków również zmiejsza działanie tabletek. Z góry dziękuję za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza

Witam! Chcę zasięgnąć rady w temacie wpływu tabletki Ellaone na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Przez pominięcie tabletki z 6 dnia, zdecydowałam się na przyjęcie Ellaone. Chciałabym się teraz dowiedzieć czy po zakończeniu tego opakowania tabletek muszę używać dodatkowej ochrony? Po przyjęciu Ellaone przez kolejne dokładnie 2 tygodnie brałam regularnie moje tabletki anty. Na ulotce znalazłam informację, że Ellaone może mieć wpływ na działanie tabletek. Jak to jest na prawdę?

Odnośnik do komentarza

witam, od roku biorę narayę plus, w tym miesiącu zauważyłam plamienie śródmiesiączkowe, barwa brunatna, podchodząca pod czerwień, wcześniej objawy takie nie występowały. Plamienie trwa już 5 dzień. niedawno byłam u lekarza i robiłam cytologię, usg, wszystko wyszło ok, jaka może być przyczyna plamienia i czy wymaga ponownej wizyty u lekarza?

Odnośnik do komentarza

Chcę zasięgnąć rady w temacie wpływu tabletki Ellaone na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Przez pominięcie tabletki z 6 dnia, zdecydowałam się na przyjęcie Ellaone. Chciałabym się teraz dowiedzieć czy nawet po zakończeniu tego opakowania tabletek muszę używać dodatkowej ochrony, a może przez pierwsze 7 dni? Po przyjęciu Ellaone przez kolejne dokładnie 2 tygodnie brałam regularnie moje tabletki anty. Na ulotce znalazłam informację, że Ellaone może mieć wpływ na działanie tabletek.

Odnośnik do komentarza

Witam! Od 5 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, obecnie jestem w połowie blistra i żadnej tabletki nie pominęłam. Wczoraj zauważyłam ciemnoczerwoną plamę na majtkach. Początkowo myślałam, że to jakieś sporadyczne plamienie (w związku z intensywnymi ćwiczeniami), ale dzisiaj krwawienie nasiliło się - obecnie przypomina mało obfity okres. Dodatkowo wydzielina pachnie krwią, a nie śluzem. Czy mam powody do zmartwień? Po ilu dniach powinnam udać się do lekarza?

Odnośnik do komentarza

Witam, połknęłam tabletkę antykoncepcyjną i od 7 godzin mam wrażenie jakby ciągle była w gardle na samym początku przełyku. Popiłam ją dużą ilością wody i czułam jakby już się przesunęła dalej. Czy mozliwe ze tabletka cofnęła się/utknęła w przełyku? Od tamtego czasu jadlam i piłam bez problemów, próbowałam przepłynąć ja jedzac suchy slabo pogryziony chleb ale uczucie wciąż trwa. Czy jesli nie minie przez dlugi czas to mam uznac ze tabletka nie wchlonela sie i wziac jeszcze dzis kolejna?

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam pytanie w sprawie tabletek naraya plus. Zapomniałam zjeść w czwartek 21 tabletke, w piatek zjadlam normalnie i dzisiaj rowniez o normalnej porze. Po przeczytaniu recepty zjadłam w poludnie zalegla tabletke. Czy jest zagrozenie ciąża jezeli dzisiaj kochałam sie bez zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza

Biore dionelle-jednofazowa dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna, nie wzielam dwoch ostatnich tabletek z blistra i robię siedmiodniową przerwę , nie wzielam z piatku i soboty, wiec kolejna wezme w piatek, pytanie czy jestem zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza
Gość Ciekawskazamyslona

Witam. Używałam dotychczas krążków nuvaring, ale pani doktor kazała zmienić na yasminelle. Powiedziała ze mam normalnie zrobić tygodniową przerwę i w dniu kiedy powinnam założyc nowy krążek, mam wziąć tabletkę. Moje pytanie to czy jestem normalnie zabezpieczona? mam wątpliwości ponieważ kiedyś już używałam antykoncepcji hormonalnej i zawsze kazali albo od razu zacząć nowe tabletki bez przerwy albo w drugim dniu miesiączki. W ulotce tez nie znalazłam odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, Pomylilam calkowicie kolejnosc tabletek, tzn.przez 7 miesiecy zawsze bralam regularnie tabletki Vibin i ostatnio mam dosc drastyczne zmiany w zyciu i jestem bardzo przemeczona. Skonczylam cale opakowanie tabletek i kolejne tabletki zaczelam zazywac od bialych zamiast zoltych. zazylam 5 tych tabletek kiedy dzis zauwazylam ze biore zle. Dostaalam dzisiaj krwawienianie. Nie wspolzylam przez te dni.jak teraz zazywac,czy byc moze zrobic sobie przerwe od zazywania aby organizm nie zwariowal?

Odnośnik do komentarza

3,5 godziny po zazyciu tabletki antykoncepcyjnej wystąpiły u mnie lekkie wymioty (zwrocilam wypita 15min wcześniej herbatę). Nie zażyłam kolejnej tabletki. Do końca blistra pozostało mi 6 tabletek. Czy powinnam zrobić 7dniową przerwę normalnie, czy lepiej od razu rozpocząć nowy blister tabletek. Dodam, że w międzyczasie odbyłam stosune jednak z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie odnośnie zażycia pierwszej tabletki antykoncepcyjnej. Chodzi o tabletki o nazwie dionelle, lekarz zalecił stosowanie od drugiego dnia miesiączki i powiedział ze skuteczność jest od tego dnia, natomiast jak przeczytałam ulotkę to jest napisane aby przyjąć od pierwszego dnia miesiączki, bo w przypadku przyjęcia w 2-5 dniu to tabletki działaja po siedmiu dniach.. wiec jaka jest prawda?

Odnośnik do komentarza

Witam! Czy jeżeli biorę tabletki o godz 21:00 i przez małą wpadkę w przyjmowaniu przez 7 kolejnych dni muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie, to oznacza, że 7go dnia po zażyciu tabletki jestem już zabezpieczona, czy lepiej poczekać do przyjęcia 8ej tabletki? Czy jeżeli zapomniałam tabletki w 3 tyg (15stej, wzięta z 27h opóźnieniem i następną tabletką) ale nie chcę łączyć opakowań i zrobię 7 dni przerwy, czy wystarczy przez 7 tabletek nowego opakowania stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza

Witam Prawie od roku biorę tabletki hormonalne Madinette. Postanowiłam je zażywać ze względu na poprawienie stanu skóry. Jednak nie zauważyłam poprawy, a z początkiem nowego roku muszę zacząć inne leczenie. Chciałabym przestać je brać. Czy po zużyciu grudniowego opakowania mogę przestać przyjmować tabletki? Czy to wpłynie negatywnie na mój organizm?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...