Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Lekarz zmienil mi tabletki antykoncepcyjne poniewaz mialam plamienia, zalecil nie robic przerwy 7-dniowej aby ciągłość antykoncepcyjna zostala zachowana. Tak tez zrobilam , jednak nie dostalam krwawienia z odstawienia po skonczeniu tego nowego opakowania, dlaczego? Myslalam ze ono bedzie obfite ze względu , ze wczesniej nie zrobilam przerwy. Wykonalam test ciazowy, wynik negatywny . Czy zaczac kolejne opakowanie ? Czy jest ryzyko ciazy ? Dlaczego tak sie stalo ?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Tabletki zażywam zawsze ok godz.20, tabletke pominelam w 15 dniu (pt) czyli w trzecim tygodniu. Pominieta tabletke wzialam dopiero na drugi dzien (sb) ok godz. 17, nastepna właściwą o 20. Dzien pozniej w niedziele mialam wziac tabletke, jednak zazylam ja dopiero dzis rano ok 6. Nadmienie ze w niedziele doszlo do zblizenia. Jakie jest ryzyko? Jak zazywac dalej tabletki? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, od 8 lat biorę tabletki antykoncepcyjne i zdecydowałam się na ich odstawienie bo chcemy się z mężem postarać o dziecko. Czy powinniśmy odczekać pare miesięcy aż zaczniemy starania? jakie jest ryzyko urodzenia chorego dziecka lub poronienia?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Tabletki zażywam zawsze ok godz.20, tabletke pominelam w 15 dniu (pt) czyli w trzecim tygodniu. Pominieta tabletke wzialam dopiero na drugi dzien (sb) ok godz. 17, nastepna właściwą o 20. Dzien pozniej w niedziele mialam wziac tabletke, jednak zazylam ja dopiero dzis rano ok 6. Nadmienie ze w niedziele doszlo do zblizenia. Jakie jest ryzyko? Jak zazywac dalej tabletki? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 21 lat i przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne Atywia. Ostatnią tabletkę wzięłam 28.11 a dzisiaj (30.11) pojawiło się krwawienie oraz bóle brzucha. To było moje pierwsze opakowanie ale nie chciałabym przyjmować dalej tabletek. Tylko teraz nie wiem czy przez to że wzięłam tylko jedno opakowanie to organizm w miarę szybko wróci do normy? Czy będę miała teraz miesiączkę tak jak wcześniej?

Odnośnik do komentarza

Witam mam 15 lat. Miałam nieregularne miesiączki brałam tabletki hormonalne Orgametril na wyregulowanie. Po ich skonczeniu miesiaczka pojawila sie 2 tygidnie pozniej po oczekiwanym okrsie jednak mniej obfita. Po tym uprawialam seks przerywany w dniach płodnych. Do wytrysku nigdy nie doszlo w pochwie. Cały czas jest mi słabo i bola ja plecy. Nie bolia mnie jajniki ani piersi. Okres pwinien sie pojawic 3 dni temu. Caly czas jestem w stresie i nie wiem co robic. Proszę o szybka odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Przyjmując Novynette (dwuskładnikowe) musiałam zmienić tabletki na Limetic (jednoskładnikowe) z małą dawką hormonu. Przyjęłam pierwszą tabletkę Limetic w 4. dniu przerwy po Novynette (pierwszy dzień krwawienia). Czy antykoncepcja została zachowana? Przyjęłam tę tabletkę wczoraj wieczorem, nie wstrzymała krwawienia, co stałoby się w przypadku Novynette - czy to jest normalne? Skoro przy Limeticu nie występuje krwawienie (28 tabletek), to skąd mam wiedzieć, czy nie zaszłam w ciążę? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. 1,5 miesiąca temu przyjęłam tabletkę ellaOne. Dostałam już w tym czasie 2 miesiączki mniej więcej w terminie (bo mam nieregularnie), zauważyłam, że teraz po skończonej miesiączce boli mnie podbrzusze, czy może to być wynik jeszcze jakichś zaburzeń spowodowanych przyjęciem tej tabletki? Ponieważ nigdy do tej pory nie miewałam takich bólów.

Odnośnik do komentarza

Kończę właśnie pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, wszystko było ok. 19. dnia cyklu dostałam czerwonych/brunatnych delikatnych plamień. Czy wszystko jest w porządku? Czytałam, że takie rzeczy mogą występować, niestety ginekolog mnie o tym nie poinformował, wiec mimo wszystko trochę się tym przejmuje.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Stale przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Yas*******. Zażywałam antybiotyk i w czasie do 7 dni po zakończonej antybiotykoterapii miałam stosować zabezpieczenie mechaniczne. Niestety w drugim dniu po zakończeniu zażywania antybiotyku, prezerwatywa zawiodła. W związku z tym zażyłam tabletkę po. W jaki sposób powinnam kontynuować przyjmowanie tabletek anty przyjmowanych stale? Zostało mi 6 tabletek do końca blistra. Kiedy będę zabezpieczona? Czy powinnam robić 7dniową przerwę?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 10 miesięcy przyjmuję doustne środki antykoncepcyjne, ostatnio stosunek miałam 7 dni temu (24.11), było to w trakcie rozpoczynania nowego blistra (2 tabletka, opakowanie rozpoczęłam 23.11), od tamtego cały czas męczy mnie ból podbrzusza i jajnika. Znalazłam informacje, iż witamina C może obniżać skuteczność antykoncepcji. W połowie listopada przyjmowałam kwas L-askorbinowy. Mając obawy wykonałam test ciążowy 6 i 7 dni po stosunku (oba negatywne). Czy powinnam obawiać się ciąży?

