Skocz do zawartości
Forum

Rozpoczęcie współżycia a opóźnienie okresu


Gość mariolciaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Otóż od jakiegoś czasu zaczęłam współżyć z chłopakiem.
Podczas pierwszego razu błona dziewicza 'pękła', krew się polała i bolało okropnie. Co prawda nie był to typowy stosunek, gdyż penis tylko wszedł i w zasadzie wyszedł. Później uskutecznialiśmy jedynie pieszczoty i dostałam normalnie okres.
W podejściu następnym już poszło nieco 'lżej', troszeczkę przesadzaliśmy, bo potrafiło dojść do 2-3 stosunków w ciągu nocy, dość intensywnych ( widujemy się mniej więcej raz na tydzień, jeśli chodzi o sytuacje intymne ). W tym raz mój chłopak nalegał, żeby się kochać bez prezerwatywy. Ale penis nie wszedł do środka, ustawiony był tylko 'na pasie startowym'.
Od kilku dni spóźnia mi się okres, czuję niesamowite napięcie z tego powodu, gdyż formalnie nie było takiej sytuacji, żebym mogła zajść w ciążę, a jednak brak okresu przy dość regularnym rytmie nieco mnie martwi.
Czy opóźnienie tego okresu może być spowodowane utratą dziewictwa ?
Dziękuję za odpowiedź .!

Odnośnik do komentarza

Nie doszło do penetracji.
Zrobiliśmy wczoraj test ciążowy i wyszedł negatywnie.
Ale dalej pozostaje kwestia spóźnialskiego okresu.
Mogą być przyczyną rozpoczęcie współżycia, dość intensyne stosunki, oraz dwutygodniowy bardzo intensywny obóz kondycyjny ?
Ciążę wykluczam, nie ma takiej możliwości raczej, zresztą ten jeden jedyny raz, kiedy mój chłopak chciał się kochać bez prezerwatywy, był w dzień niepłodny.
Bardziej zastanawia mnie, czy takie rozregulowanie cyklu ( biorąc jeszcze pod uwagę przeciągającą się chorobę i antybiotykoterapię ) jest normalne ?

Odnośnik do komentarza

Nie jestem lekarzem ani ekspertem, ale uważam, że jeżeli po pierwsze: rozpoczęłaś współżycie, a po drugie jak piszesz, jesteś po intensywnym obozie kondycyjnym, to rozregulowanie okresu może być normalną sytuacją. Okres może się spóźniać poprzez zmiany klimatu, trybu życia, stres, a także zbyt intensywny trening fizyczny. Kiedyś z powodu uprawiania intensywnych ćwiczeń przy złej diecie przez 2 miesiące nie miałam w ogóle okresu. Po rozpoczęciu współżycia okres także mi się opóźnił o ponad tydzień. To mogą spowodować hormony. Dużo się wtedy naczytałam. Jakby ci się za długo spóźniał, pójdź do ginekologa. Ciążę raczej możesz wykluczyć, skoro ci tak test wskazał. Wyluzuj, a pewnie niedługo dostaniesz okresu :) Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Witam!
Skoro test ciążowy dał wynik negatywny to ciążę możesz najprawdopodobniej wykluczyć. Za kilka dni, jeśli miesiączka się nie pojawi, warto go jednak powtórzyć. Proszę także pamiętać, że ciąża nie jest jedyną możliwą przyczyną braku miesiączki. Zdecydowanie brak miesiączki nie wynika jednak z rozpoczęcia współżycia czy częstych stosunków płciowych. Może być to jednak wynik bardzo intensywnego obozu kondycyjnego, infekcji czy też antybiotykoterapii. Gdyby jednak miesiączka nie pojawiła się podczas kolejnego cyklu wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.

Odnośnik do komentarza

Mam 17 lat, zaczelam wspolzycie 6 tygodni temu, ostatni raz 20 dni temu, zawsze z zabezpieczeniem (gumka). Okres spoznia mi sie 2 tygodnie juz! Bylam przeziebiona przez 3 tygodnie niedawno, poza tym mam wszystkie objawy jakbym zaraz miala zaczac miesiaczke. Czy to mozliwe zebym spozniala sie przez chorobe i rozpoczecie wspolzycia? Dodam ze okres zaawsze mialam regularnie.

Odnośnik do komentarza

~mloda123
Mam 17 lat, zaczelam wspolzycie 6 tygodni temu, ostatni raz 20 dni temu, zawsze z zabezpieczeniem (gumka). Okres spoznia mi sie 2 tygodnie juz! Bylam przeziebiona przez 3 tygodnie niedawno, poza tym mam wszystkie objawy jakbym zaraz miala zaczac miesiaczke. Czy to mozliwe zebym spozniala sie przez chorobe i rozpoczecie wspolzycia? Dodam ze okres zaawsze mialam regularnie.

Witam!
Po pierwsze powinna Pani wiedzieć, że opóźnienie miesiączki może mieć wiele przyczyn. Może być to wynik ciąży, zaburzeń hormonalnych, ale także stresu czy przebytej infekcji. Na pewno jednak cykl miesiączkowy nie ma związku z pierwszym (i żadnym kolejnym) stosunkiem! Ponieważ jednak prowadzi Pani aktywne życie seksualne, a zatem ryzyko ciąży istnieje, wskazane jest wykonanie testu ciążowego. Jeśli będzie negatywny, proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę. Jeśli nie pojawi się przez dwa kolejne cykle, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Uprawiałam seks z mojim chlopakiem i był to moj pierwszy raz jeszcze potem robilismy to kilka razy zawsze z prezerwatywa i nie dochodził w środku. Od tygodnia spoznia mi sie okres a zawsze mam regularny. Prezerwatywa na pewno nie pekla

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...