Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat od 3,5 roku biorę tabl anty qlaira, przez cały czas brania tabl okres miewam niereg,czasem nie mam go przez 2 mc,czasem mam tylko plamienie,ktore trwa bardzo krótko,obecnie nie dostałam go juz 3. mc i zastanawiam się czy to tylko efekt uboczny tabl czy może powinnam wykonać test?Przyjmuję tabl bardzo regularnie, o stałej porze, nie mam też żadnych objawów ciążowych,a sex jest początkowo bez prezerwatywy, później z, więc nigdy nie doszło do wytrysku spermy, ew mógł być to płyn ejakul.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od marca tego roku biore tabl antykoncepcyjne Lesi plus. Wspolzyje z chlopakiem bez zabezpieczenia. Do tej pory nie mialam zadnego problemu, natomiast w tym miesiacu przed planowana miesiaczka dostalam brazowego plamienia, a okres byl kiepski koloru brazowo-czerwonego. Po czterech tabl plebeco rozpoczelam nowe opakowanie i mam teraz lekko rozowa wydzielina. Co to moze oznaczac ?

Odnośnik do komentarza

Witam stosuje tabletki antykoncepcyjne elin pierwsza wzięłam 8 października i brałam o stałej porze do dnia 21 października pomyślilam kolejność tzn 8 październik to był czwartek i tak też tabletkę zazylam a 21 tak jakbym cofnelam sie na blistrze zamiast wziąść zgodnie z ruchem wskazówek to wzięłam środę ale wstecz a dzisiaj 22 wzięłam środę mimo iż jest czwartek czy to zmniejsza skuteczności?

Odnośnik do komentarza

witam od 5.11.2014 zażywam tabletki ant. VIBIN w biązacym roku postanowiłam od nich odpocząć wypadło na miesiace sierpien i lipiec. od wrzesnia 2015 zaczełam brac je ponownie. przy pierwszym opakowaniu zaczełam plamic i potem normalnie krwawic w 3 dniu , ale przy drugim juz nie,dzis mija 4 dzień a nawet nie wystepuje plamienie. czy cos jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza

Biore microgynon 3, 4 listek pod rząd nie robiąc przerw. Od drugiego listka na początku 3 go dwa 3 razy w ciągu jednego listka w nocy bolał mnie brzuch tak jak przy okresie czy to normalne? ???? Jak ostatnia tabletkę z listkta biorę np w środę to następny listek zaczynam też w środę? ??

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za szybka odpowiedz. Chcialbym jeszcze dodac ze byly to tabletki Orgametril. Podczas regularnego zazywania tych tabletek dostawala miesuaczke co miesiac 18/19. Po ostatniej ich dawce dostala ją Na następny miesiąc kiedy już ich nie brala nie dostala miesiaczki Podczas ostatniego miesiaca uprawialismy seks ale nie skonczylem w niej.

Odnośnik do komentarza

Witam . Przez przypadek zażyłam 2 tabletki antykoncepcyjne Cleosensa tego samego dnia w odrebie 8 godzin . Czy może to wpłynąć na skuteczność antykoncepcji ? Czy kolejna dawke powinnam zażyć o stałej porze , a 21 tabletke zazyć z kolejnego opakowania , by nie skrócić czasu przyjmowania tabletek ?

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 4 miesięcy. Aktualnie jestem w 3 tygodniu opakowania i wczoraj pominęłam jedną tabletkę, dzisiaj po 16h ją przyjęłam. Wiem ze są dwie możliwości w takim przypadku, mogę albo kontynuować opakowanie i zacząć następne bez 7 dniowej przerwy; albo przerwać aktualne opakowanie i zrobić przerwę. Co powinnam zrobić kiedy przyjęłam tabletkę po 16h, czy mogę skorzystać z drugiej opcji? Dodam ze nie ominełam i dobrze przyjmowałam wczesniejsze tabletki

Odnośnik do komentarza

Witam, Od 2 lat przyjmuję tabletki anty. Pierwszy raz zdarzyło mi się pominąć tabletkę. Nowy blister zaczęłam w czwartek, odbyłam stosunek z chłopakiem, ale zabezpieczyliśmy się dodatkowo prezerwatywą, bo wcześniej przyjmowałam antybiotyk. Następnie przyjęłam kolejne tabletki i w równy tydzień po rozpoczęciu blistra okazało się, że pominęłam tabletkę z środy. Zgodnie z ulotką wzięłam 2 na raz. Czy w moim przypadku jest szansa na ciążę? Proszę o szybką odp. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

zaczęlam brać tabletki anty na wyregulowanie okresu, okresu dostalam zgodnie z tabletkami, trwal tydzien, generalnie skonczyl sie dwa tyg temu, ale do dzisiaj mam plamienia. ostatnio wypadlo mi cos w rodzaju rozowej tkanki, czy skory, nie wiem sama co to bylo, plamienia nie ustaja, raz jest malo widoczne a raz jest masakra, brazowe, czerwony, a nawet czarne.. co mi jest?

Odnośnik do komentarza

Witam. Z polecenia lekarza zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne 8 dnia cyklu. Przyjmowałam całe opakowania. Teraz wystapiło krwawienie z dostawienia w 2 dniu po skończonym blistrze. Moje pytanie brzmi czy zaraz po przyjęciu pierwszej tabletki z nowego opakowania jestem chroniona przed ciąża?

Odnośnik do komentarza

Witam. Zazywam tabletki antykoncepcyjne od lipca. 2 tygodnie temu nie zażyłam tabletki,dodatkowej też nie wzięłam. Dodam,że był o 3 tydzień brania tabletek. Opakowanie zażyłam do końca,zrobiłam 7 dniową przerwe,w czasie której dostałam miesiączkę. Od piątku zaczęłam nowe opakowanie. Kiedy mogę mieć pewność,że antykoncepcja działa i mogę zacząć współżyć?

Odnośnik do komentarza

Jestem w trakcie przyjmowania drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych, zostały mi trzy tabletki do wzięcia. Zawsze zażywam tabletkę o godzinie 21. Trzy dni temu zaczął boleć mnie brzuch i było mi niedobrze. Wczoraj pojawiło się delikatne krwawienie. Dzisiaj rano dostałam biegunki (prawdopodobnie grypa). Czy krwawienie oznacza, że tabletka się nie wchłonęła? Czy to możliwe skoro zaczęło się przed wystąpieniem biegunki? Czy mam teraz normalnie przyjmować tabletki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...