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne, poprzednią przerwę między opakowaniami skróciłam o 3 dni, kolejną też chcę skrócić o 3 dni a następną zrobię już 7-dniową. Mam pytanie, czy takie działania nie mają wpływu na skuteczność antykoncepcji ?

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne, zawsze o 10 rano. W sobotę zapomniałam zabrać o 10 rano i wzięłam tego samego dnia o 21:30. W niedziele wzięłam o 10 rano i w poniedziałek tez o 10 rano. W poniedziałek po 17 kochałam się z moim chłopakiem i skończył we mnie. Dzis tez zabrałam o 10 rano. Została mi ostatnia różowa tabletka i 7 tabletek placebo. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Czy powinnam zażyć tabletkę po?. Proszę o pomoc
Biorę tabletki antykoncepcyjne, zawsze o 10 rano. W sobotę zapomniałam zabrać o 10 rano i wzięłam tego samego dnia o 21:30. W niedziele wzięłam o 10 rano i w poniedziałek tez o 10 rano. W poniedziałek po 17 kochałam się z moim chłopakiem i skończył we mnie. Dzis tez zabrałam o 10 rano. Została mi ostatnia różowa tabletka i 7 tabletek placebo. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Czy powinnam zażyć tabletkę po?. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam,chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy. 1- Jak antybiotyk osłabia dzialanie tabletek antykoncepcyjnych i przez ile dni nie ma normalnej skutecznosci ochrony? 2- Moja dziewczyna bierze tabletki oraz antybiotyk,ma mdłości,które zaczely się jeszcze przed antybiotykiem,ale ma je tylko wieczorem. 3-Czy po braniu antybiotyku skutecznosc ochorny wraca do 100% od razu po jego skonczeniu czy od nastepnego cyklu,i w jakie dni mozna zajśc w ciąze? Pozdrawiam i licze na szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Zażywam stale tabletki Yas*******. Byłam zmuszona wziąć tabletkę po, gdyż ich działanie było osłabione a ja nie zabezpieczyłam się dodatkowo. Zażywam tabletki tak jak zawsze, zostało mi 5 do końca blistra i przerwy. Od kiedy będę zabezpieczona? Od nowego opakowania po przerwie?

Odnośnik do komentarza

Witam, lekarz przepisał mi tabletki Cerelle, właśnie wzięłam ostatnią tabletkę z drugiego blistra. Krwawienia do tej pory nie było. Nie jestem w ciąży, a obecna sytuacja bardzo mnie martwi. Lekarz powiedział, że to nic, że mam czekać, może w przyszłym miesiącu krwawienie wystąpi. Bardzo proszę o poradę. Czy powinnam odstawić tabletki? Z góry dziękuję za poradę, Pozdrawiam serdecznie. Natalia

Odnośnik do komentarza

Bedąc na wizycie u lekarza po porodzie przepisał mi tabletki antykoncepcyjne AZALIA.27 października urodziłam dziecko przez cc obecnie karmie piersią.Lekarz nie powiedział mi jak stosować te tabletki?czy musze czekac do miesiączki aby zażyc tabletke czy moge juz teraz je stosować,mam jeszcze połóg poporodowy sa to małe plamki dzis zażyłam pierwszą tabletke czy dobrze zrobiłam? ile dni musze stosować aby działały abym miała pewność że jestem zabezpieczona podczas stosunku.prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Po porodzie biore tabletki azalia bo karmie piersią lekarz kazał mi przyjść na zmiane tabletek jak przestane karmić.Mam jeszcze jedno opakowanie a chcem dziecko odstawic od piersi czy moge stosować te tabletki antykoncepcyjne jak juz nie bede karmic dziecko?prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, to moja ierwsza antykoncepcja. Stosuje YAZ w 3 dniu tablwetki placebo wystapil u mnie okres, teraz pytanie czy powinnam przyjac tabletke placebo (białą) czy różową z kolejnego blistra? Tak jak przy 1-szym opakowaniu- pierwsza tablwetka w pierwszym dniu okresu?

Odnośnik do komentarza

Od kwietnia biorę Atywię. W zeszłą środę odstawiłam, od wczoraj biorę znów. Od 1,5 tygodnia boli mnie brzuch tak jak przed okresem. Wydzielał mi się także biały śluz. Od czwartku miałam krwawienie do wczoraj. Dziś rano miałam mdłości, odczuwam skurcze brzucha, a od kilku dni mam zaparcia. Nie pominęłam żadnej tabletki, a do tego stosuję także prezerwatywy. Czy mogą to być objawy ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam,zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne .Jest to moje pierwsze opakowanie , i już je kończę , ale pierwszą tabletkę wzięłam nie mając miesiączki.Czy jestem zabezpieczona ? Wczoraj powinnam dostać okresu i jeszcze go nie mam, czy jest to spowodowane tabletkami ? Kiedy będę mogła wziąć następne opakowanie tabletek?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...